تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت تزریق آنزیم به بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل‌های جراحی پلاستیک در جهان می‌باشد که برای رفع مشکلات پزشکی یا تغییر شکل و اندازه بینی صورت می‌گیرد. البته این عمل جراحی، یک عمل جراحی تهاجمی است و اعمال تهاجمی خطرات مربوط به خود را دارند. امروزه راه حل‌های جایگزین زیادی برای رفع مشکلات مربوط به بینی ارائه شده اند که تهاجمی نیستند. یکی از این راه حل‌ها که برای کوچک کردن و تغییر فرم بینی کاربرد دارد تزریق آنزیم به بینی است که در این مقاله با آن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

آنزیم چیست ؟

آنزیم نوعی پروتئین است که سرعت فرایندها را افزایش یا کاهش می‌دهد. این تنظیم کننده‌ها به صورت طبیعی درون بدن نیز وجود دارند. برای مثال فرایند تجزیه مواد غذایی در سیستم گوارشی انسان توسط آنزیم‌های مختلفی از جمله پروتئازها، لیپازها و انواع آنزیم‌های تجزیه‌کننده کربوهیدرات‌ها صورت می‌گیرد. برخی دیگر از عملکرد‌های آنزیم‌ها عبارتند از

  • تولید مولکول‌های بزرگ از مونومرها
  • انتقال مواد در بدن
  • تولید انرژی
  • تنظیم بار الکتریکی سلول‌ها
  • تجزیه عوامل خارجی در سیستم ایمنی
  • نظارت بر فرایند رشد و تقسیم سلولی

برای اطلاعات بیشتر از هزینه تزریق چربی به صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

آنزیم کوچک کننده بینی

معمول ترین آنزیمی که به بینی تزریق می‌شود هیالاز نام دارد. هیالاز آنزیمی است که وظیفه‌ی تجزیه‌ی نوعی اسید به نام هیالورونیک اسید را برعهده دارد. این ماده به فراوانی در مفاصل، غصروف‌ها و چشم یافت می‌شود. همانطور که می‌دانید بینی از دو بخش استخوانی و غضروفی تشکیل شده است. با تزریق آنزیم به بینی این ماده تجزیه شده و سطوح استخوانی و غضروفی بینی دچار تغییر شکل می‌شوند.

البته هیالاز تنها عاملی نیست که امکان تزریق آن به بینی وجود دارد. ممکن است متخصص شما تشخیص بدهد که استفاده از این آنزیم برای شما تاثیرگذار نیست و از مواد دیگری استفاده کند. به همین دلیل حضور یک پزشک متخصص برای این این اقدام درمانی ضروری است و هر کسی توانایی و صلاحیت تزریق این مواد را ندارد. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک دکتر ابراهیمی فر خیال خود را از حضور متخصص و استفاده شدن بهترین مواد موجود راحت کنید.

تزریق آنزیم به بینی به چه صورت است؟

تزریق آنزیم به بینی فرآیندی کاملا بهداشتی و استریل می‌باشد که در کلینیک‌ها و توسط پزشک متخصص صورت می‌گیرد. برای این کار دستیار پزشک ابتدا سطح بینی را با مواد ضدعفونی کننده مانند الکل ضد عفونی کرده و سپس تزریق به بینی توسط پزشک و با رعایت اصول استریل صورت می‌گیرد.

معمولا به چه افرادی تزریق آنزیم به بینی پیشنهاد می شود؟

تزریق آنزیم به بینی یک فرایند غیر تهاجمی است که ممکن است توسط متخصص زیبایی برای موارد زیر تجویز شود:

