تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

قیمت و هزینه تزریق ژل

قیمت تزریق ژل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از میزان ژل تزریقی گرفته تا تخصص پزشک، نوع ژل و مواردی از این قبیل. در این مقاله سعی می کنیم شما را به صورت کلی با فاکتورهای موثر در هزینه های تزریق ژل آشنا کنیم و در انتها نیز نکات مهمی را در خصوص انجام این عمل بیان خواهیم کرد.

عوامل موثر بر قیمت تزریق ژل

قیمت تزریق ژل به چه عواملی بستگی دارد؟ همه ما زمانی که به سنین میانسالی قدم می گذاریم، دچار مشکلات پوستی مانند چین و چروک و افتادگی پوست خواهیم شد. برای رفع این مشکل راه های زیادی وجود دارد که یکی از سریع ترین و نیز موثرترین روش ها برای آن، استفاده از تزریق ژل خواهد بود. عمل تزریق ژل یک روش برای از بین بردن چین و چروک های پوست صورت با تزریق مواد خاصی است.

برای انجام این کار، فاکتورهای مختلفی بر قیمت تزریق ژل تاثیر می گذارند که در ادامه به صورت مجزا به آنها می پردازیم. به صورت خلاصه این موارد عبارتند از:

 • مقدار ژل تزریقی
 • نوع ژل
 • ناحیه تزریق ژل
 • ماندگاری ژل
 • دستمزد پزشک

مقدار ژل تزریقی

اولین مورد موثر در قیمت تزریق ژل، میزان ژل تزریقی برحسب سی سی است. برحسب شدت چین و چروکی که در صورت و قسمت های مختلف آن ایجاد شده است، مقدار ژل تزریقی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، مقدار ژل تزریقی برای لب ها هرکدام 1 سی سی بوده و یا ناحیه فک و گونه کمی بیشتر از این مقدار است. تعیین میزان ژل تزریقی تا حد زیادی به وضعیت افتادگی و یا نامتقارن بودن صورت شما نیز بستگی دارد و توسط پزشک تعیین می شود.

نوع ژل

همانند بسیاری از عمل های دیگر، مواد به کار رفته در این پروسه نیز می تواند از برندهای مختلفی تهیه شود. از انواع مارک های تزریق ژل می توان به Juvederm،Zishel ، Restylane، Revolax و غیره اشاره کرد. برحسب ایرانی و خارجی بودن این مواد، ماندگاری و کیفیت آنها، قیمت تزریق ژل متفاوت خواهد بود.

ناحیه تزریق ژل

استفاده از ژل در ناحیه های گوناگونی از صورت انجام می گیرد. از پیشانی و بینی گرفته تا گونه ها و چانه، لب ها و خطوط خنده و اخم. برخی از این قسمت ها نیاز به ظرافت و دقت بیشتری دارند و ممکن است برای حفظ تقارن آن، نیاز به مدت زمان بیشتری برای انجام این عمل باشد. به همین دلیل این فاکتور نیز بر هزینه تزریق ژل موثر خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تزریق ژل خط خنده نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

ماندگاری ژل

همانطور که گفتیم، انتخاب نوع ژل می تواند بر ماندگاری آن اثر گذار باشد. از سوی دیگر ممکن است برخی از روش ها برای انجام این کار استفاده شوند که می توانند ماندگاری عمل را کاهش دهند. به این نکته توجه کنید ماندگاری اثر این کار در حدود 6 – 12 ماه می باشد.

دستمزد پزشک

به طور معمول پزشکان علاوه بر تهیه مواد اولیه، فراهم سازی بستر مناسب، به کارگیری امکانات موردنیاز برای انجام این عمل، تعرفه هایی را برای خدمات خود ارائه می کنند. این هزینه ها به صورت ثابت و به عنوان دستمزد پزشک، جزوی از هزینه انجام عمل تزریق ژل خواهد بود.

مراقبت های پس از تزریق

با ارائه قیمت تزریق ژل و انجام این عمل، لازم است نکات زیر را در مراقبت از بیمار انجام دهید:

 • اصلاح صورت و آرایش آن را با 1 هفته فاصله انجام دهید.
 • از شوینده هایی که ملایم هستند، برای پاک کردن محل تزریق استفاده کنید. توجه کنید که برای جلوگیری از عفونت، می بایست محل تزریق خشک و تمیز نگه داشته شود.
 • از تغییرات شدید دما در محل تزریق جلوگیری نمایید. این کار می تواند بر ماندگاری ژل ها تاثیر گذار بوده و آن را کاهش دهد.
 • به مدت 2 هفته از ورزش های سنگین پرهیز نمایید. این کار می تواند در کبود شدن و نیز افزایش شدت تورم آن قسمت موثر باشد.

