تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن چیست و به چه افرادی توصیه می شود؟

قبل از پرداختن به قیمت لیپوساکشن بهتر است به نوع فایند آن بپردازیم. لیپوساکشن فرآیندی است که طی آن چربی بدن برای اهداف زیبایی برداشته می‌شود. این فرآیند می‌تواند به صورت دائم سلول‌های چربی به نام آدیپوسیت‌ها که وظیفه‌ی ذخیره‌ی چربی را بر عهده دارند، از یک قسمت خاص بدن جدا کند. درست است که قیمت لیپوساکشن می‌تواند بالا باشد، اما این فرآیند به رهایی از چربی‌هایی که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی‌دهند کمک می‌کند. به لیپوساکشن، لیپوپلاستی یا لیپو نیز می‌گویند.

لیپوساکشن شامل مکش مساحت‌های کوچک چربی نواحی که بیشتر در آن‌ها چربی تجمع می‌کنند نظیر باسن، پهلو، ران و شکم می‌باشد. هدف از این فرآیند تغییر شکل بدن است و در نهایت نتایجی بادوام که به حفظ وزن سلامت کمک می‌کنند ایجاد می‌کند. این جراحی معمولا روی افرادی که وزن  نرمال دارند و پوست آن‌ها در نواحی مدنظر سفت و محکم است به خوبی نتیجه می‌دهد.

قیمت لیپوساکشن برای اهداف درمانی زیر به علت حمایت بیمه‌ی درمانی کمتر است:

 • بیماری ورم لنفاوی (لنف ادم یا lymphedema): وضعیتی طولانی مدت که باعث ورم بازوها و پاها می‌شود.
 • لیپیدما (Lipedema): وضعیتی که در آن چربی غیرعادی در پاها، باسن و ران‌ها شکل می‌گیرد.

نامزدهای لیپوساکشن حتما باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند تا جراحی بر روی آن‌ها موثر باشد:

 1. بزرگسالان با وزن متوسط یا کمی بالاتر از متوسط.
 2. افرادی که پوست محکم با الاستیسیته‌ی بالا دارند (پوست آن‌ها پروتئین الاستین بالایی دارد) و ماهیچه‌های آن‌ها از قوام بالایی برخوردار است.
 3. بزرگسالانی که سلامت عمومی مناسبی دارند.
 4. افرادی که دارای چربی‌هایی هستند که به رژیم و ورزش پاسخ نمی‌دهند.
 5. افرادی که سیگار نمی‌کشند.
 6. افرادی که به دنبال نتایج و قیمت لیپوساکشن واقع‌گرانه هستند.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت بوکال فت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

چه افرادی کاندید مناسبی برای لیپوساکشن نیستند؟

 • کمبود وزن دارند.
 • BMI بالای 25 دارند.
 • مشکل جدی سلامت با احتمال مرگ آن‌ها را تهدید می‌کند؛ زیرا این شرایط روند ترمیم را سخت می‌سازند.
 • کیفیت پوست آن‌ها پایین است.

سن معمولا فاکتور مهمی در این موضوع نمی‌باشد؛ با این حال پوست افراد بالای 65 سال از استحکام  و الاستیسیتی کافی برخوردار نیست. جنسیت نیز بر لیپوساکشن اثری ندارد؛ لیپوساکشن معمولا برای درمان سینه‌ی بزرگ در مردان انجام می‌شود.

قیمت و هزینه لیپوساکشن

در صورتی که در فکر انجام لیپوساکشن برای اهداف زیبایی هستید، پیش از هر اقدامی به خوبی در این مورد فکر کنید. قیمت لیپوساکشن می‌تواند بالا باشد، نتایج حاصل از آن تضمین نمی‌شوند و ریسک‌هایی برای این جراحی وجود دارند که باید در نظر بگیرید. حتما با یک متخصص در خصوص اینکه آیا این عمل برای شخص شما مناسب است، مشورت کنید.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تزریق چربی به صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

قیمت و هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو

قیمت لیپوساکشن شکم و پهلو در سال 1401 از 25 تا 35 میلیون تومان متغیر است. لیپوساکشن شکم یک پروسه‌ی جراحی زیبایی است که شامل برداشت دائم انباشت‌های چربی از شکم، کمر و پهلوها می‌باشد. در این پروسه چربی‌های ناخواسته از طریق لوله‌هایی که زیر پوست قرار می‌گیرند به بیرون مکیده می‌شوند.

قیمت و هزینه لیپوساکشن باسن

قیمت لیپوساکشن و برداشت چربی از باسن از 15 میلیون تومان آغاز می‌شود. چربی اضافه در  بخش بالایی باسن باعث پهن به نظر رسیدن آن می‌شود. لیپوساکشن این ناحیه بدون نیاز به ایمپلنت‌های سیلیکونی باعث بهبود ظاهر باسن می‌شود اما تعدادی از بیماران هستند که از باسن بزرگ خود ناراضی هستند؛ لیپوساکشن به این افراد نیز توصیه می‌شود. اما حتما باید اقداماتی در راستای جلوگیری از فرورفتگی، افتادگی و سایر عوارض جانبی نامطلوب انجام شوند.