  • رفع برآمدگی روی بینی: برخی بینی‌ها دارای برآمدگی در قسمت‌های استخوانی می‌باشند. تزریق آنزیم به بینی در این افراد می‌تواند برآمدگی روی بین را رفع کرده و سطح استخوان بینی را صاف و هموار کند.
  • کوچک کردن بینی: برخی افراد به علل ژنتیکی دارای بینی‌های بزرگی هستند که می‌تواند به آنها احساس عدم زیبایی بدهد. جراحی رینوپلاستی یکی از رایج ترین جراحی‌ها برای کاهش سایز بینی می‌باشد اما ممکن است پزشک متخصص به مراجعه کننده توصیه کند که کاهش اندازه بینی را با تزریق آنزیم به بینی انجام دهد.
  • بالا آوردن نوک بینی: نوک بینی برخی افراد به علل ژنتیکی یا در اثر تصادفات ممکن است به شکلی باشد که پایین تر از پره‌ها قرار بگیرد. به همین دلیل شکل بینی این افراد مانند منقار عقاب می‌باشد. تزریق آنزیم به بینی می‌تواند باعث تجزیه شدن استخوان در سطوح مختلف شده و فرمی بهتر به بینی فرد بدهد.
  • متقارن کردن بینی: بینی برخی افراد ممکن است به علل ژنتیکی، اعمال جراحی یا در اثر تصادفات به شکلی باشد که به یک سمت کج شده باشد یا دارای دو سوراخ با اندازه متفاوت باشد. یکی از راه‌های اصلاح بینی در این افراد تزریق آنزیم به بینی می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه تزریق چربی به واژن نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

مزایا

تزریق آنزیم به بینی یک پروسیجر غیرتهاجمی است که امروزه در بسیاری از موارد جایگزین عمل جراحی شده است. علت رایج شدن این پروسیجر مزایایی است که نسبت به جراحی بینی دارد. در ادامه به مهمترین این مزایا خواهیم پرداخت.

عدم نیاز به بیهوشی

عمل جراحی رینوپلاستی یک عمل زیبایی است که تحت بیهوشی صورت می‌گیرد. علت بیهوش کردن بیماران تحت عمل زیبایی بینی، این است که این جراحی دارای برش‌ها و جراحاتی است که می‌توانند بیمار را دچار درد کنند. همچنین بیمار هوشیار ممکن است حین عمل دچار ترس و اضطراب شده و باعث آسیب به خود و تیم جراحی شود. نوع بیهوشی معمول در این عمل بیهوشی جنرال است که نیاز به فرایند اینتوبه شدن دارد. این فرایند نیز ممکن است باعث درد در ناحیه گلو و در موارد نادر آسیب به تارهای صوتی یا شکستن دندان شود. این در حالی است که تزریق آنزیم به بینی نیازی به بیهوشی ندارد و یک فرایند کوتاه است. البته در برخی موارد ممکن است که به مراجعه کننده مقداری داروی بی حسی تزریق شود.

عدم وجود ریکاوری

ریکاوری دوره ای است که برای افرادی که تحت بیهوشی بوده‌‎اند الزامی است. در این دوره داروهای بیهوشی از بدن بیمار دفع شده و بیمار پس از مدتی به هوشیاری کامل می‌رسد. در تزریق آنزیم به بینی به علت عدم استفاده از داروهای بیهوشی، نیازی به طی کردن دوران ریکاوری نیز نیست

مدت زمان کوتاه‌تر

عمل‌های جراحی زمان بر هستند. کمترین زمانی که یک جراح برای جراحی بینی نیاز دارد، نیم ساعت الی یک ساعت می‌باشد. این زمان بدون در نظر گرفتن معطل شدن‌های احتمالی فرد مراجعه کننده می‌باشد. این در حالی است که تزریق آنزیم به بینی یک فرآیند کوتاه است و با همه‌ی تشریفات قبل از تزریق بین 5 تا 10 دقیقه زمان می‌برد.

عوارض حداقلی

تزریق آنزیم به بینی عوارض بسیار کمی دارد که در ادامه‌ی این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. این در حالی ست که اعمال جراحی می‌توانند عوارض شدید و خطرناک زیادی داشته باشند. بنابراین اگر از عوارض عمل جراحی هراس دارید، بهترین راه برای تغییر دادن فرم بینی شما، تزریق آنزیم توسط دکتر ابراهیمی فر در کلینیک ایشان می‌باشد.

