تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم

قیمت مزوتراپی زیر چشم

بیشتر افراد با افزایش سن با تغییراتی همچون پف کردن زیر چشم‌ها، سیاهی و چین و چروک‌های اطراف چشم مواجه می‌شوند. البته عوامل دیگری نیز در بروز این علائم موثر هستند. راه حل‌های مختلفی برای رفع چنین مواردی وجود دارد که یکی از این روش‌ها، پرداخت هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم است.

مزوتراپی زیر چشم یک روش درمانی است که در طی آن ماده دارویی به نواحی سیاه شده و یا پف کرده و یا گود شده زیر چشم تزریق می‌شود. این روش درمانی نیازی به عمل جراحی ندارد و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود. ماده دارویی دارای منشاء گیاهی است که مقادیر زیادی ویتامین دارد که شامل عصاره‌های گیاهی، مواد معدنی، اسید هیالورونیک، ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و عوامل رشد است. همین عامل باعث تحریک کلاژن سازی پوست زیر چشم می‌شود و ترمیم کننده و بازگرداننده پوست دور چشم به حالت اولیه است. دلایل سیاهی زیر چشم‌ها متعدد هستند که برای رفع آن بایستی هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم را متقبل ‌شویم.

این دلایل عبارتند از:

خستگی چشم

خواب بیش از حد و یا خستگی چشم‌ها در اثر تماشای بیش از حد تلویزیون و مانیتور و یا غیره باعث جمع شدن مایع در زیر چشم‌ها می‌شود. در نتیجه سیاهی و تیرگی دور چشم را شاهد خواهیم بود‌.

افزایش سن

با افزایش سن، میزان کلاژن چربی پوست کاهش می‌یابد. در اثر ضعیف شدن پوست رگ‌های خونی نمایان‌تر شده و تیرگی پوست زیر چشم را در پی دارد.

نارسایی کلیه

چشم‌های بیمار در اثر نارسایی کلیه همیشه خسته و رنگ پریده دیده می‌شود. همانطور که اشاره شد خستگی چشم‌ها یکی از عوامل سیاهی زیر چشم‌ها است.

کم آبی بدن

خشکی و کم آبی بدن باعث می‌شود با تورم رگ‌های خونی اطراف چشم مواجه شویم. در نتیجه شاهد تیرگی و سیاهی زیر چشم خواهیم بود.

عوامل ژنتیکی

تیرگی و سیاهی زیر چشم و توزیع ملانین در این ناحیه می‌تواند از والدین به ارث رسیده باشد.

نور آفتاب

برای محافظت پوست زیر چشم بایستی در مقابل تابش نور مستقیم آفتاب قرار نگیریم. علت این است که رنگدانه‌های ملانین در اثر تابش اشعه ماوراء بنفش نور خورشید باعث سیاهی اطراف چشم‌ می‌شوند.

بیماری تیروئید

در صورتی که فرد با پرکاری و یا کم کاری تیروئید مواجه شود، ممکن است با سیاهی و گودی زیر چشم رو به رو شود.

مصرف کافئین

مصرف بیش از حد کافئین باعث کم‌خوابی و استرس می‌شود که این موارد باعث ایجاد خستگی و تیرگی اطراف چشم‌ها می‌شوند.

کمبود ویتامین‌ها

کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی در بدن سلامتی هر فردی را به خطر می‌اندازد. به علاوه فرد با سیاهی و گودی زیر چشم مواجه می‌شود.

کم خونی

در اثر کم خونی که با کاهش گلبول‌های قرمز ایجاد می‌شود نیز با سیاهی و تیرگی زیر چشم‌ها مواجه خواهیم شد.

اختلالات قاعدگی

در اثر اختلالات قاعدگی برخی از زنان ممکن است با سیاهی و تیرگی زیر چشم‌ها مواجه شوند.

بیماری معده

در صورتی که با بیماری معده مواجه شویم، عملکرد دستگاه گوارش مختل شده و به میزان کافی مواد مغذی و ویتامین‌ها جذب بدن نمی‌شوند و سیاهی زیر چشم‌ها را شاهد خواهیم بود.

