تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت تزریق ژل به بینی

قیمت تزریق ژل به بینی

بدون استثناء هر فردی به دنبال داشتن  چهره ای زیبا و بدون عیب و نقص می باشد. امروزه با پیشرفت علم پزشکی، افراد قادر هستند تا در چهره ی خود مخصوصا بینی، تغییراتی ایجاد کنند. روش های بسیاری در تغییر فرم بینی وجود دارند که به اندازه ی زیادی در تغییر و زیبا شدن فرم بینی تاثیر گذار هستند که بدون عمل جراحی، بیهوشی، هزینه های نفس گیر….. قادر به انجام آن است. یکی از این روش ها که تا حد زیادی در زیبایی بینی نقش دارد؛ تغییر فرم بینی به وسیله فیلر بینی است. قصد داریم شما را با نحوه انجام فیلر بینی، قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر، مراقبت های بعد از انجام، فواید و اصلاح فرم بینی، تخمین قیمت تزریق ژل به بینی ، بیشتر آشنا کنیم.

مطمئنا هر فردی نهایتا یک بار تا به حال در مورد فیلر بینی شنیده ولی در مورد آن اطلاعات دقیقی نداشته  است. بنابراین بر آن شدیم که در اینجا در مورد انجام فرآیند زیبایی بینی به کمک فیلر صحبت کنیم.

رینوپلاستی|اصلاح فرم بینی با فیلر

این روز ها رینوپلاستی یا همان تزریق فیلر جهت اصلاح نمودن بینی بسیار مرسوم شده است. از جانبی نتیجه فوری بعد از آن بسیاری از خانم ها و آقایان را مجذوب خود کرده است.

قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر کاملا مقرون به صرفه تر از هزینه های سرسام آور جراحی بینی است. از این رو انتخاب فیلر بینی در حال افزایش است. البته به غیر از مقرون به صرفه بودن، مزایای دیگری هم دارد که شما می توانید بلافاصله پس از تزریق به امور روزمره خود بپردازید.

نحوه تاثیر فیلر بینی در چهره زیباجو

  • جهت صاف و یکدست نمودن قوس بینی، تزریق در بخش بالا و پایین بینی انجام می شود.
  • جهت باریک تر نشان دادن بینی بایستی فیلر در اطراف نوک بینی تزریق شود.

فیلر یا ژل بینی چیست؟

فیلر بینی یکی از رایج ترین و آسان ترین روش برای داشتن بینی زیبا به شمار می آید. حال سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که  فیلر بینی چیست؟ فیلر بینی  نوعی ژل است که توسط سوزن های بسیار نازک به نقاط مختلف بینی در جهت تغییر فرم آن تزریق می شود. این درمان بدون فرآیند بیهوشی می باشد و در این روش از مواد بی حسی برای بینی استفاده می شود. ژل بینی در انواع مختلفی وجود داشته و برای انواع مدل های بینی معمولا بینی استخوانی کاربرد دارد و برای بینی گوشتی توصیه نمی شود.

فیلر در برخی از بینی ها بسته به نوع آن تاثیر پذیری بیشتر و یا کمتری دارد. قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر در مقایسه با عمل جراحی بینی مقدار خیلی کمتری می باشد.

هزینه اصلاح فرم بینی با فیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم انجام فیلر بینی جهت زیبایی و تغییر فرم بینی بسیار روشی مفید و تاثیر گذار است که تا حد زیادی در داشتن بینی زیبا و بی نقص به فرد کمک می کند.

مزایای استفاده از فیلر بینی

یکی از فواید بسیار ارزشمندی که فیلر بینی برای بیمار به همراه دارد این است که: این فرایند نیازی به اتاق عمل و تیغ جراحی و بیهوشی و از این قبیل ندارد. با روشی کاملا طبیعی و آسان در مدت زمان خیلی کم انجام می شود. از مزایای دیگر استفاده از این فرایند زیبایی می توان به پایین بودن  قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر اشاره کرد. زیرا هزینه اصلاح فرم بینی با فیلر معمولا بسیار کم و به صرفه تر در مقایسه با عمل زیبایی می باشد.

مزیت دیگری که انجام این پروسه، افراد بسیاری را به خود جذب می کند نداشتن درد و کبودی و تورم در هنگام انجام و بعد از این فرایند می باشد. از جانبی فرد دچار درد و کبودی نمی شود مگر در مواردی که خیلی کم رخ می دهد. در عمل جراحی برای جلوگیری از خونریزی داخل بینی از تامپون استفاده می شود؛ تامپون به شکل تکه ای پنبه می‌باشد و راه نفس کشیدن را بسیار دشوار می کند. اما در انجام این نوع روش نیازی به گذاشتن تامپون  نمی باشد.

زمان بهبود فیلر بینی در مقایسه با عمل جراحی بسیار کم می باشد.  معمولا فرد پس از تزریق فیلر نیازی به استراحت و وقت برای بهبودی ندارد. ولی باید نکاتی را در جهت بهبود و نتیجه گیری بهتر رعایت کند.

