تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

قیمت بوتاکس دور چشم و هزینه تزریق آن

هزینه و قیمت بوتاکس دور چشم

قیمت تزریق بوتاکس دور چشم برای افرادی که می خواهند از چین و چروک‌های دور چشم خود خلاص شوند، بسیار اهمیت دارد؛ چرا که تزریق بوتاکس دور چشم، عمل زیبایی است که به نسبت سایر عمل‌های بوتاکس ماندگاری بیشتری دارد و بدون خونریزی و بستری شدن فرد متقاضی عمل صورت می گیرد.

بنابراین برای آشنایی بیشتر شما خوانندگان گرامی از میزان هزینه تزریق بوتاکس دور چشم، در ادامه ضمن معرفی بوتاکس، انواع بوتاکس، نحوه عمل بوتاکس و چیستی بوتاکس دور چشم، سعی شده است تا به شما کمک شود تا بهتر بتوانید قیمت تزریق بوتاکس دور چشم خود را نزد خود تخمین بزنید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس ماده‌ای است که جزء خانواده سم طبیعی به شمار می رود. با این وجود، دانشمندان توانسته‌اند از خاصیت کشندگی این ماده جهت ترمیم پوست‌های آسیب دیده بهره بگیرند. بر این اساس، تزریق این ماده در هر ناحیه از صورت و پوست باعث خواهد شد تا چین و چروک‌های پوست از بین رفته و پوست صاف و درخشان شود. در این راستا، انواع مختلفی از بوتاکس در سراسر جهان کشف و تولید شده است که با توجه به مارک آنها دسته بندی می شوند. در ادامه برخی از برندهای بوتاکس شناخته شده در دنیا برای آشنایی بیشتر شما از هزینه و کارکرد آنها ارائه شده است.

انواع بوتاکس

بوتاکس نرونوکس

 بوتاکس نرونوکس برندی از کشور کره است. این نوع برند محبوبیت چندانی بین افراد ندارد. بنابراین این برند چندانی ارزشی ندارد و ممکن است که مجدد مجبور شوید بوتاکس مورد نظر خود را انجام دهید.

به همین دلیل توصیه ما این است که بی جهت با انتخاب این نوع مارک از بوتاکس،  هزینه تزریق بوتاکس دور چشم خود را بالا نبرید.

قابل توضیح است که قیمت تزریق بوتاکس دور چشم در این برند را به دلیل نبود قیمت واقعی آن در بازار، نمی توان تخمین زد. لذا بهتر است که از انتخاب این نوع برند کلا صرف نظر کنید.

بوتاکس زئومین

بوتاکس زئومین برخلاف بوتاکس مارک نورونوکس از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. این نوع بوتاکس ساخت کشور آلمان است. قیمت تزریق بوتاکس با مارک زئومین آلمان، در پاییز 1401 یک میلیون و نهصد و نود میلیون تومان عنوان شده است.

بنابراین با توجه به قیمت تقریبی آن هزینه تزریق بوتاکس دور چشم با این مارک زئومین برای فرد متقاضی بالا خواهد بود.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه شرایط کشور به گونه‌ای که وارد کردن دارو از کشورهای خارجی به دلیل تحریم، امکان پذیر نیست.

در صورت اصرار فرد متقاضی جهت تزریق بوتاکس با مارک زئومین، ممکن است به احتمال زیاد قیمت تزریق بوتاکس دور چشم از مصوبه‌ای که صادر شده است نیز بیشتر شود. در نتیجه به طبع آن هزینه تزریق بوتاکس دور چشم که مدنظر این نوشتار است، برای فرد متقاضی افزوده خواهد شد.

بوتاکس مصپورت

 بوتاکس مصپورت دست ساز دانشمندان عزیز کشور خودمان است. قیمت این نوع مارک از بوتاکس هفتصد و پنجاه هزار تومان برآورد شده است. این در حالی است که تحقیقات نشان داده است که سطح کیفیت آن نسبت به سایر برندهای بوتاکس خارجی برتر و بهتر می باشد.