مشکلات بینی

اگر در اثر سرماخوردگی زیاد عطسه کنیم، بینی دچار التهاب می‌شود. در نتیجه آن رگ‌های زیر چشم حساس شده و منجر به سیاهی زیر چشم می‌شوند.

انواع آلرژی

در اثر واکنش‌های آلرژیک، بدن به ترشح هیستامین اقدام می‌کند. با ترشح این ماده، چشم‌ها با پف و قرمزی و خارش مواجه می‌شوند و رگ‌های خونی زیر چشم گشاد شده و سیاهی اطراف چشم را ناشی می‌شوند.

در صورتی که سیاهی و تیرگی و گودی چشم‌ها موثر از عوامل بیشتری باشد منجر به افزایش هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم متناسب با آن‌ها می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت مزوتراپی ابرو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

قیمت مزوتراپی زیر چشم

در روش درمانی مزوتراپی زیر چشم لایه میانی زیر چشم تحت درمان قرار می‌گیرد و با بازسازی سلول‌ها ایرادات زیر چشم برطرف می‌شود. بنابراین با این وجود قیمت مزوتراپی زیر چشم به صرفه خواهد بود. روش‌های مختلفی برای تزریق مواد دارویی به لایه میانی پوست در مزوتراپی زیر چشم وجود دارد که اثربخش‌ترین و رایج‌ترین روش تزریق به وسیله سوزن نازک و کوتاه در عمق تعیین شده توسط پزشک است. سیاهی و تیرگی دور چشم‌ها در افراد زیر شایع است: افراد مسن، افراد با پوست تیره‌تر، افراد دارای لک‌های پوستی.

همانطور که مطالعه فرمودید به دلایل سیاهی زیر چشم‌ها اشاره شد، بهتر است با عوامل تعیین کننده هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم نیز آشنا شوید. این عوامل متعدد هستند و در قیمت مزوتراپی زیر چشم هر یک از جلسات موثر هستند. قیمت مزوتراپی زیر چشم شامل هزینه تمامی جلسات می‌‌باشد.

عوامل موثر بر قیمت مزوتراپی زیر چشم

تاثیر تعداد جلسات بر قیمت مزوتراپی زیر چشم

با بررسی وضعیت و درخواست بیمار تعداد جلسات مزوتراپی مورد نیاز برای درمان با مزوتراپی زیر چشم تعیین می‌شود. تعداد جلسات مزوتراپی مورد نیاز در هر فردی متفاوت است. دلایل ایجاد سیاهی و تیرگی زیر چشم‌ها تعیین کننده تعداد جلسات مزوتراپی می‌باشند. هزینه هر یک از این جلسات بر روی قیمت مزوتراپی موثر است.

تاثیر میزان وخامت سیاهی و گودی زیر چشم بر قیمت مزوتراپی زیر چشم

میزان سیاهی اطراف چشم تعیین کننده تعداد جلسات مزوتراپی زیر چشم است. اگر سیاهی و گودی زیر چشم‌ها زیاد باشد، برای رسیدن به نتیجه مطلوب بایستی تعداد جلسات بیشتری به پزشک مراجعه کنید.

تاثیر هزینه کلینیک مورد نظر بر قیمت مزوتراپی زیر چشم

به دلیل حساسیت چشم‌ها برای انجام مزوتراپی زیر چشم بایستی به کلینیکی معتبر و استاندارد با تجهیزات لازم و مدرن و پیشرفته مراجعه شود. هزینه کلینیک‌ها در شهرها و مناطق مختلف، با یکدیگر متفاوت است.

تاثیر دستمزد پزشک مورد نظر بر قیمت مزوتراپی زیر چشم

در صورتی که به پزشکی مراجعه شود که از تجربه کافی و تبحر لازم برخوردار باشد، طبیعی است که دستمزد دریافت می کند و قیمت مزوتراپی زیر چشم را افزایش می‌دهد. اما با این وجود بهتر است، سلامتی چشم‌ها را در نظر گرفته و به پزشکی با تخصص مرتبط مراجعه شود.

