تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت بلفاروپلاستی

در حال حاضر قیمت بلفاروپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور عمده می توان گفت انتخاب پزشک و کلینیکی که در آن می خواهید این عمل را انجام دهید از مهم ترین عواملی هستند که در قیمت بلفاروپلاستی نقش دارند. همچنین روش و نوع انجام بلفاروپلاستی بسیار مهم می باشد.

بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک چیست و به چه صورت انجام می گیرد؟

بلفاروپلاستی یک جراحی زیبایی است که به منظور برداشتن چربی اضافی یا پوست پلک ها انجام می شود. در واقع  نوعی جراحی است که پوست اضافی پلک ها را از بین می برد. با افزایش سن، پلک ها کشیده می شوند و عضلات حمایت کننده آن ها ضعیف می شوند. در نتیجه، پوست و چربی اضافی می تواند در بالا و زیر پلک شما جمع شود. این می تواند باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و کیسه های زیر چشم شود.

بعد از بلفاروپلاستی
بعد از بلفاروپلاستی

 

8 روز بعد از بلفاروپلاستی
8 روز بعد ازکشیدن نخ بخیه

 

علاوه بر افزایش سن، افتادگی شدید پوست اطراف چشم می تواند دید جانبی (دید محیطی) به ویژه قسمت های فوقانی و بیرونی میدان بینایی را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش دهد. این جراحی همچنین چشم ها را هوشیارتر نشان می دهد.

قبل از برنامه ریزی برای بلفاروپلاستی، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ملاقات خواهید کرد. ارائه دهندگانی که با آن ها ملاقات می کنید ممکن است شامل یک جراح پلاستیک، یک متخصص چشم (چشم پزشک) یا یک چشم پزشک متخصص در جراحی پلاستیک اطراف چشم (جراح اکولوپلاستیک) باشند.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تزریق چربی به واژن نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

بحث شامل:

از شما درباره سوابق پزشکیتان سوال می شود. ارائه دهنده شما همچنین ممکن است در مورد شرایط گذشته یا فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوم، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت سؤال کند. ایشان همچنین در مورد استفاده شما از داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و داروهای غیرقانونی سوال خواهد کرد.

ارائه دهنده مراقبت شما با مشاوره دادن به شما کمک می کند تا بفهمید که آیا جراحی پلک برای شما مناسب است یا خیر؟ قبل از جراحی پلک، احتمالا یک معاینه فیزیکی و موارد زیر را انجام خواهید داد:

 • معاینه چشم: در این معاینه قسمت هایی از پلک شما اندازه گیری می شود همچنین ممکن است آزمایش تولید اشک نیز انجام شود.
 • تست میدان دیداری: برای دیدن نقاط کور در گوشه چشم است.(دید محیطی)
 • عکاسی از پلک: عکس‌ ها از زوایای مختلف به برنامه‌ریزی جراحی و مستندسازی اینکه آیا دلیل پزشکی برای آن وجود دارد یا خیر.

بلفاروپلاستی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود. ممکن است داروهایی مانند تزریق به پلک ‌ها برای بی ‌حس کردن پلک‌ ها و داروهایی از طریق IV برای کمک به آرامش شما تجویز شود.

برای پلک های فوقانی، جراح در امتداد چین پلک برش می دهد. جراح مقداری پوست، ماهیچه و احتمالا چربی اضافی را بر می دارد. سپس برش را می بندد.

در پلک پایینی، جراح برشی را درست زیر مژه ها در چین طبیعی چشم شما یا داخل پلک پایین ایجاد می کند. جراح چربی اضافی، ماهیچه ها و پوست افتاده را برمی دارد یا دوباره توزیع می کند. سپس جراح برش را می بندد.

