تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

قیمت مزوتراپی | عوامل موثر بر هزینه مزوتراپی

عوامل موثر بر قیمت مزوتراپی

هزینه ی مزوتراپی مانند هزینه ی سایر خدمات زیبایی به عوامل مختلفی وابسته است و برای تعیین میزان آن لازم است فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر قیمت مزوتراپی را مد نظر قرار دهیم. به طورکلی عوامل تاثیرگذار بر قیمت مزوتراپی را در موارد زیر خلاصه می کنیم:

تاثیر مهارت پزشک و اعتبار کلینیک بر قیمت مزوتراپی

امروزه تعداد زیادی از پزشکان و کلینیک های زیبایی، خدمات مزوتراپی را ارائه می دهند. ازآنجا که رضایت از این خدمات به جهت در ارتباط بودن با ظاهر اشخاص از جایگاه ویژه ای برخوردار است و لازم است حساسیت بالایی نسبت به انتخاب مرکز خدمات زیبایی وجود داشته باشد، لذا قیمت مزوتراپی براساس مهارت پزشک، اعتبار کلینیک و شهرت آن متفاوت می باشد و این عامل یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت مزوتراپی است.

تاثیر منطقه و گستره ی محل درمان بر قیمت مزوتراپی

مزوتراپی برای درمان مشکلات پوستی بکار برده می شود و با توجه به اینکه کدام ناحیه و به چه وسعتی درگیر درمان مزوتراپی خواهد شد، تعداد جلسات و مقدار مواد مصرفی متفاوت خواهد بود، به همین دلیل نیز ناحیه و وسعت محل درمان، در تعیین قیمت مزوتراپی موثر است.

تاثیر مواد مورد استفاده در مزوتراپی بر قیمت مزوتراپی

در مزوتراپی از ترکیب مواد مختلف درمانی استفاده می شود و تعیین نوع و مقدار و ترکیب آن به تشخیص پزشک معالج و بر اساس نوع پوست و روش درمان تعیین می گردد. هزینه ی مقدار مواد مصرفی مواد درپروسه ی درمان، از فاکتورهای مهم تعیین قیمت مزوتراپی است.

تاثیر برند مواد مورد استفاده بر قیمت مزوتراپی

برند مواد مورد استفاده در درمان مزوتراپی بسیارحائز اهمیت است. تهیه ی مواد از برندهای شناخته شده و اثبات شده در فرایند درمانی موثر،  مهم و قطعی است. قیمت های هر برند نیز متفاوت خواهد بود و بنا به تشخیص پزشک و موافقت افراد، نوع برند انتخابی بر قیمت مزوتراپی موثر خواهد بود.

تاثیر مقدار و تعداد دفعات تزریق مواد درمانی بر قیمت مزوتراپی

با توجه به شدت عارضه و میزان گستره ی درمان مزوتراپی مقدار و تعداد دفعات تزریق مواد درمانی،  براساس تشخیص پزشک متفاوت خواهد بود. بنابراین این فاکتور هم درتعیین قیمت مزوتراپی از اهمیت ویژه برخوردار است. به عنوان مثال پروسه ی درمان مزوتراپی مو نسبت به نواحی دیگر طولانی تر می باشد و به تبع آن مقدار و تعداد تزریق مواد درمانی نیز بیشتر خواهد بود و قیمت مزوتراپی متاثر خواهد شد.

تاثیر تعداد جلسات درمان بر قیمت مزوتراپی

درمورد مزوتراپی آنچه که مهم است بدانید این است که دستیابی به درمان موثر و موفق و نتایج مد نظر، فقط با یک جلسه مزوتراپی میسر نمی شود و پزشک تعیین می کند که ناحیه ی مورد درمان به چه مدت زمان و چند

جلسه درمان نیاز خواهد داشت. آنچه که مشخص است هر چه زمان درمان و تعداد جلسات بیشتر باشد روی قیمت مزوتراپی اثر خواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت مزوتراپی مو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