امکان بازگشت به حالت اولیه

در عمل جراحی زیبایی بینی فرایند استئوتومی صورت می‌گیرد. استئوتومی فرایندی است که در آن بخشی از استخوان و غضروف بینی با ابزارهای جراحی برداشته می‌شوند.این فرایند برگشت ناپذیر است. این در حالی است که در تزریق آنزیم به بینی ، شما می‌توانید در مراحل اولیه و در صورت عدم رضایت از تغییرات ایجاد شده به راحتی و با عدم تزریق در نوبت‌های بعدی شکل و حالت اولیه بینی خود را به دست آورید.

هزینه کمتر

هزینه تزریق آنزیم بینی بسیار کمتر از یک عمل جراحی زیبایی می‌باشد. تزریق آنزیم همچنین به علت عدم نیاز به مراقبت‌های خاصی که پس از عمل جراحی لازم هستند هزینه‌ای در آن بازه زمانی نخواهد داشت.

 عوارض تزریق آنزیم به بینی

تزریق آنزیم به بینی یک روش غیر تهاجمی است که عوارض جانبی خطرناکی ندارد. ممکن است در برخی از مراجعه کنندگان واکنش‌های آلرژیک دیده شود که می‌توان به راحتی آنها را کنترل کرد. همچنین این روش ریسک عفونت بسیار کمتری نسبت به جراحی دارد. معمول ترین عوارض پس از تزریق تورم ناحیه تحت تزریق و کبودی در اطراف آن می‌باشد که طبیعی هستند و با گذشت زمان کمی بهبود می‌یابند. بنابراین در صورتی که این عوارض پایدار بودند به پزشک خود مراجعه کرده و از وی کمک بگیرید.

ماندگاری آنزیم کوچک کننده ی بینی

تزریق آنزیم به بینی یک روش جایگزین برای جراحی بینی است. بنابراین یک روش دائمی برا رفع مشکلات بینی به شمار می‌رود. برای تزریق آنزیم بینی چندین جلسه تزریق لازم است تا اثرات آن به شکل دائمی ثبت شوند. با این حال ممکن است در برخی شرایط پس از مدتی فرد مراجعه کننده به دلایلی نظیر چاقی یا بارداری اثرات آنزیم از بین برود. اگر به هر دلیلی فرم بینی شما پس از مدتی از حالت مدنظرتان خارج شد می‌توانید با مراجعه مجدد به کلینیک و یک جلسه تزریق مجدد به حالت ایده آل خود برگردید.

 آیا تزریق آنزیم با تزریق کورتون متفاوت است؟

کورتون‌ها داروهایی هستند که برای ضعیف کردن سیستم ایمنی و کنترل التهابات استفاده می‌شوند. بنابراین تزریق کورتون با تزریق آنزیم  بسیار متفاوت است. یکی از مصارف کورتون‌ها بعد از عمل جراحی زیبایی و برای کاهش ورم و التهاب بینی و نواحی اطراف آن می‌باشد. همانطور که متوجه شدید تزریق آنزیم یک روش جایگزین برای عمل جراحی بوده و به رفع التهابات پس از عمل ربطی ندارد.

 اقدامات قبل از عمل

برخلاف عمل‌های جراحی که نیاز به اقداماتی نظیر ناشتا بودن از شب قبل از عمل دارند، این عمل نیازمند مراقبت‌های پیش از عمل نمی‌باشد. تنها مواردی که پیش از عمل باید به آنها توجه کنید ارائه کردن سوابق تبخال روی بینی و اطراف آن به پزشک است. چرا که سابقه داشتن تبخال می‌تواند نظر پزشک شما در رابطه با تزریق آنزیم را عوض کند. بهتر است پیش از مراجعه به کلینیک نیز صورت و بینی خود را با آب و صابون بشویید و حداقل میزان ممکن از میکاپ را داشته باشید تا ریسک عفونت شما را تهدید نکند.