در میان فوایدی که در انجام اصلاح فرم بینی با فیلر ذکر شد معمولا پایین بودن قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.  همین امر سبب شده افراد زیادی که از فرم بینی خود ناراضی هستند به این فرایند روی بیاورند. هزینه آن در مقایسه با نتیجه گیری و تاثیر زیادی که این درمان برای فرد به همراه دارد بسیار مناسب است.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل لب نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

تزریق ژل برای چه نوع  بینی مناسب است؟

از آنجایی که انجام هر عملی، هزینه در بر دارد اصلاح فرم بینی با فیلر نیز هزینه هایی را برای فرد به همراه خواهد داشت. به همین جهت لازم است که بدانید آیا فیلر کردن بینی در فرم آن تاثیری دارد یا خیر و یا بی مورد دچار پرداخت هزینه اصلاح فرم بینی با فیلر می شوید؟

معمولا از تزریق ژل برای برطرف کردن قوز، قرینه و صاف کردن تیغه بینی استفاده می شود.

در مواردی نیز برای اصلاح نوک بینی و لیفت آن استفاده می شود که معمولا در این دو مورد فرد نتایج بیشتری کسب می کند و باعث تغییر فرم بینی می شود.

اما نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد استفاده از ژل بینی برای بینی های گوشتی است. بینی های گوشتی با توجه به ساختاری که دارند معمولا شامل پوست ضخیم و غضروفی در نوک بینی هستند و دارای پره های بازتر و بزرگتری در مقایسه با بینی استخوانی می باشند.

همانطور که ذکر کردیم انجام این فرایند برای صاف کردن تیغه و نوک بینی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در بینی های گوشتی تاثیر چندانی ندارد.  حتی ممکن است با تزریق ژل فرم بینی دچار مشکل بیشتری شود به همین جهت توصیه می شود افرادی که دارای بینی گوشتی هستند از این روش ترجیحا استفاده نکنند؛ مگر در مواردی که دکتر نظر دارد که با انجام این عمل تغییر در بینی ایجاد می شود پس در صورت رضایت دکتر، مانعی از انجام آن نمی باشد.

آیا ژل بینی درد دارد؟

سوالی که بسیار در ذهن افراد ایجاد می شود این است که انجام فیلر بینی درد دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که انجام فیلر بینی یک روش کاملا طبیعی بدون استفاده از تیغ جراحی و از این قبیل می باشد و توسط یک سوزن صورت می گیرد. به همین دلیل درد بسیاری ندارد و ممکن است همراه با درد جزئی باشد که پس از طی نهایتا یک روز از بین می رود.

قبل از تزریق ژل به بینی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از اقدام به انجام فیلر بینی توصیه می شود که با دکتر متخصص در این زمینه مشورت کنید. یک جلسه برای اطلاع از قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر و کسب اطلاعات بیشتر همچون میزان تاثیر تزریق ژل به بینی، انجام آزمایشات در صورت لزوم قبل از تزریق و در نهایت پرداخت هزینه اصلاح فرم بینی با فیلر نزد دکتر خود بروید.

فیلر بینی در مقایسه با عمل جراحی چه شباهت و تفاوت هایی دارد؟

انجام فیلر بینی با عمل جراحی تفاوت بسیاری دارد. عمل جراحی جهت برطرف کردن عیوب کامل بینی انجام می شود و از هزینه های بسیار بالایی برخوردار است. دوره نقاهت بیشتری دارد و نیاز به استراحت و وقت زیادی جهت بهبود دارد. تورم و کبودی تا چند هفته در صورت مشاهده می شود؛ همچنین میزان تغییر بینی فرد معمولا زیاد است. روش اصلاح فرم بینی توسط فیلر جهت برطرف کردن عیب های جزئی بینی می باشد. نتایج و تاثیرات جزئی و کمتری در مقایسه با عمل جراحی مشاهده می شود.

نکته ی مهم دیگر هزینه اصلاح فرم بینی با فیلر می باشد؛ اما عمل بینی چون یک روش کلی برای تغییر کامل بینی است از هزینه های بیشتری برخوردار است. ولی همانطور که گفتیم فیلر بینی یک روش جزئی می باشد به همین دلیل قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر کمتر و مناسب تر می باشد.

برای جزئیات بیشتر از هزینه تزریق ژل صورت نیز میتوانید بر این لینک کلیک کنید.

سوالات متداول:

قیمت و هزینه تزریق ژل به بینی چقدر است؟

هزینه اصلاح فرم بینی با فیلر به عوامل مختلفی از جمله به نوع ژل مصرفی در انجام فیلر بینی، قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر که دکتر معالج تعیین کرده، تعداد دوره هایی که فرد برای کسب نتایج بهتر فیلر بینی انجام می دهد بستگی دارد.

پس از تزریق ژل بینی چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

پس از انجام فیلر بینی از ماساژ دادن و دست زدن به بینی تا چند روز خودداری شود و به بینی فشار وارد نشود.

سخن پایانی:

فیلر بینی برای افرادی که دارای بینی قوز دار و افتاده هستند جایگزین خوبی برای عمل جراحی می باشد و همچنین قیمت اصلاح فرم بینی با فیلر بسیار مناسب بوده و همچنین اثرات قابل مشاهده ای به همراه دارد.

Share this post

پیمایش به بالا