مزوتراپی چیست؟

 مزوتراپی یکی از جدیدترین متدهای درمانی و تقویتی پوست و مو است.  در این روش پزشک معالج، املاح معدنی، پروتئین ها، ویتامین ها ،آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی را از طریق سوزن های نازکی تزریق می کند. تزریق در عمق یک تا پنج میلی متری پوست، یعنی لایه میانی انجام می شود. در این حالت عروق خونی تحریک می شوند و سلولهای پوششی و پشتیبان پوست، مواد مغذی را دریافت می کنند. در نتیجه باعث جوان سازی، طراوت، زیبایی، ترمیم و سفت شدن پوست، محو شدن چین و چروک­، و کاهش لکه‌های پوستی می شوند. این روش از بازدهی بالایی برخوردار است و نتایج برای مدت زمان طولانی باقی می مانند.

مزوتراپی چه فوایدی دارد؟

از جمله فواید بسیار مزوتراپی به مهمترین مزایای آن اشاره می کنیم:

دریافت میزان زیادی از ویتامین ها و مواد مغذی توسط پوست: در مزوتراپی، تزریق مقدارزیاد و مشخصی از سرم ها و ویتامین و مواد مغذی به پوست توسط پزشک، منجر به طراوت و شادابی و جوان سازی پوست می شود.

جایگزین خوبی برای جراحی های گران قیمت است: در بسیاری از موارد لازم نیست که عمل جراحی صورت بگیرد. مزوتراپی می تواند به خوبی جایگزین انواع جراحی پلاستیک از جمله عمل بینی باشد.

به چند دلیل مزوتراپی نسبت به عمل های جراحی ارجحیت دارد: قیمت مزوتراپی کمتراز عمل جراحی است. عوارض و طول دوران درمان آن نیز کمتر است و نیاز به بیهوشی در مزوتراپی وجود ندارد. بنابراین قبل از هرگونه عمل جراحی زیبایی، ابتدا در حیطه ی مزوتراپی، امکان آن را بررسی کنید. در این صورت هم هزینه ی کمتری می پردازید و هم از عوارض عمل جراحی در امان می مانید.

بر طرف کردن نیازهای متعدد پوست با مزوتراپی: اگر به دنبال جوان سازی پوستتان هستید و یا می خواهید پوست درخشانی داشته باشید مزوتراپی تمام این نیازها را برطرف می کند.

باعث روشن شدن پوست شما می شود: مزوتراپی انواع مشکلات پوستی مانند لکه های پیری، چین و چروک پوست، لکه های تیره را برطرف می کند و باعث روشن شدن و درخشش پوست می شود.

پوست را مرطوب نگه می دارد: مزوتراپی رطوبت پوست را افزایش می دهد و باعث سلامت و شفافیت آن می شود. جلوگیری از ریزش مو: مزوتراپی، نازکی و ریزش موها را با تزریق مواد مغذی و تحریک کردن فولیکول ها و کمک

به گردش خون، متوقف می کند. با مزوتراپی موی سر، شاهد رویش جدید و ضخیم تر مو، روی پوست سر خواهیم بود.

همچنین مزوتراپی روش ایمن و غیر تهاجمی با دسترسی سریع به نتایج دلخواه می باشد.

تاثیر مزوتراپی بر ریزش مو

ریزش مو امروزه دغدغه ی بسیاری از افراد است. امروزه یکی از درمان های جلوگیری از ریزش مو و تقویت موی سر، مزوتراپی مو است .در مزوتراپی مو ویتامین ها و مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه ، هورمون‏ها و آنزیم‌ها به لایه ی میانی پوست سرتزریق می شود. لایه ی میانی پوست سر یا درم از بافت پیوندی تشکیل شده است که در برگیرنده ی فولیکول مو است. فولیکول ها شامل 20 نوع مختلف سلول هستند که پیاز مو را احاطه کرده اند. در پیاز مو، تارهای مو ساخته می شوند و تارها ازآنجا به سطح پوست سر می رسند.

در مزوتراپی مو با استفاده از سرنگ، محلول دارو به لایه‌ی میانی پوست سر، تزریق می‌شود تا باعث تقویت و تحریک پیاز مو و فولیکول ها شوند و قدرت جذب مواد مغذی توسط فولیکول ها را بالا ببرد.