توصیه ها و مراقبت های پس از عمل

تزریق آنزیم به بینی برخلاف جراحی رینوپلاستی نیازمند مراقبت‌های کمتری می‌باشد. اگر احساس درد پس از تزریق داشتید حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا در جلسات بعدی از مواد بیحس کننده استفاده شود و یک مسکن نیز به شما تجویز شود. پس از تزریق تا حد امکان به بینی خود دست نزنید و آن را مورد فشار یا مالش قرار ندهید. هر اتفاق غیر عادی را به پزشک اطلاع دهید و به هیچ عنوان خود درمانی نکنید. به جلسات تزریق خود به شکل منظم مراجعه کنید تا فاصله زمانی بین تزریق‌ها زیاد نشود.پس از چند جلسه تزریق حتما از چسب بینی استفاده کنید. استفاده از این چسب برای فرم دهی بهتر به بینی خود شما می‌باشد. پس از 24 ساعت بعد از تزریق شما مجاز به شست و شوی ناحیه خواهید بود.

دکتر ابراهیمی فر، بهترین متخصص زیبایی برای تزریق آنزیم به بینی

اگر قصد تزریق آنزیم به بینی خود را دارید، باید این کار را تحت نظر یک پزشک متخصص انجام دهید. کلینیک دکتر ابراهیمی فر با پرسنلی باتجربه و مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا آماده‌ی میزبانی از شما می‌باشد. شما می‌توانید جلسات تزریق آنزیم خود را در این کلینیک و تحت نظارت مستقیم دکتر ابراهیمی فر بگذرانید. شما می‌توانید از طریق بخش تماس با ما، اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید.

 قیمت و هزینه تزریق آنزیم به بینی در کلینیک دکتر ابراهیمی فر

هزینه تزریق آنزیم بینی برای افراد مختلف متفاوت می‌باشد. ممکن است بینی شما تعداد جلسات تزریق کمتری نیاز داشته باشد یا تعداد جلسات مورد نیاز آن بیشتر باشد. ممکن است شما به این تزریق واکنش آلرژیک داشته باشید و نیازمند موادی دیگر برای تزریق باشید. شما می‌توانید از نوع ماده تزریقی، تعداد جلسات و قیمت تزریق آنزیم به بینی در جلسه مشاوره دکتر ابراهیمی فر مطلع شوید.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت بلفاروپلاستی نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

 سوالات متداول

تزریق آنزیم به بینی در چه نوع بینی‌هایی بهتر جواب می‌دهد؟

معمولا این تزریق در افرادی که بینی گوشتی دارند بهتر پاسخ می‌دهد و افرادی که دارای بینی‌های استخوانی هستند ممکن است از فرم ایجاد شده در این روش رضایت کافی نداشته باشند. با این وجود نظر نهایی توسط متخصص زیبایی داده خواهد شد.

مدت زمان تزریق آنزیم به بینی چقدر است؟

هر جلسه معمولا بین 5 تا 10 دقیقه زمان خواهد برد. تعداد جلسات تزریق در جلسه مشاوره به اطلاع شما خواهد رسید اما این پروسه می‌تواند تا 3 هفته نیز زمان بر باشد.

آیا تزریق آنزیم به بینی ‌های عمل شده هم انجام می‌شود؟

بله. این روش برای بینی‌های عمل شده نیز مانعی ندارد. کسانی که از فرم بینی خود پس از جراحی رضایت ندارند می‌توانند تزریق آنزیم نیز انجام دهند

آیا تزریق در دوران شیردهی و بارداری صورت پذیر است؟

تزریق آنزیم به بینی در دوران بارداری نیز انجام می‌شود اما در دوران شیردهی به علت تغییرات وسیع آناتومیکی امکان استفاده از این روش وجود ندارد.

آیا این تزریق در افراد بدنساز نیز امکان پذیر است؟

بله اما احتمال عدم تاثیر گذاری این روش در برخی بدنسازها که از داروهای خاصی استفاده می‌کنند زیاد است. بنابراین حتما در جلسه مشاوره پزشک خود را در رابطه با داروهای مصرفی خود مطلع نمایید.

Share this post

پیمایش به بالا