تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت مزوتراپی لک صورت

قیمت مزوتراپی لک صورت

قیمت مزوتراپی لک صورت برای افرادی که دغدغه انجام این عمل زیبایی را دارند، بسیار حائز اهمیت است. در مزوتراپی لک صورت، طی فرآیندی به جوان‌سازی پوست پرداخته می شود. به عبارت دیگر، هدف کلی مزوتراپی لک صورت، درمان مشکلاتی است که منجر به ایجاد لک و آسیب دیدگی پوست افراد شده است. در ادامه این مطلب به بررسی مزایا و عوارض انجام عمل زیبایی مزوتراپی لک صورت و نیز عوامل مؤثر بر هزینه مزوتراپی لک صورت خواهیم پرداخت.

قیمت مزوتراپی لک صورت برای افرادی که دغدغه انجام این عمل زیبایی را دارند، بسیار حائز اهمیت است. در مزوتراپی لک صورت، طی فرآیندی به جوان‌سازی پوست پرداخته می شود. به عبارت دیگر، هدف کلی مزوتراپی لک صورت، درمان مشکلاتی است که منجر به ایجاد لک و آسیب دیدگی پوست افراد شده است. در ادامه این مطلب به بررسی مزایا و عوارض انجام عمل زیبایی مزوتراپی لک صورت و نیز عوامل مؤثر بر هزینه مزوتراپی لک صورت خواهیم پرداخت.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه مزوتراپی زیر چشم نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

مزایای عمل مزوتراپی لک صورت

در این بخش به تفصیل مزایای عمل زیبایی مزوتراپی لک صورت را برای شما شرح خواهیم داد. هدف آن است که شما متوجه شوید آیا انجام عمل مزوتراپی لک صورت ارزش صرف هزینه را دارد یا خیر. ما به شما این اطمینان را خواهیم داد که بعد از خواندن این بخش از مطلب به راحتی به صرف هزینه مزوتراپی لک صورت خود بدون هیچ گونه نگرانی خواهید پرداخت.

مزایای عمل مزوتراپی لک صورت عبارت است از:

 • در این روش چین و چروک‌های صورت افراد به کلی از بین می رود و آبرسانی به پوست صورت به طور مستقیم انجام می‌گیرد.
 • بعد از انجام این عمل زیبایی، پوست شما شفافیت خود را دوباره بدست خواهد آورد.
 • سایر مشکلات پوستی شما نیز با صرف هزینه مزوتراپی لک صورت از بین خواهد رفت.

بعد از انجام این عمل، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و شما می توانید تنها با استفاده از کرم‌های مخصوص به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهید.

عوارض عمل مزوتراپی لک صورت

صرف توجه به مزایای عمل زیبایی مزوتراپی لک صورت کمک شایانی به شما نخواهد کرد تا با واقعیت عمل زیبایی مذکور آشنا شوید. برای آشنایی بیشتر با این عمل زیبایی در واقعیت، لازم است تا به بررسی عوارض عمل زیبایی مزوتراپی نیز بپردازید. در ضمن، بررسی عوارض عمل مزوتراپی لک صورت باعث می شود تا شما بهتر تصمیم بگیرید که آیا قصد صرف هزینه مزوتراپی لک صورت را خواهید داشت یا خیر؟

عوارض:

 • بعد از عمل جراحی مزوتراپی لک صورت، احتمال دارد شما دچار درد در پوست صورت و نواحی مورد جراحی شوید. پس حتما به این نکته توجه کنید و سپس به صرف هزینه مزوتراپی لک صورت خود بپردازید.
 • ممکن است بعد از این عمل، به دلیل حساسیت شما پوست صورت دچار خارش و گاهی هم التهاب شود. بنابراین توصیه ما به شما این است که قبل از صرف هزینه مزوتراپی لک صورت، حتما به پزشک بگویید که بررسی کند آیا شما به مواد مورد استفاده در این عمل زیبایی حساسیت دارید یا خیر؟ اگر چنانچه پزشک اعلام کرد که شما به مواد دارویی این عمل جراحی حساسیت دارید بهتر است از صرف هزینه مزوتراپی لک صورت منصرف شوید.
 • در ناحیه پوست ممکن است سرخی و کبودی ایجاد شود که در اینصورت شما ملزوم به تهیه کرم‌های مخصوصی خواهید بود تا پوست خود را پس از عمل درمان کنید. بنابراین، صرف این قبیل هزینه‌ها، قیمت مزوتراپی لک پوست را برای شما بالاتر خواهد برد.
 • برخی مواقع، ممکن است پوست فرد بیمار بعد از عمل زیبایی مزوتراپی لک صورت دچار عفونت شود، لذا در این مواقع ضروری است تا سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید. قابل توضیح است که در صورت بروز عفونت و لزوم مراجعه به پزشک، هزینه درمان و قیمت مزوتراپی لک صورت را برای شما افزایش می دهد. بنابراین قبل از صرف هزینه این عمل جراحی، حتما این موارد را در نظر گرفته و سود و زیان آن را با توجه به سطح درآمد خود بسنجید.