اینکار سلولهای نگه دارنده ی پیاز مو را تقویت می کند تا از موهای تازه جوانه زده، محافظت کنند و با تقویت آنها باعث ترمیم، افزایش سطح رویش و تحریک عوامل رشد مو شوند.

مزوتراپی باعث جوان‌سازی پوست سر هم می شود به طوری که موها را ضخیم‌تر و پرتر می کند. همچنین با استفاده ازسوزن‌های کوچک برای تزریق، رگ های خونی جدید، روی پوست سرایجاد می شود. داروهای موضعی، مانند ماینوکسیدیل به سبب اینکه با سطح پوست تماس می یابند، نمی توانند به خوبی به لایه ی میانی پوست جذب شوند و بنابراین تاثیر آنها مانند مزوتراپی نیست.

مزوتراپی موی سر بنا به عوامل مختلف از جمله گستردگی محل تزریق و نوع درمان و تشخیص پزشک،  نیاز به تعداد جلسات متعدد و طول دوره ی درمان دارد. بنابراین تعداد جلسات در تعیین قیمت مزوتراپی موثر خواهد بود.

مزوتراپی برای جوانسازی پوست

با بالا رفتن سن، قسمتهای مختلف بدن دچار تغییر می شوند. لک ها ی پوستی ناشی از نور آفتاب، چین و چروک پوست، افتادگی و شل شدن پوست، خطوط ریز، تجمع چربی در نواحی مختلف، از جمله تغییرات بروز پیری در زن و مرد است. بنابراین افراد همواره در پی یافتن راه حل برای جلوگیری، کاهش و در نهایت از بین بردن این علائم از روی پوست خود بوده اند.

تمام این تلاشها در نهایت منجر به یافتن راه حل هایی شده است که نه تنها روند پیری پوست را کاهش و یا در مواردی متوقف کرده است، بلکه روش هایی نیز برای جوان سازی پوست یافته است. از میان آن راهها، مزوتراپی از جمله راههای قوی برای جوان سازی پوست می باشد.

در مزوتراپی برای جوان سازی و سفت کنندگی پوست، محلول حاوی اسید هیالورونیک، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و سایر عوامل مناسب، توسط تعداد زیادی سوزن ریز به لایه های عمیق تر پوست تزریق می شوند. این روش، پوست را برای تولید کلاژن و الاستیک جدید تحریک می کند و در مدت زمان کم، شاهد نتایج چشمگیر خواهیم بود. روشن‌تر و شفاف‌تر شدن پوست، کاهش چین و چروک، سفت شدن پوست، تغذیه و آب رسانی و افزایش خون رسانی به پوست، از نتایج جوان سازی پوست به روش مزوتراپی است. جوان سازی پوست هم در برنامه ی مزوتراپی چند جلسه ای انجام می شود.

قیمت مزوتراپی برای جوان سازی پوست بسته به تعداد جلسات، مقدار و نوع مواد مورد نیاز و با توجه به ناحیه‌ی مورد درمان متفاوت خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت مزوتراپی صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

کاهش لک های پوستی با مزوتراپی

لک‌های پوستی به دلایل مختلفی مانند عوامل محیطی، سن، آفتاب، حساسیت و… به وجود می آیند. در مزوتراپی برای کاهش لک های پوستی، پزشک با استفاده از سوزن های نازک، داروها را که شامل آنزیم ها، هورمون‌ها و ویتامین‌های موردنیاز برای رفع لک های پوستی است به صورت مستقیم و عمیق به قسمت آسیب دیده یا لک پوستی تزریق می کند. با این روش ویتامین‌ها و مواد آبرسان و تحریک کننده های جریان گردش خون باعث می‌شوند که به مرور زمان لک‌های پوستی کم و در نهایت ازبین بروند. مزوتراپی برای کاهش لک های پوستی برای  افرادی که پوستشان دچار آفتاب سوختگی شده و لک دار شده است و یا خال‌های ریز و کک و مک دارند انجام می شود. قیمت مزوتراپی برای رفع لک های پوستی بسته به نوع درمان، تعداد جلسات، مقدار و نوع مواد مورد نیاز و با توجه به ناحیه‌ی مربوطه متفاوت خواهد بود.