اگر پلک بالایی نزدیک مردمک شما افتاده باشد، جراح ممکن است بلفاروپلاستی را همراه با روشی به نام پتوز (TOE-sis) انجام دهد. در روش پتوز می توان پوست اضافی را برداشت و یا پلک را بلندتر کرد.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه بوکال فت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

عوامل موثر بر قیمت بلفاروپلاستی

عوامل مختلفی در قیمت بلفاروپلاستی تاثیر دارند. تکنیک هایی که برای جراحی استفاده می شود و مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلک عواملی هستند که در قیمت بلفاروپلاستی تاثیر گذارند.

تاثیر تجربه و مهارت پزشک متخصص بر قیمت بلفاروپلاستی

تجربه و مهارت پزشک در جراحی پلک بسیار قابل اهمیت می باشد. در صورتی که پزشک دارای مهارت کمی باشد نتیجه ی جراحی مطلوبیت ندارد.

تاثیر نوع بلفاروپلاستی بر قیمت بلفاروپلاستی

امروزه عمل بلفاروپلاستی به صورت ژل، پلاسما تراپی، بوتاکس، لیفت و یا تزریق چربی صورت می گیرد.

نوع جراحی پلک شما توسط پزشک مشخص می شود. پزشک با در نظر گرفتن تمامی شرایط بدنی شما سعی می کند تا بهترین نوع بلفاروپلاستی را برای شما انتخاب کند.

کلینیک مناسب در شهر شما برای کاهش قیمت بلفاروپلاستی

بهترین کلینیک برای جراحی بلفاروپلاستی کلینیکی است که تمامی امکانات را داشته باشد و از تجهیزات امروزی برای عمل جراحی استفاده کند.

آیا بیمه می تواند هزینه بلفاروپلاستی را پرداخت کند؟

چنانچه جراحی پلک به منظور زیبایی باشد بیمه هزینه آن را تقبل نمی کند ولی اگه جراحی برای بهبود دید باشد بیمه مقداری از هزینه آن را پرداخت می کند.

به عبارت دیگر پوشش بیمه ممکن است به این بستگی داشته باشد که آیا جراحی شرایطی را که به بینایی آسیب می زند ترمیم می کند یا خیر. جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

چرا قیمت بلفاروپلاستی در کلینیک های مختلف متفاوت است؟

تجربه پزشک و امکاناتی که در طول عمل از آن استفاده می کنید از عوامل مهمی هستند که در تعیین قیمت جراحی پلک نقش دارند.

بلفاروپلاستی مناسب چه افرادی است؟

بلفاروپلاستی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که شرایط زیر را دارند:

 • گشادی یا افتادگی پلک بالایی
 • افرادی که دید محیطی مسدودی دارند.
 • پوست اضافی در پلک بالا
 • پوست اضافی در پلک پایین
 • کیسه های زیر چشم
 • داشتن چین و چروک

توصیه های قبل از جراحی بلفاروپلاستی

از مصرف وارفارین، ایبوپروفن، آسپرین، ناپروکسن سدیم، ناپروکسن و سایر داروها یا مکمل های گیاهی که می توانند خونریزی را افزایش دهند را متوقف کنید.

بهتر است از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود سوال کنید که چه تایمی باید قبل از عمل جراحی مصرف دارو های خود را متوقف کنید. شما اجازه دارید فقط دارو هایی را که پزشکتان تایید کرده است را مصرف کنید. اگر می خواهید بعد از جراحی به سرعت بهبود یابید از سیگار کشیدن پرهیز کنید.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه لیپوساکشن نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

پس از جراحی ممکن است به طور موقت تاری دید ناشی از پماد روان کننده ای که روی چشم های شما زده می شود داشته باشید. همچنین ممکن است اشک چشم، حساسیت به نور، دوبینی، پلک های پف کرده و بی حس، تورم و کبودی شبیه به سیاهی چشم و درد داشته باشید.

بهتر است برای سرعت روند بهبودی مراحل زیر را انجام دهید مگر اینکه پزشکتان دستور العمل دیگری به شما داده باشد. شب بعد از جراحی هر ساعت به مدت 10 دقیقه از کمپرس یخ روی چشم خود استفاده کنید. روز بعد، 4 تا 5 بار در طول روز از کمپرس یخ روی چشمان خود استفاده کنید. از پماد ها و قطره هایی که پزشکتان تجویز کرده است، استفاده کنید. چند روز بعد از جراحی به صورتی بخوابید که سرتان از سینه های شما بالا تر قرار بگیرد.