قیمت و هزینه لیپوساکشن سینه مردان

قیمت لیپوساکشن و برداشت چربی از سینه حدود 15 تا 20 میلیون تومان می‌باشد؛ این عمل موثرترین درمان  ژنیکوماستی یا سینه‌ی بزرگ در آقایان است. این جراحی زیبایی چربی اضافی را بر می‌دارد تا ظاهری محکم و مردانه‌تری در قفسه‌ی سینه ایجاد کند.

قیمت و هزینه لیپوساکشن ران

برداشت چربی از ران یک فرآیند جراحی زیبایی است که به طور دائم تجمعات چربی را با هدف پیکرتراشی برمی‌دارد. این انباشت چربی می‌تواند در ناحیه‌ی کناره‌های ران، بخش‌های داخلی آن یا زانوها وجود داشته باشد. چربی اضافه با استفاده از کانولاهایی که زیر پوست قرار گرفته اند مکیده می‌شود و نتایج حاصل از آن دائمی هستند و اسکاری روی پوست ایجاد نخواهد شد. قیمت لیپوساکشن ران 16 تا 30 میلیون تومان است.

هزینه لیپوساکشن بازو

قیمت لیپوساکشن و پیکرتراشی بازو 12 تا 16 میلیون تومان است؛ البته در صورت نیاز به براکیوپلاستی یا لیفت بازو، هزینه جراحی حدودا دو برابر می‌شود. لیپوساکشن بازو جایگزین مناسبی برای براکیوپلاستی می‌باشد. در این فرآیند پوست شل و آویزان گوشه‌ی زیرین بازوها که  بر اثر افزایش سن، کاهش وزن یا افزایش وزن ایجاد می‌شود برداشته می‌شود.

چه عواملی بر قیمت لیپوساکشن تاثیر دارد؟

جراح:

 

درست است که لیپوساکشن عملی رایج است، اما در نهایت این جراح است که وظیفه‌ی انجام جراحی را بر عهده دارد؛ لذا انتخاب یک جراح متبحر از اهمیت بالایی برخوردار است. تجربه‌ی پزشک شما بر قیمت لیپوساکشن موثر است. هر چه شهرت یک جراح بیشتر باشد، هزینه‌ی جراحی نیز بالاتر می‌رود. (البته الزاما همیشه اینطور نیست.) با این حال با دقت و حوصله پرس و جو کنید و پیش از هر تصمیمی حداقل با دو نفر مشورت کنید.

 

نوع لیپوساکشن:

 

راه‌های مختلفی برای شکستن چربی پیش از خارج کردن آن وجود دارند که بر قیمت لیپوساکشن موثر اند. انرژی رادیوفرکوئنسی، امواج فراصوت، فریز کردن و لیزر همگی برای این هدف موثر واقع شده اند اما این روش‌ها به تجهیزاتی گران قیمت نیاز دارند. همچنین این تکنیک‌ها به تمرین و تخصص بالای جراح نیاز دارند که خود عاملی برای افزایش قیمت لیپوساکشن است. برای مثال، لیپوساکشن به کمک فراصوت به تجهیزات گران نیاز دارد.

 

ناحیه‌ی مد نظر:

 

هر چه تعداد نواحی که قصد برداشت چربی از آن‌ها را دارید بالاتر برود، روند درمان نیز طولانی‌تر می‌گردد. معمولا هزینه‌ی روند درمان کامل از بیمار گرفته می‌شود. بنابراین قیمت لیپوساکشن شکم بسته به میزان چربی برداشت شده از 4000 تا 10000 دلار متغیر است؛ اگر قصد دارید علاوه بر شکم، چربی پهلوها را نیز بردارید میانگین هزینه به 5000 تا 15000 دلار خواهد رسید. با این حال هزینه‌ی برداشت چربی از بازوها کمتر و حدود 2000 تا 4500 دلار است.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت بلفاروپلاستی نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

 1. آیا جراحی لیپوساکشن خطرناک است؟ 

مانند هر عمل جراحی دیگر، این فرآیند نیز خطرات خود را دارد؛ برای مثال، خونریزی و حساسیت به ماده بیهوشی. همچنین پوست شما ممکن است به خاطر برداشت نامتوازن چربی ناهموار، مواج یا پژمرده به نظر برسد و الاستیسیتی خود را از دست بدهد.

 1. آیا پس از جراحی درد خواهم کشید؟

در چند روز اول ریکاوری میزان متوسط درد را تجربه خواهید کرد. جراح برایتان مسکن تجویز خواهد کرد تا ناراحتی خود را مدیریت کنید. فعالیتتان را در دوره‌ی ریکاوری  محدود کنید.

 

 1. انتظار چه نوع اسکاری پس از جراحی داشته باشم؟

کانولا یک وسیله‌ی کوچک است  که زیر پوست قرار می‌گیرد؛ لذا جای زخم حاصل از آن نیز کوچک است. تعداد اسکارها نیز به تعداد نقاطی که کانولا در آن قرار می‌گیرد بستگی دارد. البته شدت اسکار  به کیفیت پوست فرد نیز بستگی دارد. جراحان به شما در رابطه با راه‌های به حداقل رساندن اسکار مشورت خواهند داد.

Share this post

پیمایش به بالا