تاثیر مزوتراپی بر سلولیت

سلولیت عارضه ای به شکل برآمدگی و فرو رفتگی روی پوست است که به  نام‌ پوست پرتقالی و  یا پوست با حفره‌های پنیری نیز معروف است. سلولیت در نواحی سینه، شکم، بازو و بیشتر روی ران پا و باسن دیده می شود. شیوع آن در میان زنان بیشتر از مردان است زیرا تجمع چربی دربدن زنان بیشتر در باسن، ران و لگن وجود دارد و این نواحی بیشتر مستعد پدیدار شدن سلولیت هستند. اضافه وزن وکم تحرکی و  عوامل ژنتیک، عدم تعادل هورمونی، افزایش سن از مهم ترین عوامل پیدایش سلولیت در بدن می باشد. سلولیت در واقع نوعی تجمع ناهموار چربی در زیر پوست می باشد.

درمان سلولیت

در مزوتراپی برای رفع سلولیت، تزریق مواد معدنی و مواد مغذی در عمق 1 تا 4 میلیمتری پوست انجام می شود. بافت چربی در مناطق درگیر، شکسته شده یا از بین می رود و یا به طور یکنواخت پخش می گردد. گردش خون در نواحی مبتلا افزایش می یابد. در نهایت آثار سلولیت، کاهش و فرآیند تولید سلولیت متوقف می شود. این روش یکی از قطعی ترین روش ها برای درمان سلولیت است. در این روش چربی های ناهموار با تزریق تمام ویتامین ها و آنزیم های لازم بر هر سه لایه پوستی، از بین می روند. در نتیجه، پوستی صاف و هموار خواهد داشت. همچنین طی فرایند مزوتراپی برای رفع سلولیت، سفت شدن پوست اتفاق می افتد و رنگدانه های پوست روشن شده و پوست شفاف می شود.

برای رفع این عارضه ی پوستی تعداد جلسات درمان متعدد خواهد بود. تعیین تعداد آن به نظر پزشک معالج بستگی دارد. تمام سلول های درگیر سلولیت معمولا به این درمان جواب می دهند، اما ممکن است بعضی از آنها مقاومت بیشتری داشته باشند. در این صورت  تعداد جلسات درمانی مزوتراپی افزایش می یابد. تمام افرادی که حساسیت پوستی ندارند می توانند از این روش درمان، برای رفع سلولیت بهره ببرند. قیمت مزوتراپی برای درمان سلولیت با توجه به میزان درمان و شرایط هر فرد، تعداد جلسات و مواد مصرفی برای هر فرد متفاوت می باشد.

ترکیبات محلول مزوتراپی و تاثیر آن بر قیمت مزوتراپی

محلول یا کوکتل مزوتراپی بر اساس نظر پزشک و شرایط و جنسیت فرد، علت مراجعه ی او و نوع درمان ترکیبات مختلفی دارد. به طورکلی محلول مزوتراپی می تواند شامل ترکیب چند نوع از مواد زیر باشد:

انواع ویتامین ها

پر مصرف ترین انواع ویتامین در محلول مزوتراپی شامل:

A موثر در کلاژن سازی پوست است و مواد مغذی را راحت تر به بافت های پوستی می رساند.

B باعث بهبود در بافت های پوستی و افزایش تقسیم سلولی می شود.

C پوست را جهت تولید کلاژن تحریک می کند، آنتی اکسیدانی بسیار قوی برای این منظور است.

H، کمبود این ویتامین باعث ریزش مو شده و پوست سر را پوسته پوسته شدن می کند. ویتامین H که

همان بیوتین می باشد، موجب تنظیم ترشح غدد چربی در پوست می شود و مانع اگزما و خشکی پوست می شود.