داروهای مصرفی

برای کاهش تورم از کمپرس خنک استفاده کنید. جهت محافظت از پلک خود در برابر باد و آفتاب توصیه می شود از عینک آفتابی تیره استفاده کنید. برای کنترل درد بهتر است از استامینوفن استفاده کنید. برای حدود دو هفته از لنزهای تماسی استفاده کنید. به مدت یک هفته از بلند کردن اجسام سنگین، شنا، دویدن یا ایروبیک خودداری کنید.

آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن سدیم، ناپروکسن و سایر داروها یا مکمل های گیاهی که می توانند خونریزی را افزایش دهند مصرف کنید. طبق دستور، به مطب ارائه دهنده مراقبت مراجعه کنید تا در صورت نیاز بخیه ها را بردارید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فورا به پزشک مراجعه کنید:

 1. تنگی نفس
 2. درد قفسه سینه
 3. ضربان قلب غیر معمول
 4. چشم درد شدید جدید
 5. خون ریزی
 6. مشکلات بینایی

بعد از گذشت 10 تا 14 روز کبودی و تورم کاهش پیدا می کند. خطوط اسکار ناشی از بریدگی جراحی بعد از چند ماه محو می شوند. مراقب باشید که از پوست ظریف پلک خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

مزایای بلفاروپلاستی

رفع افتادگی، جوان شدن ظاهر صورت، از بین بردن پف پلک و دید بهتر چشم ها را می توان از مهم ترین مزایای جراحی پلک دانست. همچنین بلفاروپلاستی را می توان همزمان با عمل دیگری مانند لیفت ابرو، لیفت صورت یا لایه برداری پوست انجام داد.

بسیاری از افرادی که بلفاروپلاستی انجام می دهند، می گویند که احساس اعتماد به نفس بیشتری دارند و احساس می کنند جوان تر و آرام تر به نظر می رسند. گاهی ممکن است نتایج جراحی بلفاروپلاستی برای برخی از افراد تا آخر عمرشان باقی بماند. برای برخی دیگر، افتادگی پلک می تواند عود کند.

عوارض بلفاروپلاستی

قبل از شروع، از دلایل خود برای تمایل به جراحی پلک مطمئن شوید. هزینه، خطرات و این واقعیت را در نظر داشته باشید که نتایج را نمی توان تضمین کرد. تمام جراحی ها دارای خطراتی هستند، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون. علاوه بر این موارد، خطرات نادر جراحی پلک عبارتند از:

 • عفونت و خونریزی
 • چشم های خشک و تحریک شده
 • ایجاد مشکل در بستن چشم ها
 • جای زخم قابل توجه
 • آسیب به عضلات چشم
 • تغییر رنگ پوست
 • سایر مشکلات پلک
 • تاری دید موقت یا به ندرت از دست دادن بینایی
 • نیاز به جراحی بعدی

 

هزینه بلفاروپلاستی در کلینیک دکتر ابراهیمی فر

جراحی بلفاروپلاستی در کلینیک دکتر ابراهیمی فر با دستگاه ها و تجهیزات به روز انجام می شود. همچنین هزینه این جراحی پس از معاینه دقیق شما مشخص می شود.

سوالات متداول:

آیا جراحی بلفاروپلاستی را فقط یک بار می توان انجام داد؟

خیر شما می توانید با توجه به معاینه پزشک برای رفع ایرادات جراحی پلک را مجدد انجام دهید.

 

آیا می توان ضایعه های گوشی کنار پلک را برداشت؟

بله با جراحی بلفاروپلاستی امکان پذیر می باشد.

 

آیا جراحی بلفاروپلاستی را می توان با دیگر جراحی های زیبایی انجام داد؟

بله این امر امکان پذیر می باشد.

Share this post

پیمایش به بالا