تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت تزریق بوتاکس پیشانی

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی برای کسانی که به دنبال انجام تزریق بوتاکس پیشانی و به طبع آن از بین بردن چین و چروک پیشانی هستند، بسیار اهمیت دارد.

بنابراین در این نوشتار بر آن شدیم تا جهت اطلاع شما خوانندگان گرامی به بررسی میزان هزینه تزریق بوتاکس پیشانی بپردازیم. قابل توضیح است که در تصویر زیر قیمت مارک ‌های مختلف بوتاکس را بر روی صورت نظاره‌گر هستید. پیشانی نیز که جزئی از صورت است و قیمت تزریق بوتاکس پیشانی از همین لیست به احتمال زیاد پیروی خواهد کرد.

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی دیسپورت انگلیسی

همانطور که در جدول بالا قابل مشاهده است، قیمت تزریق بوتاکس پیشانی با مارک دیسپورت انگلیسی در پاییز 1401 دو میلیون و چهارصد و نود هزار تومان عنوان شده است. این مارک دارای بهترین کیفیت است و سازنده آن کشور انگلیس می باشد.

بنابراین جای تعجبی نیست که هزینه تزریق بوتاکس پیشانی با این برند نسبت به سایر مارک ‌های بوتاکس بیشتر شود. قابل توضیح است که این نوع مارک از بوتاکس از کشورهای اروپایی و نظیر وزارت بهداشت تأییدیه معتبر گرفته است.

قیمت بوتاکس زئومین

همانطور که در جدول بالا قابل مشاهده است، قیمت تزریق بوتاکس پیشانی با مارک زئومین آلمان، در پاییز 1401 یک میلیون و نهصد و نود میلیون تومان برآورد شده است. این مارک جزء پرطرفدارترین بوتاکس در جهان است. این مارک نیز از اتحادیه‌های معتبر اروپایی، تأییدیه معتبر دارد.

بنابراین هزینه تزریق بوتاکس پیشانی با این نوع مارک برای شما گران تمام خواهد شد.

قیمت بوتاکس مسپورت

همانطور که در جدول بالا قابل مشاهده است، قیمت تزریق بوتاکس پیشانی در مارک بوتاکس مصپورت یا مصپورت هفتصد و پنجاه هزار تومان بیان شده است. بوتاکس مصپورت از محبوبیت خاصی برخوردار است. سازنده این نوع مارک بوتاکس، شرکت مصون دارو در کشور است. بوتاکس مصپورت با تأثیر از بوتاکس دیسپورت آلمان تولید می شود که یکی از مارک‌ های محبوب اروپا با سازندگی کشور انگلیس است.

بر این اساس، هزینه تزریق بوتاکس پیشانی با این نوع مارک برای شما نسبت به سطح جهانی ارزانتر تمام خواهد شد.

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی دیستون

همانطور که در جدول بالا قابل مشاهده است، قیمت تزریق بوتاکس پیشانی در مارک بوتاکس دیستون همانند مارک بوتاکس مصپورت هفتصد و پنجاه هزار تومان بیان شده است.

کشور سازنده این نوع مارک از بوتاکس نیز ایران است. بنابراین هزینه تزریق بوتاکس پیشانی با این نوع مارک برای شما نسبت به سطح جهانی ارزانتر تمام خواهد شد.

عوامل مؤثر بر قیمت تزریق بوتاکس پیشانی

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی تحت تأثیر عوامل زیر است:

نوع مارک بوتاکس انتخابی

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی با توجه به نوع مارک بوتاکس انتخابی شما متغیر خواهد بود. با توجه به شرایط تحریم به احتمال زیاد مارک کشورهای خارجی نظیر بوتاکس زئومین و دیسپورت در کشور موجود نباشد. لذا شما مجبور هستید که برای تزریق بوتاکس پیشانی خود از مارک‌های بوتاکس مصپورت و دیستون استفاده کنید.