داروهای اتساع دهنده ی عروق

این داروها باعث افزایش گردش خون می شود و ایمنی را افزایش می دهد و شامل ماینوکسیدیل، بوفلومدیل،

پنتوک سیفیلین و … است.

مواد معدنی

بعضی از مواد معدنی موجود در محلول مزوتراپی عبارتند از، زینک (روی)، مس، منیزیم، فسفر، سلنیوم و

….که نقش بسیار مهمی در سلامت پوست و مو دارند.

کلسی تونین

یکی از انواع هورمون های موجود در بدن ما است که باعث بهبود در گردش خون در بافت های بدن می

شود. همچنین در تغذیه بافت های پوستی و فولیکول های مو هم نقش اساسی دارد.

داروهای بی حسی موضعی

در ترکیبات دارویی و محلول های مزوتراپی پروکائین که در اصل یک داروی ضد التهاب و بی حسی است استفاده

می شود زیرا تاثیر مهمی در پیشگیری از ریزش مو دارد، گاهی از لیدوکائین هم به همین منظور در ترکیب

محلول مزوتراپی استفاده می شود.

داروهای مغذی

استفاده از داروهای مغذی در محلول مزوتراپی مانند سیلیکون که در سنین بالا، کمبود آن موجب ریزش مو می شود.

داروهای هورمونی

اختلال هورمونی گاهی موجب بروز مشکلاتی در رشد مو، ترمیم پوست می شود. برای مهار این اختلالات گاهی در محلول مزوتراپی از فیناستراید و سیپروترون استات استفاده می شود.

اسیدهای آمینه

گاهی لازم است پروتئین درفرایند درمان به کار گرفته شود بنابراین در بعضی از محلول های مزوتراپی از پروتئین های گیاهی استفاده می شود.

داروهای تجویزی مانند آنتی بیوتیک ها

عصاره گیاهان طبیعی

غالب عصاره گیاهان طبیعی که در محلول مزوتراپی استفاده می شوند عبارتند از:

رزماری که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و التهاب و حساسیت را بهبود می بخشد. همچنین به بهبود گردش جریان خون در پوست کمک می‌کند. جنسینگ که باعث تعادل هورمون‌ها و جوان سازی پوست می شود. جینکوبیلوبا خواص شگفت انگیز آنتی اکسیدان‌ها را دارد که  آثار رادیکال های آزاد را در بدن از بین ببرند. همچنین کمک زیادی به بهبود جریان خون در پوست می کند. نخل اره ای با اثرات منفی زیاد شدن هورمون دی هیدروتستوسترون مبارزه می‌کند. افزایش این هورمون در مردان با بالا رفتن سن، باعث ریزش مو های سر می شود.

نوع و مقدار و برند محلول تزریقی اثر مهمی در تعیین قیمت مزوتراپی دارد.

برای آگاهی بیشتر از هزینه جوانسازی پوست نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

خطرات مزوتراپی

دربعضی از افراد در نتیجه ی مزوتراپی ممکن است به طور موقت علائمی مانند خارش، التهاب، قرمزی و کبودی ، درد، خونریزی در محل درمان، آلرژی موقت مشاهده شود که در مدت زمان کمی این عوارض از بین می رود .

در مزوتراپی مو عوارض، بسیار بیشتر دیده می شوند و در بعضی از افراد علائم سر درد، خارش و سوزش در محل تزریق مشاهده می شود که در مدت زمان کوتاهی برطرف خواهند شد. در موارد بسیار نادر ممکن است خطرات و مشکلات جدی به شرح زیر، در نتیجه ی مزوتراپی پدیدار شود که لازم است در اولین فرصت با دیدن این علائم به پزشک مراجعه شود. مهمترین خطرات احتمالی در جریان درمان مزوتراپی می تواند در موارد زیر خلاصه شود:

ترکیب غیر استاندارد محلول مزوتراپی می تواند منجر به آسیب رساندن جدی به پوست شود. احتمال عفونت پوستی در صورت عدم توجه به استریل کامل وسایل درمان که ممکن است برای بیمارانی مثلا افراد مبتلا به ایدز یا دیابت بسیار دردسرساز باشد. در این صورت ممکن است علائم زیر در بیمار مشاهده شود:سرفه، کاهش غیر معمول وزن، ضعف و خستگی، حالت تهوع.