تاثیر ماده دارویی تزریق شده بر قیمت مزوتراپی زیر چشم

مواد تشکیل دهنده ماده دارویی در هر فردی متفاوت است که این تغییرات باعث تفاوت در هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم در هر فردی خواهد شد. شرایط هر فرد و دلایل سیاهی و گودی و پف زیر چشم هر فرد تعیین کننده مواد تشکیل دهنده است.

تاثیر شرایط پوست فرد بر قیمت مزوتراپی زیر چشم

پوست افراد با یکدیگر متفاوت است و شرایط پوست هر فرد نیز یکی از عوامل تعیین کننده هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم می‌باشد.

تاثیر میزان تزریق انجام شده بر قیمت مزوتراپی زیر چشم

هر چه میزان سیاهی و گودی و پف اطراف چشم بیشتر باشد، شاهد افزایش میزان تزریق انجام شده در زیر چشم خواهیم بود. در نتیجه آن با افزایش هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم مواجه خواهیم شد.

هزینه مزوتراپی زیر چشم

قسمتی از هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم مربوط به کوکتل مزوتراپی است. در اثر تزریق کوکتل مزوتراپی به زیر چشم گردش خون افزایش می‌یابد و سلول‌های چربی کوچک‌تر شده و رنگدانه‌های پوستی کاهش می‌یابد. همچنین پوست پیر و مشکل‌دار زیر چشم ‌ها در اثر ماده دارویی این تزریق جوان‌تر و سفت و آبرسانی می‌شود.

اگر تمایل به انجام مزوتراپی زیر چشم دارید بایستی به نکات اساسی بعد از انجام این عمل توجه شود تا از عوارض و مشکلات جانبی خطرناک جلوگیری شود. اگر به این نکات ضروری توجهی نشود با افزایش هزینه مزوتراپی زیر چشم مواجه خواهیم بود. نکات اساسی بعد از انجام عمل شامل موارد زیر است:

  • از یک هفته قبل و همچنین بعد از انجام عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین و داروهای ضد التهاب و وارفارین خودداری کنید.
  • از یک هفته قبل و همچنین بعد از انجام عمل از مصرف و استعمال سیگار، قلیان، دخانیات، الکل جلوگیری شود.
  • بعد از انجام این عمل بایستی استراحت کافی داشته باشید. با وجود این که این عمل نیازی به دوره نقاهت ندارد.
  • از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و جسمی پرهیز شود.
  • تا 12 ساعت بعد از انجام این عمل از استحمام خودداری شود.
  • تا چند روز بعد از انجام این عمل از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید و گرمای زیاد همچون سونا و استخر جلوگیری شود.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه مزوتراپی لک صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی زیر چشم چند جلسه است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی زیر چشم بستگی به شرایط هر فرد دارد و اگر میزان آسیب کم باشد فقط کافی است 2 جلسه مزوتراپی انجام شود. اما در صورتی که میزان آسیب بیشتر باشد، بایستی تعداد جلسات بیشتری به پزشک متخصص مراجعه شود و هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم افزایش می‌یابد.

آیا مزوتراپی زیر چشم چین و چروک دور چشم را برطرف می‌کند؟

با تزریق ماده دارویی مزوتراپی به دور چشم علاوه بر رفع سیاهی و گودی و پف زیر چشم‌ها، شاهد برطرف شدن چین و چروک‌های پوست خواهیم بود.

آیا مزوتراپی زیر چشم روشی ایمن است؟

اگر به کلینیک استاندارد و معتبر با تجهیزات به روز و لازم و تکنسینی مجرب و متعهد مراجعه شود که پزشکی با تخصص مرتبط داشته باشد، مزوتراپی زیر چشم ایمن می‌باشد. در صورتی که به این موارد توجه نشود با عوارض جانبی خطرناک مواجه خواهید شد. در نتیجه با افزایش هزینه و قیمت مزوتراپی زیر چشم مواجه خواهید شد.

آیا مزوتراپی زیر چشم با درد همراه است؟

خیر، این عمل بدون درد و یا احساس کمی درد رو به رو است. حتی برای جلوگیری از بروز درد می‌توان از پزشک درخواست بی حس کننده‌های پوستی کرد.

Share this post

پیمایش به بالا