عوامل مؤثر بر هزینه مزوتراپی لک صورت

قیمت مزوتراپی لک صورت به عوامل متعدد و متنوعی بستگی دارد. شما می توانید با بررسی این عوامل قبل از صرف هزینه برای انجام این عمل جراحی، قیمت مزوتراپی را برای خود تخمین بزنید، سپس تصمیم خود را بگیرید و در صورت تمایل به بهترین پزشک متخصص مراجعه کنید. برخی از این عوامل مؤثر بر میزان قیمت مزوتراپی لک صورت عبارت است از:

 • تعداد جلسات موردنیاز برای درمان لک‌های صورت شما می تواند بر هزینه مزوتراپی لک صورت اثرگذار باشد. هر چه تعداد جلسات درمان بیشتر باشد، قیمت مزوتراپی لک صورت برای شما بیشتر می شود.
 • اندازه لک صورت بر قیمت مزوتراپی لک صورت شما اثرگذار است. هر چه اندازه لک صورت شما بیشتر و بزرگتر باشد، قیمت مزوتراپی لک صورت برای شما بیشتر خواهد شد.
 • هزینه‌های جانبی کلینیک نظیر هزینه ویزیت پزشک نیز به قیمت مزوتراپی لک صورت شما خواهد افزود.
 • دستمزد دستیاران پزشک متخصص نیز در میزان قیمت مزوتراپی لک صورت خواهد افزود.
 • تعداد و مقدار تزریق‌هایی که برای شما در جراحی زیبایی مزوتراپی لک صورت انجام می گیرد نیز بر قیمت مزوتراپی لک صورت شما می‌افزاید.

عمل مزوتراپی لک صورت برای چه افرادی مناسب است؟

اغلب مزوتراپی لک صورت برای افرادی زیر توصیه می شود:

 • افرادی که پوست آنها دچار سوختگی شده است.
 • افرادی که خال‌های ریز روی صورت خود دارند.
 • افرادی که کک و مک بر صورت خود دارند.
 • افراد مبتلا به برخی بیماری‌های خاص نظیر ملازما که منجر به ایجاد کک و مک بر روی صورتشان می شود.

مواد مورد استفاده در عمل مزوتراپی لک صورت چیست؟

مواد مورد استفاده در عمل جراحی مزوتراپی لک صورت عبارت است از:

 • آنتی بیوتیک
 • تیروکسین و کلسی تونین
 • هیالورونیداز و کلاژناز
 • عصاره گیاهی
 • مواد معدنی و ویتامین‌ها

تعداد دفعات استفاده از ماده ضد لک در جراحی مزوتراپی چقدر است؟

به طور کلی تعداد جلسات عمل مزوتراپی به اندازه لک صورت فرد بیمار دارد. تنها میتوان عرض کرد که جلسات متعدد عمل مزوتراپی باید با فاصله 2 تا 3 هفته باشد.

 دلیل طرفداران بالای عمل زیبایی مزوتراپی چیست؟

دلیل پرطرفدار بودن عمل زیبایی مزوتراپی آن است که در این روش از داروهای شیمیایی به مقدار خیلی کم استفاده می شود.

تفاوت مزوتراپی با بوتاکس در چیست؟

به طور کلی در بوتاکس، تزریق در زیر پوست صورت می گیرد؛ اما در مزوتراپی تزریق روی پوست است. به عبارت دیگر، در بوتاکس روش انجام کار برای جوان سازی پوست نسبت به روش مزوتراپی متفاوت است.