احتمال پیدایش حساسیت پوستی و پایین آمدن ایمنی پوست در اثر تعدد جلسات درمان دربعضی افراد گاهی عدم دقت در نحوه ی تزریق باعث افتادگی و شل شدن پوست می شود. افزایش فشار خون در بیماران عروقی پیدایش زخم های عمیق در بیماران دیابتی و طولانی بودن التیام و بهبود این زخمها در این بیماران.

به چه افرادی مزوتراپی توصیه نمی شود؟

از نظر پزشکان افراد زیر، کاندید مناسبی برای مزوتراپی نیستند و مزوتراپی روی آنها یا جواب نخواهد داد و یا با مشکلات جدی روبرو خواهد کرد. بنابراین لازم است قبل از مزوتراپی پزشک خود را در جریان سوابق بیماری خود قرار دهید. زنان باردارمستعد مزوتراپی نیستند. کسانی که به مواد دارویی خاص حساسیت و آلرژی دارند. بیمارانی که از  دارو های ضد انعقاد و یا رقیق کننده ی خون استفاده می کنند. بیمارانی که مبتلا به نوروپاتی هستند. و افرادی که در ناحیه تزریق زخم دارند.

افرادی که دارای پیش‌زمینه یا بیماری‌های مختلف قلبی و عروقی هستند. افرادی که مبتلا به بیماری‌های خاص مثل دیابت هستند. بیمارانی که مبتلا به سرطان یا تحت شیمی‌درمانی هستند افرادی که بیماری‌های حاد پوستی با عفونت‌های مقاوم به درمان دارند.

کاربردها و انواع مزوتراپی

یک روش درمان برای تقویت و بهبود عملکرد پوست و صورت، مو ،لاغری، چربی است : مهمترین کاربرد آن نیز به شرح زیر می باشد: درمان سلولیت، رفع افتادگی پوست صورت و اندامها، رفع لک حاملگی یا لک صورت، رفع تیرگی دور چشم ها، رفع افتادگی پلک ها و پف دور چشم، درمان افتادگی صورت چند نمونه از موارد کاربردی مزوتراپی هستند.

همچنین تقویت موها و درمان ریزش آنها، درمان ترک خوردگی پوست در اثر حاملگی ( استریا )، درمان چاقی موضعی اندام ها و صورت و بدن، انجام لیفتینگ (کشیدن پوست صورت )، رفع غبغب زیر گردن و چانه را هم می توان برشمرد.

مراقبت ها و توصیه های بعد از مزوتراپی

توجه به نکات زیر برای دستیابی به نتایج مورد نظر و جلوگیری از عوارض احتمالی مهم است.

بعد از مزوتراپی از اسپری های مخصوص بدن  و لوسیون ها استفاده نکنید.

ناحیه تزریق را فشار ندهید.

ورزش ها و فعالیت های سنگین را انجام ندهید.

در معرض نور خورشید قرار نگیرید تا از احتمال بروز حساسیت ها و عوارض جلوگیری کنید.

تا 12 ساعت بعد از مزوتراپی حمام نکنید.

با آب داغ دوش نگیرید.

تا 8 ساعت بعد از مزوتراپی به مکان های  گرم مثل حمام،  استخرو سونا نروید.

از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید.

اگر مزوتراپی را برای رفع  پف چشم انجام دادید، هنگام خواب، یک یا دو بالش زیر سر خود قرار دهید.

برای از بین بردن تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.

اگر مزوتراپی مربوط به صورت است، تا یک هفته پیلینگ انجام ندهید و صورت خود را بند نندازید.

تا یک هفته بعد از مزوتراپی میکرودرم ابریشن و برنزه نکنید.

اگر مزوتراپی را به منظور از بین بردن غبغب و چاقی استفاده کرده اید،  سه روز ناحیه ی مورد درمان را ماساژ دهید.

اگر از مزوتراپی برای لیفت استفاده کرده اید، ناحیه مورد درمان را تا دو روز ماساژ دهید.