در نتیجه هزینه تزریق بوتاکس نسبت به سطح جهانی خود به خود پایین می ‌آید. قابل توضیح است که ممکن است قیمت تزریق بوتاکس پیشانی در مارک‌های ایرانی پایین باشد، اما تحقیقات نشان داده است که سطح کیفیت آنها حتی از بوتاکس ‌های مارک خارجی بسیار برتر و بالاتر است. به علاوه از بین دو مارک بوتاکس ایرانی، مارک بوتاکس مصپورت دارای تأییدیه معتبر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است. بنابراین شما می توانید با خیال راحت از مارک بوتاکس مصپورت استفاده کنید و از قیمت تزریق بوتاکس پیشانی کم آن در عین سطح کیفیت بالا، لذت ببرید.

درجه پزشک جراح

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی شما به درجه پزشک جراح و میزان مهارت وی نیز بستگی دارد. هر چقدر پزشک جراح شما با تجربه و مجرب تر باشد، هزینه تزریق بوتاکس برای شما بالاتر خواهد رفت و بالعکس، اگر چنانچه پزشک معالج شما از تجربه کمی برخوردار باشد، قیمت تزریق بوتاکس پیشانی برای شما کمتر در می‌آید.

با این حال توصیه ما به شما این است که برای جلوگیری از عوارض جانبی بعد از عمل، حتما نزد بهترین پزشک متخصص بروید که به احتمال زیاد قیمت تزریق بوتاکس پیشانی برای شما بیشتر خواهد شد؛ اما ارزشش را خواهد داشت.

حجم مورد نیاز تزریق بوتاکس پیشانی

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی به میزان حجم مورد نیاز برای بوتاکس پیشانی شما نیز بستگی دارد. هر چقدر این حجم بیشتر باشد، هزینه تزریق بوتاکس پیشانی برای شما بیشتر خواهد شد و بالعکس.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی سم طبیعی است که دارای توانایی از پا در آوردن و کشتن است. با این حال، از این ماده سمی برای از بین بردن چین و چروک در بخش ‌های مختلف بدن نظیر ابرو، دور چشم و پیشانی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. قابل توضیح است که این ماده برای اهداف زیبایی و پزشکی بی خطر است و امروزه جزء محبوب‌ترین روش ‌های زیبایی و پزشکی محسوب می شود. زیرا با آن بدون نیاز به عمل جراحی در بازده بسیار پایین، به جوانسازی و ترمیم پوست پرداخته می شود.

اغلب افراد در سنین بالا با به وجود آمدن چین و چروک در صورت، جهت تزریق بوتاکس به پزشکان متخصص زیبایی مراجعه می کنند. اما استثنا نیز وجود دارد و ممکن است فردی در جوانی بنا به میل خود جهت تزریق بوتاکس به مراکز و کلینیک‌ های زیبایی و جوانسازی پوست مراجعه کند.

قابل ذکر است که تزریق بوتاکس توسط پزشک بدین صورت است که ماده بوتاکس با مارک مورد نظر خریداری شده، توسط پزشک متخصص زیبایی به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. در اثر این ماده عملکرد سلول‌ های عصبی آن ناحیه متوقف می شود. در نتیجه، این امر منجر به صاف شدن پوست فرد متقاضی تزریق بوتاکس و از بین رفتن چین و چروک‌ های ناحیه تزریق شده‌ی او می شود.

اغلب تزریق بوتاکس برای ناحیه‌ های زیر صورت می‌ گیرد:

  • خط‌های بین دو ابرو و خطوط پیشانی
  • چروک‌های اطراف چشم
  • خطوط و چین و چروک‌ های گردن
  • چین و چروک‌ های چانه
  • خطوط خط لبخند و دور لب

بوتاکس پیشانی چیست؟

در بوتاکس پیشانی، اغلب ماده بوتاکس به سه ناحیه فوقانی صورت یعنی پیشانی، خطوط پنجه کلاغی و خط اخم صورت می گیرد. بنابراین بسته به مارک بوتاکس تزریق شده، این امر خود به خود هزینه‌ های بوتاکس پیشانی را برای شما افزایش خواهد داد. چرا که به سه ناحیه در پیشانی بوتاکس تزریق می شود و حجم بوتاکس مورد استفاده بیشتر خواهد بود.

