تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت لیفت صورت

امروزه برای جوان تر کردن ظاهر صورت عمل جراحی لیفت انجام می شود اما نکته قابل اهمیت که اکثر افراد به آن توجه می کنند، قیمت لیفت صورت می باشد. قیمت لیفت صورت در سال 1401 به عواملی نظیر دستمزد پزشک، تجهیزات مصرفی و روش لیفت مرتبط می باشد. از آنجایی که لیفت صورت یک جراحی زیبایی است هزینه آن در هر کلینیکی متفاوت می باشد.

لیفت صورت می تواند افتادگی های پوست را کم کند. در طول لیفت صورت، یک فلپ از پوست در هر طرف صورت به عقب کشیده می شود. در عمل لیفت پوست های اضافی را بر می دارند که نتیجه آن جوان تر شدن پوست می باشد. همچنین لیفت چربی و افتادگی پوست گردن را کاهش می دهد.

عوامل موثر بر هزینه لیفت صورت

قیمت لیفت صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع تجهیزات، روش لیفت و محل سکونت را می توان از موارد مهمی دانست که در تعیین قیمت لیفت صورت تاثیر دارند.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت لیفت ابرو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

انواع روش های لیفت صورت

امروزه لیفت صورت به روش های مختلفی انجام می شود. از رایج ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت صورت با نخ
 • اندولیفت
 • فیلر
 • بوتاکس
 • هایفوتراپی
 • میکرونیدلینگ
 • لیفت با اکسنت

لیفت با نخ

در این روش لیفت به جای استفاده از چاقوی جراحی از نخ برای لیفت کردن استفاده می شود. نخ های لیفت با استفاده از سوزن های نازک در داخل پوست قرار می گیرند تا بافت های صورت را بالا ببرند. نتایج لیفت با نخ بعد از انجام قابل مشاهده می باشد.

قیمت لیفت صورت با نخ به نسبت سایر روش های دیگر لیفت مقرون به صرفه تر می باشد.

ژل (فیلر)

فیلر را می توان به ژل یا چربی شباهت داد که به زیر پوست تزریق می شوند. هزینه لیفت به وسیله فیلر به محل و مقداری که می خواهید فیلر تزریق کنید، بستگی دارد. به عبارت دیگر هرچه مقدار چین و چروک ها بیشتر باشد، فیلر بیشتری استفاده می شود که در نتیجه هزینه ی آن افزایش می یابد.

بوتاکس

برای لیفت صورت با بوتاکس باید هزینه های آزمایش و دارو های مصرفی و همچنین دستمزد پزشک را متحمل شد. همچین حجم و میزان بوتاکس در قیمت آن تاثیر گذار می باشد.

عوامل ایجاد چین و افتادگی صورت

با افزایش سن فرم صورت دچار تغییراتی می شود که پوست به حالت اولیه خود باز نمی گردد و شل می شود. گاهی ممکن است چربی در قسمتی از صورت زیاد یا کم شود. شما می توانید با لیفت صورت تغییرات زیر را اصلاح کنید:

 • افتادگی ظاهر گونه ها
 • پوست اضافی در خط فک پایین
 • چین های خط لبخند
 • چربی های اضافی گردن

لیفت صورت درمانی برای چین و چروک های ریز، آسیب های ناشی از نور خورشید، چین و چروک های اطراف بینی و لب بالایی یا رنگ ناهموار پوست نیست.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت لیفت سانترال لب نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سن مناسب برای لیفت صورت

برای لیفت نمی توان سن دقیقی را مشخص کرد زیرا روند پیر شدن پوست در هر فردی متفاوت می باشد.

لیفت صورت می تواند چهره و گردن شما را جوان تر کند. اما نتایج لیفت صورت دائمی نیستند. به طور عمده عمر مفید لیفت صورت 10 سال می باشد.

خطرات احتمالی

جراحی لیفت صورت می تواند عوارضی ایجاد کند. اما می توان با مراقبت های مناسب از ایجاد آن ها جلوگیری کرد. مانند هر نوع جراحی بزرگ دیگری، لیفت صورت خطر خونریزی یا عفونت را به همراه دارد. همچنین خطر واکنش به بیهوشی نیز وجود دارد.

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

برای لیفت صورت در ابتدا ، با یک جراح پلاستیک در مورد لیفت صورت صحبت خواهید کرد. جراح صورت شما را معاینه می کند. جراح همچنین ممکن است سوابق را از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما درخواست کند. نام تمامی داروهایی را که مصرف می کنید با پزشک خود درمیان بگذارید.

سپس جراح پلاستیک از زوایای مختلف و نمای نزدیک از برخی ویژگی ها از صورت شما عکس می گیرد جراح همچنین ساختار استخوان، شکل صورت، توزیع چربی و کیفیت پوست شما را بررسی خواهد کرد. این معاینه به تعیین بهترین گزینه های شما برای جراحی لیفت صورت کمک می کند. جراح تمامی مراحل را توضیح می دهد. همچنین خواهید آموخت که لیفت صورت به چه مواردی پاسخ نمی دهد. لیفت صورت بر چین و چروک های ظریف یا عدم تعادل در فرم صورت تاثیر نمی گذارد.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت لیفت پیشانی نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

نکات مهم قبل از لیفت صورت

صورت و موهای خود را بشویید. به احتمال زیاد از شما خواسته می شود که موها و صورت خود را با یک صابون میکروب کش در صبح روز جراحی بشویید. از خوردن بپرهیزید. از شما خواسته می شود که بعد از نیمه شب، شب قبل از لیفت صورت از خوردن چیزی اجتناب کنید.

اگر لیفت صورت شما به صورت سرپایی انجام می‌شود، برنامه‌ریزی کنید تا کسی شما را بعد از جراحی به خانه برساند. لیفت صورت را می توان در یک بیمارستان یا یک مرکز جراحی سرپایی انجام داد. گاهی ممکن است جراحی لیفت با آرام بخش یا بی حسی موضعی انجام شود. در موارد دیگر، بیهوشی عمومی که شما را در حالت خواب قرار می دهد توصیه می شود.

به طور کلی، لیفت صورت شامل بالا بردن پوست و سفت کردن بافت ها و عضلات است. چربی در صورت و گردن ممکن است حجاری، برداشته یا جابجا شود. سپس پوست صورت مجددا بر روی خطوط تازه مشخص شده قرار می گیرد. پوست اضافی برداشته می شود و زخم بخیه یا با نوار بسته می شود.

بهترین دکتر برای لیفت صورت

امروزه اکثر جراح های زیبایی، لیفت صورت را با روش های مختلفی انجام می دهند. بهترین دکتر برای لیفت صورت، جراحی است که بر اساس پوست صورت شما بهترین روش لیفت را انجام می دهد که در کلینیک دکتر ابراهیمی فر ، آماده خدمت به شما عزیزان است.

Share this post

پیمایش به بالا