تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت تزریق ژل گونه

برای بیشتر افراد چین و چروک های صورت و افتادگی گونه ها نگران کننده است. بسیاری از آن ها برای رفع عوامل پیری پوست و اصلاح ایرادهای چهره، روش های مختلفی همچون تزریق بوتاکس، چربی، ژل را انتخاب می کنند. کاندیدای تزریق ژل گونه علاوه بر مزایا و نتایج مثبت این روش به هزینه و قیمت تزریق ژل گونه نیز اهمیت می دهند.
در این مقاله به هزینه و قیمت تزریق ژل گونه پرداخته خواهد شد تا بیشتر با این روش و هزینه آن آشنا شوید.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تزریق ژل صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانید عوامل مختلفی بر این هزینه و قیمت تاثیر گذار هستند که عبارتند از:

تاثیر حجم ژل مورد نیاز بر قیمت تزریق ژل گونه 

پزشک با توجه به نظر خود و انتظارات زیباجو از تزریق ژل گونه، تصمیم می گیرد که چه  میزان ژل برای تزریق لازم می باشد. باید دقت داشته باشید که اگر میزان ژل تزریقی افزایش یابد، هزینه و قیمت تزریق ژل گونه نیز بیشتر خواهد شد، اما با افزایش میزان ژل تزریقی در دستمزد پزشک تاثیری ندارد‌.

تاثیر ناحیه مورد نظر برای تزریق ژل قیمت تزریق ژل گونه 

هزینه و قیمت تزریق ژل گونه به میزان ناحیه ای که طبق نظر دلخواه بیمار و تجویز پزشک بستگی دارد، هر چه این ناحیه بیشتر باشد، هزینه هم افزایش می یابد.

نوع و برند ژل انتخابی

تکنولوژی تولید ژل های معتبر به گونه ای است که بعد از این عمل، تزریق ژل مشخص نمی باشد و فرم صورت فرد طبیعی است. انواع مختلفی از برندهای ژل گونه وجود دارد که دارای قیمت های متفاوتی است.

توجه به این نکته ضروری است علاوه بر قیمت، کیفیت برند ژل انتخابی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از برندهای معتبر ژل که در ایران دارای نمایندگی هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد: ژل ژوویدرم ساخت کشور آمریکا، ژل استایلج ساخت کشور فرانسه، ژل آلیاکسین ساخت کشور ایتالیا، ژل تئوسیال ساخت کشور سوئیس.

هزینه کلینیک مربوطه و دستمزد پزشک

برای تزریق ژل گونه به کلینیک های استاندارد و پزشکانی با تخصص مرتبط و با تجربه مراجعه کنید تا اطمینان کافی از صحت و نتیجه تزریق ژل گونه داشته باشید. هزینه کلینیک ها و دستمزد پزشک های متخصص با یکدیگر متفاوت است. این هزینه در هر شهر نیز کاملا متغیر است.

ماندگاری

ژل ها به دو صورت یافت می شوند: دائمی و موقتی؛ که هزینه و قیمت تزریق ژل گونه وابسته به این دو نوع تغییر می کند.  طبیعی است که هر چه ماندگاری ژل مصرفی بیشتر شود این هزینه با افزایش همراه خواهد بود. بهتر است از ژل هایی برای تزریق استفاده کرد که ماندگاری موقت داشته باشند تا در صورت پشیمانی و نارضایتی با تزریق محلول هایی خاص، ظرف چند روز ژل خاصیت خود را از دست می دهد.

مراقبت های بعد از عمل

بعد از این عمل بایستی تحت مراقبت های بعد از عمل قرار گیرید تا تورم و کبودی ناشی از عمل و عوارض جانبی آن کاهش یابد. از جمله موارد تجویز شده، داروهای تقویتی است که روند بهبودی را میسر می کند. این مراقبت ها هزینه و قیمت تزریق ژل گونه را افزایش می دهد.

قیمت تزریق ژل گونه

برای به دست آوردن قیمت تزریق ژل گونه بایستی به کلینیک های استاندارد و معتبر مراجعه شود. با مراجعه به پزشک متخصص با توجه به درخواست دلخواه فرد متقاضی و تجویز پزشک، هزینه و قیمت تزریق ژل گونه مشخص می شود.

 

افرادی که دارای فرم صورت کشیده هستند، می توانند تزریق ژل گونه را بدون هیچ منع و دغدغه ای انجام دهند. همچنین افرادی که با افزایش سن و تغییرات بیولوژیکی ناگهانی در پوست موارد زیر را شاهد باشند، می توانند این روش درمانی را تجربه کنند:

 • از دست دادن برجستگی در گونه ها
 • لاغری ایجاد شده در چهره
 • چین و چروک های زیاد ایجاد شده بر روی گونه ها.

اما بهتر است بدانید که افراد زیر بایستی از تزریق ژل گونه خودداری کنند:

 • اگر فرد در ناحیه تزریق ژل دچار عفونت و یا آکنه و یا تاول باشد بایستی از انجام این عمل جداً خودداری کند.
 • اگر بعد از انجام این عمل، گوشت اضافه و اسکار بر روی گونه های فرد ایجاد می شود، اقدام به استفاده از این روش نکند.
 • اگر فرد به یکی از بیماری های سرطان، دیابت، بیماری های خود ایمنی، سکته و تومور مغزی مبتلا باشد، از این روش درمانی استفاده نکند.
 • در صورتی که فرد به مواد تشکیل دهنده ژل و یا مواد بی حس کننده موضعی حساسیت داشته باشد، تزریق ژل گزینه مناسبی برای او نمی باشد.

قبل و بعد از تزریق ژل گونه بایستی نکات اساسی زیر را رعایت کنیم تا از بروز عوارض جانبی خطرناک جلوگیری شود و بهبودی حاصل شود.