پس از انجام عمل، با پزشک خود مشورت کرده و از توصیه های ایشان پیروی کنید.

مزایای تزریق ژل

مزایا و معایبی که عمل تزریق ژل دارد چیست؟ در پاسخ به این پرسش ابتدا به مزایای انجام این کار می پردازیم که به شرح زیر می باشند:

 • قیمت تزریق ژل: در بین تمام روش هایی که برای انجام این عمل وجود دارند، عمل تزریق ژل به سرعت تاثیر خود را نشان می دهد. این مزیت منجر می شود تا هزینه انجام این کار به نسبت دیگر روش ها بسیار مناسب تر باشد.
 • مشاهده سریعتر نتایج: شما می توانید با تزریق ژل، بعد از 1 – 2 هفته مراقبت نتایج آن را مشاهده کنید. به این نکته توجه کنید که نتایج این کار تا حد زیادی به مراقبت های قبل و بعد عمل و نیز مهارت پزشک مرتبط بوده تا بتواند تزریق ژل را به خوبی انجام دهد.
 • دوره نقاهت کوتاه: دوره نقاهتی که برای این عمل درنظر گرفته می شود، بسیار کمتر از دیگر روش ها است. از سوی دیگر، روش انجام آن کمتر تهاجمی می باشد. بنابراین شما می توانید ظرف مدت کوتاهی کمتر از چند هفته به روال عادی زندگی خود بازگردید.
 • حداقل عوارض: با توجه به قیمت تزریق ژل و هزینه ای که برای مواد اولیه آن می پردازید، عوارض انجام این کار کمتر بوده و پایداری بیشتری دارد.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تزریق ژل بدن نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

عوارض تزریق ژل

از جمله عوارضی که می توان برای تزریق ژل بیان کرد، عبارتند از:

 • جوش بعد از تزریق،
 • عدم تقارن،
 • خونریزی و تورم یا کبودی،
 • جابه جایی ژل،
 • التهابات پوستی،
 • تخریب بافت پوست،
 • تغییر رنگ و قرمزی پوست،

به این نکته توجه کنید غالب مواردی که در این زمینه بیان شدند، ناشی از عدم درنظر گرفتن حساسیت بیمار به مواد تزریقی، نامناسب بودن کیفیت آنها، عدم دقت پزشک و یا عدم مراقبت های صحیح قبل و بعد از عمل است. توصیه ما آن است حتما پیش از انجام این کار، در انتخاب یک مجموعه معتبر دقت لازم را داشته باشید.

هزینه تزریق ژل در کلینیک دکتر ابراهیمی فر

قیمت تزریق ژل در نظر گرفته شده برای مراجعه کنندگان در کلینیک دکتر ابراهیمی فر دارای نرخ های ثابتی است. تمامی هزینه‌ های ثبت شده برای انجام این کار با در نظر گرفتن مواردی که در ابتدای این مقاله بیان شدند، ارائه می شود. با توجه به نوسانات قیمت ارز، ممکن است هزینه های درنظر گرفته شده برای عمل و تهیه ژل های خارجی، متغیر باشند. با این حال تعرفه هایی که در کلینیک دکتر ابراهیمی فر درنظر گرفته شده است، به صورت استاندارد و در راستای نرخ های عرف این حوزه می باشند. شما می توانید برای اطلاع از هزینه های انجام این کار، با شماره تماس ۰۹۱۲۵۷۲۰۳۳۱ تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

از سوالات متداولی که کاربران در زمینه قیمت تزریق ژل و انجام این عمل دارند، می توان گفت:

 • هزینه عمل تزریق ژل به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

قیمت تزریق ژل می تواند به نوع ژل درنظر گرفته شده برای انجام عمل، میزان حجم تزریق آن، محل تزریق، کیفیت و ماندگاری عمل و نیز دستمزد پزشک وابسته باشد.

 • در انتخاب یک کلینیک خوب به چه نکاتی توجه کنیم؟

از جمله فاکتورهایی که باید در انتخاب یک موسسه خوب برای انجام تزریق ژل درنظر داشته باشید، عبارتند از: سابقه پزشک، تحصیلات و مهارت پزشک، قیمت تزریق ژل، تعداد عمل های موفق، محبوبیت در سطح جامعه، رضایت بیماران و غیره.

Share this post

پیمایش به بالا