درصورتی‌ که مزوتراپی را برای لاغری انجام داده اید، بعد از چند جلسه مزوتراپی از ورزش‌های موضعی سبک و ماساژ استفاده نمایید.

رژیم غذایی مناسب حاوی پروتئین را در دستور کار خود قرار دهید.

بعد از انجام مزوتراپی در طی روز 6 تا 8 لیوان آب بنوشید تا مواد حاصله از مزوتراپی بتوانند از بدن شما خارج شوند.

اگر برای لاغری ران‌ها مزوتراپی کرده‌اید شلوار تنگ نپوشید زیرا ممکن است شلوار تنگ مانع پخش دارو شود و در ناحیه ی تزریق درد ایجاد کند.

هزینه و قیمت مزوتراپی در کلینیک دکتر ابراهیمی فر

کلینیک دکتر ابراهیمی همواره در تلاش است تا با بروزترین متد درمان مزوتراپی با استفاده از مواد با کیفیت، بهترین نتایج را به مراجعه کنندگان ارائه دهد. بنابراین قیمت مزوتراپی در کلینیک دکتر ابراهیمی فر نیز بر اساس فاکتورهای مختلفی همچون نوع درمان، تعداد جلسات، مقدار تزریق، برند محلول مورد استفاده در درمان ، پس از معاینه توسط پزشک  مشخص خواهد شد.

سوالات متداول:

چند جلسه برای درمان مزوتراپی نیاز هست؟

تعداد جلسات درمان مزوتراپی میزان آسیب پوست و به ناحیه ی مورد درمان بستگی دارد.

آیا مزوتراپی درد دارد؟

ممکن است شما کمی درد یا سوزش حس کنید که قابل تحمل است هر چنداین امکان وجود دارد که با بی حسی موضعی، درد را پیشگیری کرد.

 

مزوتراپی چه مزیتی نسبت به لیپوساکشن دارد؟

مزوتراپی نسبت به لیپوساکشن این مزیت را دارد که روشی غیرتهاجمی است و خطرات و عوارض جراحی را ندارد.

 

آیا می توانم بعد از درمان به فعالیت روزانه برگردم؟

نیازی به زمان استراحت نیست و می توانید بلافاصله به فعالیت های روزمره برگردید.

 

چه زمانی نتایج مزوتراپی دیده می شوند؟

مشاهده ی نتایج به نوع بدن و شرایط درمان بستگی دارد ولی معمولا افراد بعد از 2 یا 3 جلسه متوجه نتایج

خواهند شد.

دیگر سوالات متداول:

مزوتراپی ممکن است چه عوارضی داشته باشد؟

تزریق ممکن است با درد همراه باشد و پس از آن احتمال بروز تورم در ناحیه ی درمان وجود دارد که طبیعی

است و سریعا برطرف می گردد.

ممکن است بیمار به مواد تزریقی حساسیت داشته باشد و باعث بروز واکنش‌های آلرژیک شود.

در مزوتراپی برای رفع سیاهی و لک‌های دور چشم، از آنجا که مویرگ‌ها و پوست اطراف چشم‌ها بسیار نازک هستند ممکن است کبودی دیده شود.

 

آیا مزوتراپی روش درمان دائمی است؟

خیر، روش درمان مزوتراپی موقت است و باید در فواصل زمانی تکرار شود.

 

بیشترین کاربرد مزوتراپی چیست؟

جوانسازی پوست، از بین بردن لک‌های بارداری، لیفتینگ پوست، از بین بردن سلولیت‌ها و چربی‌های اضافه، از بین بردن لک‌های پوستی درمان ریزش مو از متداول ترین درمان مزوتراپی است.

 

آیا مزوتراپی برای جنس پوست خاصی توصیه می شود؟

این روش برای تمام افراد با هر جنس پوست و مویی مناسب است. بسته به اینکه برای هر فرد چه مقدارتزریق موثر است یا بنا بر احتیاج هرکس چه نوع مواد لازم است برای هر فرد، درمان  متفاوت است.

Share this post

پیمایش به بالا