نحوه عمل مزوتراپی لک صورت به چه صورت است؟

قبل از عمل مزوتراپی لک صورت، بی‌حس‌کننده به پوست صورت شما زده می شود. بعد از آن جهت از بین بردن لک صورت افراد، ماده مورد نظر پزشک در این نوع عمل جراحی از طریق سوزن به زیر پوست تزریق می شود. قابل توضیح است که در هر برخورد سوزن با صورت فرد بیمار، در حدود یک قطره از ماده داخل سوزن به پوست صورت فرد بیمار تزریق می شود.

مراقبت‌های قبل از عمل مزوتراپی چیست؟

 قبل از عمل مزوتراپی حتما باید تست ضد حساسیت نسبت به مواد دارویی عمل مزوتراپی صورت انجام بگیرد. بدین طریق این اطمینان برای فرد بیمار حاصل خواهد شد که بعد از عمل زیبایی مزوتراپی، دچار عوارض ناشی از حساسیت بر روی پوست خود نخواهد شد.

آیا ماندگاری عمل مزوتراپی لک صورت دائمی است؟

اگر چنانچه بیماران تحت عمل جراحی به توصیه‌های پزشکان خود عمل کنند، به احتمال زیاد ماندگاری آن دائمی خواهد بود. البته در مواردی نیز نیاز است برخی از بیماران هر شش تا دوازده ماه یکبار عمل مزوتراپی برای آنها تکرار شود.

آیا امکان آرایش بعد از عمل جراحی مزوتراپی لک صورت به ویژه برای خانم‌ها وجود دارد؟

توصیه شده که تا 24 ساعت بعد از عمل زیبایی مزوتراپی لک صورت، از زدن مواد آرایشی بر روی صورت خود جدا خودداری کنید.

آیا انجام عمل مزوتراپی لک صورت برای فرد تحت درمان درد دارد؟

خیر، پزشک مورد نظر قبل از انجام تزریق در عمل مزوتراپی لک صورت، بی‌حس کننده به پوست فرد تحت درمان می زند. از این‌رو، در هنگام تزریق ماده دارویی در عمل مذکور، فرد بیمار دردی حس نخواهد کرد.

آیا عمل مزوتراپی لک صورت با خون‌ریزی همراه است؟

ممکن است در این عمل خون‌ریزی بر روی سطح پوست بیمار مشاهده شود؛ اما به احتمال زیاد این خونریزی زیاد نخواهد بود.

نتیجه عمل مزوتراپی لک صورت برای فرد تحت درمان چه مقدار طول می کشد؟

 اغلب بیماران بعد از عمل جراحی زیبایی مزوتراپی لک صورت در اولین جلسه شاهد درخشندگی و شفافیت پوست خود خواهند بود.

انجام عمل مزوتراپی برای چه کسانی ممنوع است؟

انجام عمل مزوتراپی برای افراد زیر ممنوع است:

 • خانم‌هایی که باردار هستند.
 • اشخاصی که دچار بیماری‌های قلبی و عروقی هستند.
 • افرادی که مبتلا به سرطان از نوع وخیم هستند.
 • کسانی که به مواد دارویی تزریق شده در عمل جراحی مزوتراپی حساسیت دارند.
 • افراد دیابتی به ویژه آن دسته که دیابت کنترل نشده دارند.
 • افرادی که باید داروهای ضد انعقاد مصرف کنند.
 • اشخاصی که دچار بیماری نوروپاتی هستند.
 • آن دسته از افراد که از بیماری پسوزیاریس رنج می برند.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه مزوتراپی ابرو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سؤالات متداول

هزینه مربوط به آمپول مزوتراپی لک صورت چقدر است؟

هزینه مربوط به آمپول مزوتراپی لک صورت با توجه به حجم ماده تزریقی و تعداد آن برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

مزوتراپی چیست؟

 مزوتراپی راهکاری درمانی برای جوانسازی پوست است. در این روش با بهره‌گیری از سوزن‌های بسیار ریز از طریق تزریق میکرو، مواد مغذی به پوست افراد بیمار تزریق می شود. امر مطروحه باعث می شود تا فرد بیمار در کمترین زمان و بدون درد و خونریزی به نتیجه مطلوب خود دست یابد.

Share this post

پیمایش به بالا