عوارض بوتاکس پیشانی

همانند هر عمل جراحی دیگر، طبیعتا انجام عمل بوتاکس پیشانی نیز دارای عوارض خواهد بود. عوارض بوتاکس پیشانی عبارت است از:

  • عوارض ناشی از میزان ماده تزریق شده اگر چنانچه ماده تزریق شده بیش از حد باشد، فرد متقاضی عمل بوتاکس پیشانی دچار عارضه افتادگی پلک خواهد شد. بنابراین توصیه ما به شما این است که حتما برای انجام عمل بوتاکس پیشانی نزد بهترین پزشک متخصص بروید و بدون عجله این عمل را انجام دهید. به عبارتی حتما سعی کنید تا پروسه قبل از عمل با تمام جزئیات توسط پزشک جراح بررسی شده و سپس دست به عمل بزنید. قابل توضیح است که این عارضه ماندگار نیست و بعد از گذشت 2 الی 4 هفته بهبودی کامل حاصل خواهد شد. بنابراین نگران نباشید و همانطور که پیشتر گفته شد، تمام سعی تان این باشد که با رفتن نزد بهترین پزشک و جراح متخصص زیبایی و انجام روند قبل از عمل با ظرافت و دقت تمام، از این گونه استرس‌ها به دور باشید. چرا که ارزشش را خواهد داشت.
  • آلرژی به ماده بوتاکس: تحقیقات نشان داده است که احتمال داشتن آلرژی به ماده بوتاکس خیلی کم است. با این وجود، ممکن است فرد متقاضی به بوتاکس آلرژی داشته باشد که خود منجر خواهد شد تا ناحیه تزریق شده دچار تورم شود. توصیه ما به شما این است که از پزشک معالج خود بخواهید تا قبل از تزریق بوتاکس، ماده بوتاکس را بر روی پوست شما تست کند یا آنکه قبل از عمل آزمایش تست حساسیت به بوتاکس را انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سؤالات متداول

آیا تزریق بوتاکس قبل از عمل جراحی زیبایی مشکل دارد؟

خیر، حتی در شرایط خاص نیز نباید این دو عمل همزمان صورت بگیرد. بلکه حتما باید بین جراحی زیبایی و تزریق بوتاکس فاصله باشد. فاصله بین دو عمل تزریق بوتاکس و جراحی زیبایی هر چه بیشتر باشد، بهتر است. در واقع این امر به نفع سلامتی خود بیمار است وگرنه پزشک معالج می تواند هر دو عمل را با یکدیگر انجام دهد. توصیه ما به شما این است که حتما از همزمانی دو عمل زیبایی مذکور جدا خودداری کنید و به پزشک معالج خود نیز اصرار بر انجام این کار نداشته باشد، چرا که با این کار به خود ضرر می زنید و شخص دیگری ضرری نخواهد دید.

فاصله زمانی مناسب برای انجام عمل زیبایی بینی و تزریق بوتاکس چقدر باید باشد؟

به طور کلی می توان اذعان کرد که فاصله زمانی مناسب بین دو عمل زیبایی جراحی بینی و تزریق بوتاکس باید یک هفته تا 10 روز باشد. البته این زمان بسته به شرایط متفاوت خواهد بود. چنانچه عمل زیبایی بینی اول صورت بگیرد، لازم است برای بهبود عوارض ناشی از عمل جراحی بینی نظیر تورم و کبودی در صورت فرد متقاضی، زمان نقاهت فرد مورد نظر طی شود و سپس به عمل جراحی زیبایی تزریق بوتاکس پرداخته شود.

اگر می خواهید تزریق بوتاکس را جلوتر از عمل زیبایی بینی انجام دهید، گذشت مدت یک هفته از تزریق بوتاکس، به نظر زمان مناسبی برای انجام عمل بینی خواهد بود. اما توصیه ما این است که به دلیل عوارض ناشی از بوتاکس سعی کنید این دو عمل را همزمان انجام ندهید. چرا که شواهد نشان داده است عوارض ناشی از تزریق بوتاکس یک هفته بعد ممکن است پیش بیاید. از عوارض تزریق بوتاکس می توان به افتادن پلک یا ابرو و شل شدن پوست پیشانی اشاره کرد.

Share this post

پیمایش به بالا