 این نکات اساسی عبارتند از:

 • از فعالیت و حرکات سنگین ورزشی بلافاصله بعد از تزریق ژل گونه جداً جلوگیری شود.
 • از استعمال دخانیات و مصرف الکل از دو هفته قبل تزریق ژل خودداری شود.
 • در هنگام مراجعه به پزشک متخصص، او را از سوابق پزشکی و داروهای مصرفی مطلع سازید.
 • نواحی که تزریق ژل صورت گرفته است را تحت فشار و ماساژ قرار ندهید.
 • در صورتی که در ناحیه مورد نظر با تورم مواجه شدید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از گرم کردن و شستشو با آب گرم ناحیه مورد نظر جداً خودداری کنید.

هزینه تزریق ژل گونه

ژل ها حاوی ۳ماده طبیعی هستند که عبارتند از کلاژن، اسید هیالورونیک، هیدروکسید آپاتیت. تزریق ژل یک روش تکنیکال است که عملکرد این ۳ ماده را در بدن بهبود می بخشد. هزینه تزریق ژل گونه برای آبرسانی به پوست و جوانسازی پوست از اهمیت برخوردار است‌. اگر از تزریق ژل گونه مطمئن هستید، بهتر است به مزایای آن نیز توجه کنید تا دلایل هزینه و قیمت تزریق ژل گونه را بدانید.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تزریق ژل بدن نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

 در ادامه به برخی از این موارد اشاره می شود:

 • با تزریق این ژل آسیب های پوستی ناشی از افزایش سن و خشکی پوست برطرف شده و می توان گونه هایی برجسته تر داشت.
 • مدت زمان تزریق ژل کوتاه است و در کنار آن شاهد ماندگاری بالای آن هستیم. ماندگاری ژل ها با یکدیگر متفاوت است اما بین ۶ ماه تا ۲ سال متغیر است. در صورت رضایت از تزریق ژل، بعد از گذشت دوره ماندگاری ژل بایستی نسبت به تمدید آن اقدام شود.
 • بعد از تزریق ژل نیازی به استراحت و مراقبت نیست.
 • در صورت نارضایتی و پشیمانی امکان کاهش حجم ژل و یا تخلیه آن وجود دارد.
 • با تزریق این ژل هیچ گونه آسیبی به بافت های پوستی نمی رسد.

تزریق ژل گونه

بنابراین با پرداخت هزینه تزریق ژل گونه، مزیت های فراوانی را به دست خواهید آورد که بدون تردید شما را به استفاده از این روش درمانی ترغیب می کند.

مراحل تزریق ژل گونه شامل مراحل زیر می شود که بایستی به دقت رعایت شود تا هزینه و قیمت تزریق ژل گونه به هدر نرود.

 • در ابتدا با جستجو مناسب کلینیک استاندارد و معتبر که دارای تجهیزات پزشکی لازم و مناسب و تکنسین متخصص و پزشک متبحر است را پیدا کرده و به آن مراجعه کنید.
 • با مراجعه به پزشک متخصص، هزینه تزریق ژل گونه طبق درخواست دلخواه شما و تجربه پزشک مشخص می شود.
 • با در نظر گرفتن هزینه و قیمت تزریق ژل گونه می توانید برای گرفتن وقت عمل اقدام کنید.
 • قبل و بعد از عمل بایستی نکات اساسی را رعایت کنید که در این مقاله نیز به آن پرداخته شد.

با رعایت این نکات عمل بدون درد و عوارضی را تجربه خواهید کرد.

سوالات متداول

آیا تزریق ژل گونه عوارض دارد؟

اگر تزریق ژل گونه در کلینیک های معتبر و توسط پزشک با تجربه و با تخصص مرتبط صورت گیرد، با عوارض معمولی و کوتاه مدت مواجه خواهیم شد. فقط کافی است با جستجو کلینیک و پزشک خوبی را انتخاب کرده و از ژل مناسبی در این تزریق استفاده شود و قبل و بعد از تزریق ژل گونه نکات اساسی را رعایت کنیم تا از گزاف شدن و عوارض خطرناک جلوگیری شود.

تزریق ژل در چند جلسه تزریق می شود؟

پزشک با بررسی وضعیت بیمار و درخواست دلخواه او میزان دوز ژل را تعیین می کند. اگر میزان این ژل بیشتر باشد بایستی در ۲ جلسه یا بیشتر تزریق شود تا فرآیند عمل به خوبی طی شود.

آیا شرکت های بیمه تزریق ژل گونه را پوشش می دهد؟

خیر، تاکنون هیچ شرکت بیمه ای این تزریق را پوشش نداده است. چون تزریق ژل گونه را جزء عمل های زیبایی به شمار می آورند. بنابراین فرد متقاضی تزریق ژل گونه بایستی دقت کند که هزینه و قیمت تزریق ژل گونه را بایستی بدون هیچ پوشش بیمه ای پرداخت کند.

آیا تزریق ژل گونه با درد همراه است؟

پزشک متخصص در ابتدای عمل بر روی نواحی نشانه گذاری شده برای تزریق ژل، کرم بی حس کننده موضعی می زند، سپس بعد از گذشت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه اقدام به تزریق ژل گونه می کند. بنابراین فرد متقاضی احساس درد نخواهد کرد.

تزریق ژل گونه به صورت دائمی بهتر است یا موقت؟

بهتر است در تزریق ژل گونه از ژل هایی انتخاب کنید که موقت هستند چون هم هزینه تزریق ژل گونه به حداقل می رسد و هم در صورت پشیمانی و نارضایتی متضرر نخواهید شد. همچنین اگر ژل دائمی باشد به سختی می توان آن را تخلیه کرد.

Share this post

پیمایش به بالا