لذا توصیه ما این است که به محصولات ایرانی که آزمون خود را نیز گذرانده‌اند بیشتر فرصت دهید و با انتخاب این نوع مارک قیمت تزریق بوتاکس دور چشم خود را کاهش دهید.

در نتیجه با انتخاب این نوع مارک ایرانی در کنار هزینه تزریق بوتاکس دور چشم پایین و به طبع آن کاهش قیمت تزریق بوتاکس دور چشم خود، کیفیت بالای این برند را نیز تجربه کنید.

بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت ساخت کشور انگلیس است. این نوع بوتاکس، دارای مجوز معتبر از کشورهای اروپایی است. بنابراین از محبوبیت بالایی برخوردار است. طبق تخمین‌های زده شده، قیمت تزریق بوتاکس دور چشم با مارک دیسپورت انگلیسی در پاییز 1401 دو میلیون و چهارصد و نود هزار تومان در می‌آید. این در حالی است که با توجه به تحریم‌ها، این نوع مارک در کشور به ندرت پیدا می شود. در صورتی هم اگر این نوع مارک از بوتاکس در کشور پیدا شود، به احتمال زیاد قیمت آن به دلیل دلالی افزایش خواهد یافت.

بنابراین، خود به خود هزینه تزریق بوتاکس دور چشم برای شما زیاد می شود و قیمت تزریق بوتاکس دور چشم به طبع آن برای شما نسبت به افرادی که از مارک ارزانتر استفاده کرده‌اند، بیشتر خواهد شد.

بوتاکس دور چشم

این نوشتار در خصوص قیمت تزریق بوتاکس دور چشم می باشد. لذا نیاز است تا شما با بوتاکس دور چشم آشنا شوید. بوتاکس دور چشم با هدف از بین بردن چین و چروک‌های موقت زیر چشم، جوانسازی و درخشندگی پوست و از بین رفتن موقتی خطوط دور چشم انجام می گیرد. بنابراین از طریق بوتاکس دور چشم می توان ناهمواری‌های دور چشم را به طور چشمگیری از بین برد و صاحب پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر شد.

سن بوتاکس دور چشم

علیرغم سایر عمل‌های زیبایی، برای انجام بوتاکس دور چشم، محدودیت‌ سنی خاصی وجود دارد. تمامی افرادی که دور چشم آنها دارای چین و چروک شده است، می توانند از این روش بهره ببرند. با این حال، به طور کلی می توان گفت که افراد متقاضی تزریق بوتاکس دور چشم، سنی بین 20 تا بالاتر از 40 دارند.

قابل توضیح است که تنها تفاوت و اهمیت سن افراد در تزریق بوتاکس دور چشم زمانی است که پزشک میزان حجم ماده تزریقی بوتاکس را تعیین می کند. مسلما اگر سن افراد بالاتر باشد و افراد متقاضی مسن تر باشند، لازم است که جهت از بین بردن موقتی چین و چروک، از حجم بیشتری ماده بوتاکس استفاده شود.

حجم بالای ماده بوتاکس، بی شک هزینه تزریق بوتاکس دور چشم را برای فرد متقاضی بیشتر خواهد کرد. این در حالی است که افراد با سن کمتر و جوان تر، میزان حجم ماده بوتاکسی که به دور چشم آنها تزریق می شود بسیار کمتر است، بنابراین قیمت تزریق بوتاکس دور چشم برای این افراد کمتر خواهد بود.

عوارض بوتاکس دور چشم

علیرغم صرف هزینه تزریق بوتاکس دور چشم، نباید انتظار داشته باشید که انجام این عمل برای شما بدون عوارض باشد. مگر آنکه نزد بهترین پزشک متخصص بروید که ضمن آنکه قیمت تزریق بوتاکس دور چشم برای شما افزایش خواهد یافت، باز احتمال دیدن عوارض بعد از تزریق بوتاکس به صورت صد در صد، صفر نخواهد شد. از جمله عوارض بوتاکس دور چشم بعد از عمل عبارت است از:

  • سردرد، کبودی و خون مردگی به دلیل تزریق اشتباه بوتاکس در دور چشم
  • خشکی دهان و چشم
  • افتادگی پلک.

