تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو

قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو یکی از مواردی است که افراد قبل از مراجعه به پزشک در مورد آن جستجو می کنند. بنابراین اگر از افتادگی و پیری پوست خود نگران هستید و یا می خواهید از پیری زودرس پوست خود جلوگیری کنید، بهترین راه حل استفاده از بوتاکس می باشد.

تزریق بوتاکس روشی زود بازده و بدون درد برای ترمیم و جوانسازی پوست و پر کردن حفره های صورت و بالا بردن ابروها است. ماده موثر بوتاکس باکتری کلستریدیوم بوتولینم می باشد که قبلاً هم در هر خانه ای وجود داشته است. این باکتری سمی است و در صورت استفاده بیش از حد، عضلات را فلج می کند. هنگامی که این ماده موثر(بوتاکس) از طریق آمپول به پوست ناحیه مورد نظر تزریق می شود، فعالیت سلول های عصبی متوقف شده و به علاوه حرکت ماهیچه ها مهار می شود. این ماده موثر برای صاف شدن پوست و ممانعت از پیشرفت و بدتر شدن چین و چروک های پوست صورت و بالا بردن ابرو موثر خواهد بود.

هزینه تزریق بوتاکس به عوامل متعددی همچون مقدار بوتاکس و دستمزد پزشک متخصص بستگی دارد و به طور قطعی هزینه آن را نمی توان تعیین کرد. اما بهتر است بدانید که این روش درمانی یکی از مقرون به صرفه ترین روش های کلینیکال است. در تزریق بوتاکس بایستی از ماده ای استفاده شود که از برند های معتبر و استاندارد باشد. از جمله این برند ها می توان به بوتاکس دیسپورت انگلیسی ساخت انگلستان، بوتاکس زئومین ساخت آلمان، بوتاکس مسپورت ساخت ایران اشاره کرد.

این برندهای محبوب و با کیفیت دارای تاییدیه وزارت بهداشت هستند و قیمت مناسبی دارند. اما بوتاکس مسپورت نسبت به دیگر بوتاکس ها هزینه کمتری دارد که علت آن هم این است که تولید داخلی می باشد.

قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو

امروزه شاهد افزایش طرفداران تزریق بوتاکس برای زیبایی و آرایش در جهان هستیم. یکی از کاربردهای تزریق بوتاکس، برای بالا بردن ابرو می باشد. تزریق بوتاکس در نواحی ابرو  شامل نواحی زیر می شود:

 • تزریق بوتاکس در خطوط اخم(بین ابرو)
 • تزریق بوتاکس در خطوط پیشانی
 • تزریق بوتاکس در بالای بینی(خطوط بانی)
 • تزریق بوتاکس در ابروها.

برای تزریق بوتاکس به پزشک متخصص مراجعه کنید تا میزان ماده موثر را تعیین کند و همچنین تزریق بوتاکس را با هماهنگی او انجام دهید تا با مشکلی مواجه نشوید و از هزینه و قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو به خوبی مطلع شوید.

 هزینه بوتاکس برای بالا بردن ابرو و لیفت آن

اگر در اثر بالا رفتن سن و یا شل شدن پوست و یا به طور ژنتیکی با ابروهای افتاده مواجه هستید و می خواهید ابروهای خود را بالا ببرید، بوتاکس بهترین درمان است. این روش درمانی بهترین جایگزین جراحی لیفت ابرو و شقیقه است. در گذشته نه چندان دور جراحی لیفت ابرو به صورت عمل جراحی صورت می گرفت. افراد از این روش درمانی برای بالا بردن ابرو هراس داشتند. اما امروزه با بوتاکس لیفت ابرو چنین احساسی مشاهده نخواهد شد.

هزینه بوتاکس برای بالا بردن ابرو مقرون به صرفه است و خطرات جراحی لیفت ابرو را نخواهد داشت. با تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی، ماهیچه ها ضعیف شده و ابروها به سمت بالا کشیده می شوند. این عضلات ابروها را به سمت پایین می کشیدند که با تزریق بوتاکس حالت ابروهای افتاده برطرف می شود. اما اگر به صورت کامل این عارضه برطرف نشود بایستی این درمان دوباره تکرار شود تا شاهد بهبودی کامل باشید. با تکرار این روش درمانی، میزان دوز تزریق شده به پوست افزایش می یابد و درمان به خوبی میسر می شود.

بهتر است توجه کنید که هزینه و قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو با افزایش تعداد جلسات بوتاکس بیشتر می شود.

 

بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو یک روش درمان برای بهبود حالت ابروها در صورت وجود مشکل می باشد. اگر می خواهید برای داشتن چهره ای بهتر و بالا بردن ابروها اقدام به بوتاکس کنید، بهتر است بدانید که مراحل بوتاکس ابرو به شرح زیر می باشد:

 • در ابتدا با جستجو، پزشک متخصصی را در این زمینه یافته و برای مشاوره بوتاکس و یافتن هزینه و قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو به او مراجعه کنید.
 • در این مراجعه پزشک با بررسی سوابق پزشکی شما و شرایط تزریق بوتاکس برای کمتر و راحت تر شدن این درمان برنامه ریزی می کند.
 • حدوداً ۱۰ تا ۲۰ دقیقه، قبل از شروع فعالیت تزریق بوتاکس ابرو بایستی از کرم بی حس کننده موضعی در محل مورد نظر استفاده کنید تا شاهد هیچ دردی نباشید.
 • پس از بوتاکس ممکن است بی حسی از بین برود و درد و گرفتگی ناچیزی احساس کنید و با مسکن های معمولی برطرف خواهد شد.
 • بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز شاهد اثرات بوتاکس خواهید بود. تا این مدت بایستی منتظر بمانید و صبر کنید تا نتیجه بوتاکس را ببینید. این مدت زمان با عمیق تر شدن و شدت خطوط بیشتر خواهد شد. به همین علت مدت زمان ظهور نتایج بوتاکس ابرو بیشتر به طول می انجامد.
 • میزان واحدهای مورد نیاز در تزریق بوتاکس برای درمان خطوط عمیق تر و پوست سخت تر بیشتر خواهد بود. این میزان برای بانوان از مردان کمتر خواهد بود چون پوست مردان سخت تر و خطوط ایجاد شده عمیق تر می باشد اما اگر این میزان از حد معین نباید بیشتر شود چون این ماده سمی است و باعث فلج شدن ناحیه تزریق می شود. میزان دوز مصرفی، اساسی ترین عامل تاثیر گذار در هزینه و قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو است.

مراقبت های پس از بوتاکس ابرو

اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید به تازگی اقدام به بوتاکس کنید و یا هم اکنون اقدام به بوتاکس کرده اید، بایستی به مراقبت های که بعد از بوتاکس ابرو لازم است، توجه کنید. اگر این مراقبت ها را جدی بگیرید، هزینه و قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو متحمل شده اید به هدر نرفته است. همچنین مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر برای رفع مشکلات احتمالی نخواهید بود.

مراقبت های ویژه عبارتند از:

 • از مالش و دست زدن به صورت خود و یا ایجاد فشار بر روی ناحیه مورد نظر تا مدت زمان ۲۴ ساعت جداً خودداری کنید. چون با فشار بر ناحیه مورد نظر ماده بوتاکس از یک ناحیه به ناحیه دیگر جا به جا می شود. اگر چه این ماده همچون ژل نیست ولی رعایت نکته گفته شده ضروری است تا از بروز مشکلات احتمالی همچون افتادگی پلک و یا آسیب عصبی جلوگیری شود.
 • با این که بعد از تزریق بوتاکس می توانید به محل کار خود بروید اما چون با درد و ناراحتی همراه است، بهتر است این اقدام را چند روز به تاخیر اندازید تا درد ایجاد شده، برطرف گردد. به علاوه از انجام ورزش های سبک و حتی سنگین به دلایل مشابه جداً خودداری کنید و آن را به تاخیر اندازید.
 • یکی دیگر از این مراقبت ها مربوط به نحوه خوابیدن است که بایستی رو به پشت باشد و از خوابیدن بر روی شکم خودداری کنید. همچنین به هیچ وجه بعد از بوتاکس عضلات صورت نباید تحت فشار قرار گیرد تا به طور کامل مستقر شوند.
 • اگر بعد تزریق بوتاکس احساس درد کردید، از مسکنی استفاده کنید که پزشک معالج شما تجویز کرده است. این مسکن بهتر است قوی نباشد و اگر با کرم بی حسی جایگزین شود برای جوان سازی پوست و تاثیر بوتاکس بهتر می باشد.

بعد از گذشت روز اول تزریق بوتاکس ورزش سبک  عضلات ناحیه ای که تزریق بوتاکس ابرو در آن صورت گرفته است، اقدام کنید. برای این منظور فقط کافی است که حالات طبیعی همچون لبخند و اخم و غیره را کنترل کنید.

برای آگاهی بیشتر از هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

ماندگاری و قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر تزریق بوتاکس به ناحیه مورد نظر سخت تر باشد همچون بالا بردن ابرو، هزینه بوتاکس برای بالا بردن ابرو بیشتر می شود. همچنین هر چه اندازه منطقه ای که نیاز به تزریق دارد، بیشتر شود، هزینه این روش درمانی افزایش می یابد.

قیمت میزان دوز و غلظت بوتاکس استفاده شده چقدر است؟

در صورتی که دوز و غلظت استفاده شده بیشتر باشد، هزینه بوتاکس برای بالا بردن ابرو افزایش خواهد یافت و همچنین ماندگاری آن بیشتر می شود.

هزینه تعداد جلسات تزریق بوتاکس چقدر است؟

هر چه تعداد جلسات بوتاکس بیشتر شود، هزینه بوتاکس برای بالا بردن ابرو نیز بیشتر خواهد شد به علاوه ماندگاری آن نیز افزایش می یابد. اگر بعد از یک مرتبه تزریق بوتاکس به نتیجه دلخواه خود نرسید بایستی مجدداً تزریق بوتاکس را تمدید کنید که به همین منظور هزینه های انجام این روش درمانی با افزایش همراه خواهد بود.

 نحوه تزریق بوتاکس چه تاثیری بر هزینه دارد؟

این قیمت و هزینه به میزان تبحر و تجربه پزشک معالج بستگی دارد. در صورتی که پزشک تجربه کافی را داشته باشد، به صورت دقیق می تواند اقدام به تزریق بوتاکس ابرو نماید. بنابراین نتیجه آن سریع تر نمایان خواهد شد و همچنین هزینه آن بیشتر خواهد شد.

کلینیکی که در آن این درمان صورت گرفته نیز در قیمت تزریق بوتاکس تاثیرگذار است. هر چه این کلینیک در منطقه ای بهتر باشد و تجهیزات مدرن تر و پیشرفته تری داشته باشد، به طبع هزینه و قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو با افزایش همراه خواهد بود.

نوسانات در قیمت تجهیزات پزشکی نیز در قیمت تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو تاثیر گذار است و هزینه این عمل پزشکی روز به روز تغییر می کند و دارای ثبات نیست.

Share this post

پیمایش به بالا