تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت میکرونیدلینگ جای جوش

همواره هر فردی دوست دارد تا پوستی شاداب و باطراوت داشته باشد، داشتن پوست زیبا و عاری از هرگونه جای جوش و لکه دیگر رویا نیست. روش میکرونیدلینگ روشی است که امروزه پزشکان متخصص از آن برای برطرف نمودن جای جوش استفاده می کنند. قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش در مقایسه با قیمت روش های دیگر مناسب تر می باشد، همین سبب شده تا اکثر افراد از این روش به صورت گسترده استفاده نمایند. در این مقاله قصد داریم تا چگونگی انجام این روش و همچنین عوامل تاثیر گذار بر هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش را بررسی کنیم.

معرفی روش میکرونیدلینگ جای جوش

میکرونیدلینگ یکی از پرطرفدارترین روش هایی است که بسیاری از افراد جهت از بین بردن جای جوش و زیبایی سازی بیشتر پوست از آن استفاده می کنند. یکی از دلایلی که باعث محبوبیت این روش شده است، این است که قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش مناسب است و هر فردی می تواند از آن استفاده نماید.

این روش کاملا غیر تهاجمی است و جزء شیوه های کم خطری به شمار می آید که خطری را برای فرد ایجاد نمی کند.

برای آگاهی بیشتر از قیمت میکرونیدلینگ مو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

روش انجام میکرونیدلینگ جای جوش

میکرونیدلینگ در دو روش دستی و توسط دستگاه انجام می شود که این دو روش تاثیر مستقیمی در تعیین قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش دارند.

روش دستی: در روش دستی از دستگاه هایی به نام درمارولر استفاده می شود، در ساختار این دستگاه از سوزن های کوچک و نازک که جنس آن ها از تیتانیوم است، استفاده شده است. این دستگاه به گونه ای طراحی شده که حفره هایی با عمق مشخص روی صورت ایجاد می نماید.

توسط دستگاه: در این روش نتیجه گیری بیشتری در مقایسه با روش دستی مشاهده می شود. دکتر معالج توسط دستگاه میکرونیدلینگ از فاصله ای مشخص منافذی را بر روی صورت شخص ایجاد می نماید. این منافذ و روزنه ها به این خاطر ایجاد می شوند تا سرم های پاکسازی وارد پوست شخص شوند. قبل از ایجاد این منافذ، سرم های پاکسازی روی پوست قرار داده می شوند. استفاده از این نوع سرم ها سبب می شود تا پوست صورت با سرعت بیشتری بهبود یابد و ترمیم شود.

معمولا هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش توسط دستگاه در مقایسه با روش دستی بیشتر می باشد.

برای آگاهی بیشتر از قیمت میکرونیدلینگ صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

نحوه انجام میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش

در مرحله ی اول باید پوست شخص به طور کامل تمیز شود و از کرم های بی حسی موضعی برای ناحیه مورد نظر پوست استفاده شود. کرم های بی حسی تقریبا حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه باید بر روی پوست قرار گیرند. در مرحله ی بعد کرم بی حسی از روی پوست پاک می شود و روند درمان از این لحظه شروع می شود. سپس توسط دستگاه میکرونیدلینگ که دارای سوزن های کوچک و ظریفی می باشد، در مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه منافذ بسیاری بر روی پوست ایجاد می شود. منافذی که توسط سوزن  بر روی پوست ایجاد شده فورا بسته می شوند. تمامی این مراحل انجام روش میکرونیدلینگ می باشد که در مدت زمان خیلی کمی انجام می شود. پس از انجام میکرونیدلینگ بر روی پوست از محصول هایی که باعث بهبود سریع تر پوست می شوند، استفاده می شود.

  مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

  • پوست صورت پس از انجام میکرونیدلینگ به رنگ قرمز در می آید که پس از طی چند ساعت این قرمزی از بین رفته و به رنگ صورتی تبدیل می شود. اما اگر قرمزی صورت شما همچنان ادامه داشته باشد می توانید از اسید هیالورونیک جهت کاهش التهاب و قرمزی پوست استفاده نمایید.
  • توصیه می شود پس از میکرونیدلینگ در معرض نور آفتاب قرار نگیرید، اما اگر مجبور به بیرون رفتن از خانه هستید حتما باید از ضد آفتاب استفاده نمایید.
  • حتما به هنگام شستشوی صورت خود از آب ولرم استفاده نمایید و هرگز از آب بیش از حد گرم و یا سرد استفاده نکنید.
  • هرگز به ناحیه ای از صورت که مورد درمان قرار گرفته است آب نزنید زیرا موجب التهاب و عفونت پوست می شود.
  • پزشکان توصیه می کنند که حدودا ۲۴ ساعت از انجام حرکات ورزشی سنگین به دور باشید و در این بازه زمانی استراحت کنید.
  • اگر پزشک شما دارو یا کرمی را برای شما تجویز کرده مرتب از آن استفاده نمایید و از مصرف به موقع آن غافل نشوید.

 

  مزایای استفاده از میکرونیدلینگ برای جای جوش

  • یکی از اصلی ترین مزایای میکرونیدلینگ این است که تا حد زیادی جای جوش و فرورفتگی در صورت را از بین می برد.
  • میکرونیدلینگ روشی کاملا غیر تهاجمی است و عوارضی را نیز به همراه ندارد.
  • پس از انجام میکرونیدلینگ نیازی به مراقبت های زیاد و سنگین نیست.

قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش با توجه به نتایج خوبی که به همراه دارد بسیار مناسب است.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه میکرونیدلینگ جای جوش

اگر بخواهیم هزینه میکرونیدلینگ را برای شما شرح دهیم، باید بگوئیم که هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل را می توانید در ادامه ی این مطلب مشاهده نمایید.

جالب است بدانید، قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش رابطه خیلی مستقیمی با تعداد دفعات درمان شما دارد.

همچنین سابقه پزشک متخصص نیز در تعیین هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش تاثیر گذار است. پزشک معالج هر چه در انجام کار خود ماهر باشد و تخصص بیشتری داشته باشد، فرد نتایج بیشتری را کسب می کند. با توجه به این موضوع می توان گفت که قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش نزد پزشک های با تجربه بیشتر می باشد.

همچنین قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش در روش دستی کمتر از روشی می باشد که توسط دستگاه انجام می شود.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ نیز در تعیین هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش موثر هستند. پوست صورت تا چند روز اول دچار قرمزی و التهاب است که به کرم های مراقبت از پوست نیاز دارد. خرید این نوع محصولات مراقبتی به گونه ای در قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش موثر می باشند.

موقعیت و استان شما نیز در تعیین هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش موثر است، مثلا قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش در تهران و اصفهان کاملا متغیر است.

البته باید در نظر داشت که سرم های مورد استفاده در روش میکرونیدلینگ هر روزه افزایش قیمت دارند،  پس قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش نیز دچار افزایش قیمت می شود.

تمامی مواردی که در این مطلب بیان کردیم تاثیر کاملا مستقیمی بر تعیین قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش دارند. پزشک معالج تمامی این موارد را در نظر گرفته و مبلغی را برای این روش درمانی تعیین می کند.

سوالات رایج

آیا شستشوی صورت پس از میکرونیدلینگ برای صورت مضر می باشد؟

بهتر است حدود ۵ ساعت از شستن صورت خودداری کنید، زیرا شستشوی صورت پس از انجام میکرونیدلینگ باعث سوزش پوست صورت می شود. اما شما پس از ۴ الی ۵ ساعت می توانید صورت خود را بشویید، البته در نظر داشته باشید که از صابون برای شست و شوی پوست خود استفاده نکنید.

آیا برای هر نوع پوستی می توان میکرونیدلینگ انجام داد؟

همه افرادی که جای جوش در صورت آن ها نمایان می شود و از پوست خود ناراضی هستید می توانند از میکرونیدلینگ استفاده نمایند. البته باید بدانید که روش انجام میکرونیدلینگ برای هر نوع پوست متفاوت می باشد و ممکن است به صورت دستی و یا توسط دستگاه انجام شود.

 میکرونیدلینگ صورت را چند جلسه باید انجام داد؟

در این رابطه باید بگوئیم با توجه به نوع پوست و وسعت جای جوش، تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت می باشد. معمولا پزشک برای نتایج بیشتر و چشمگیر ۳ جلسه برای درمان در نظر می گیرد.

آیا برای میکرونیدلینگ به مشاوره نیاز می باشد؟

بله؛ شما برای اطلاع از قیمت میکرونیدلینگ برای جای جوش و همچنین اطلاع از روند درمان حتما باید قبل از انجام میکرونیدلینگ از پزشک متخصص خود مشاوره بگیرید. همچنین شما در این مشاوره می توانید تمامی سوالات خود را از پزشک خود بپرسید و با این روش کاملا آشنا شوید.

میکرونیدلینگ چه عوارضی را به همراه دارد؟

استفاده از روش درمانی میکرونیدلینگ عوارض خاصی را برای فرد به همراه ندارد، تورم و کبودی را می توان به عنوان عوارض انجام روش میکرونیدلینگ دانست. البته نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که اگر پوست صورت حساس باشد امکان بروز تبخال و یا عفونت نیز وجود دارد.

آیا انجام روش میکرونیدلینگ در منزل امکان پذیر می باشد؟

از آنجایی که پوست صورت یکی از نواحی حساس بدن محسوب می شود، انجام روش میکرونیدلینگ نیازمند دقت و توجه فراوانی می باشد. پس در نتیجه انجام این روش فقط باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود. لازم به ذکر است که اگر این عمل توسط شخص بی تجربه صورت گیرد امکان بروز آسیب های جدی بر روی پوست صورت افزایش می یابد.

آیا میکرونیدلینگ صورت درد دارد؟

با توجه به بی حسی های موضعی که قبل از انجام میکرونیدلینگ برای صورت استفاده می شود، انجام این روش هیچ گونه دردی ندارد. البته امکان دارد که در هنگام انجام این روش پوست شما دچار سوزش شود.

کلام پایانی:

اگر شما نیز به دنبال راهی می باشید تا با استفاده از آن جای جوش بر روی پوست خود را از بین ببرید، میکرونیدلینگ بهترین گزینه برای شما می باشد. شما با استفاده از روش میکرونیدلینگ می توانید با هزینه ای نسبتا کم صورت خود را پاکسازی و شفاف نمایید. در نظر داشته باشید که در این روش هیچ گونه عوارض و خطری مشاهده نمی شود.

 

Share this post

پیمایش به بالا