برای آگاهی بیشتر از قیمت تزریق بوتاکس زیر بغل نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سؤالات متداول

آیا بعد از عمل تزریق بوتاکس دور چشم، استحمام برای فرد تحت درمان مضر است؟

بله، یکی از نکات بسیار مهمی که باید توسط متقاضیان این نوع عمل جراحی رعایت شود، همین موضوع است. باید همه این افراد متقاضی به خوبی از این مسئله آگاه شوند که تا دو روز بعد از تزریق بوتاکس دور چشم استحمام ممنوع است. زیرا قرار گرفتن فرد تحت درمان بعد از تزریق بوتاکس در محیطی با بخار زیاد منجر می شود تا بخار آب با بوتاکس تزریق شده واکنش دهد. در نتیجه فرد متقاضی بعد از استحمام دچار التهاب پوستی و حرکت بوتاکس تزریق شده به نواحی دیگر صورت می شود.

زمان اثرگذاری بوتاکس دور چشم بعد از تزریق چقدر است؟

 مدت زمان اثرگذاری بوتاکس دور چشم با توجه به نوع مارک بوتاکس تزریقی فرد تحت درمان، متفاوت خواهد بود. برای مثال در صورتی که بوتاکس دیسپورت برای فرد متقاضی تزریق شده باشد، مدت زمان اثرگذاری آن حدود 3 روز پس از تزریق است. این در حالی است که اگر مارک تزریقی بوتاکس فرد تحت درمان، زئومین باشد، مدت اثرگذاری آن به صورت حدودی 6 روز خواهد بود.

قیمت تزریق بوتاکس دور چشم برای افراد مختلف چقدر است؟

همانطور که پیشتر نیز ذکر شده بود، بسته به سن و ضخامت چین و چروک، این قیمت متفاوت خواهد بود. چنانچه ضخامت چین و چروک ها زیاد باشد، حجم تزریقی بوتاکس دور چشم نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه هزینه تمام شده برای تزریق بوتاکس نیز برای این افراد بیشتر خواهد شد. این در حالی است که اگر ضخامت چین و چروک دور چشم کم باشد، حجم بوتاکس کمتری برای بیمار مصرف خواهد شد و به طبع آن قیمت تمام شده تزریق بوتاکس نیز برای این افراد کمتر خواهد شد.

آیا بعد از تزریق بوتاکس دور چشم می توان به باشگاه رفت یا ورزش خانگی انجام داد؟

لازم به ذکر است که در دوره نقاهت فرد، ورزش کردن برای فرد تحت درمان قرار گرفته، ممنوع است. زیرا تحرک بسیار برای فرد متقاضی تحت درمان بعد از تزریق بوتاکس، منجر به حرکت و جا به جایی بوتاکس تزریق شده خواهد شد. بنابراین توصیه ما به شما این است که حتما بعد از تزریق در دوره نقاهت از ورزش کردن خودداری کنید و تحت المقدور به صورت نشسته استراحت کنید و هیچگونه تحرک فیزیکی شدیدی نداشته باشید.

آیا بعد از تزریق بوتاکس دور چشم می توان سریعا به مسافرت با هواپیما اقدام کرد؟

خیر، به هیچ عنوان نباید بعد از انجام تزریق بوتاکس دور چشم فرد تحت درمان مسافرت هوایی داشته باشد. زیرا در سفر با هواپیما سطح فشار تغییر خواهد کرد و این امر منجر می شود تا به پوست فرد متقاضی و بوتاکس تزریق شده فشار وارد شود. در نتیجه، در این شرایط احتمال حرکت و جا به جایی بوتاکس تزریق شده وجود خواهد داشت.

تعداد بوتاکس مورد نیاز در اطراف دور چشم چقدر است؟

تعداد بوتاکس تزریق شده برای دور چشم به میزان ضخامت چروک‌های پنجه کلاغی و تعداد این چروک‌های پنجه کلاغی دارد.

Share this post

پیمایش به بالا