تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه‌ی تزریق بوتاکس چقدر است؟

بوتاکس چیست؟

بهتر است قبل از رفتن به سراغ هزینه‌ تزریق بوتاکس ، ابتدا بدانیم که بوتاکس دقیقا چیست. بوتاکس نام تجاری سم بوتولینوم میباشد. کلمه ی سم شاید ترسناک باشد، اما استفاده از این سم در دزهای کنترل شده خطرناک نیست. سوم بوتولینوم با اثر بر روی عضلات و فلج کردن اعصاب وظیفه ی خود را انجام می‌دهد. نگران نشوید، این جملات فقط خطرناک به نظر می‌رسند. در کلینیک ها با کمک این سم اعصابی که باعث انقباض عضلات می‌شوند را فلج می‌کنند. با این کار عضلات در یک محدود منقبض نمیشوند، پس چین و چروک های صورت از بین می‌روند. البته تزریق بوتاکس فقط کاربرد زیبایی ندارد. افرادی که خیلی عرق می‌کنند از این سم برای کاهش تعرق هم استفاده میکنند‌. همچنین تزریق بوتاکس برای کنترل درد های میگرن هم کاربرد دارد. این سم کاربرد های زیبایی و درمانی دیگری هم که در ادامه به صورت مختصر به آنها میپردازیم.

تفاوت ژل و بوتاکس چیست؟

ژل و بوتاکس هر دو برای از بین بردن چین و چروک های صورت به کار می‌روند. اما تفاوت هایی بین این دو وجود دارد. ژل برای از بین بردن چین و چروک‌هایی استفاده میشود که دائمی شده اند‌. اما بوتاکس اصولا برای چین و چروک های عمیق تر کاربردی است. ازدیگر تفاوت های ژل و بوتاکس این است که ماندگاری ژل کمی بیشتر از ماندگاری بوتاکس است. ژل بین 8 تا 18 ماه ماندگاری دارد و بوتاکس تا 6 ماه ماندگاری دارد. البته بعضی از برند های بوتاکس میتوانند مادگاری بیشتری داشته باشند. ناگفته نماند که در نهایت برای انتخاب بین تزریق بوتاکس یا ژل، تشخیص پزشک ضروری میباشد.

 

  عوامل موثر هزینه‌ی تزریق بوتاکس

امروزه انجام عمل تزریق بوتاکس نسبت به گذشته رواج بیشتری پیدا کرده است. قطعا یکی از عواملی که افراد قبل از تزریق بوتاکس به آن توجه می‌کنند، هزینه‌ی تزریق بوتاکس است. هزینه‌ی تزریق بوتاکس به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله برند بوتاکس تزریقی، میزان تزریق بوتاکس، ناحیه ای که بوتاکس تزریق میشود، نیاز به تزریق مجدد که براساس میزان اثر بوتاکس یا عمق چین و چروک‌های صورت مشخص میشود، هزینه ی کلینیک و دستمزد پزشک و هزینه هایی که بنا بر تشخیص پزشک ممکن است قبل یا بعد از تزریق بوتاکس بر اساس مشکلات پوستی یا حساسیت پوست لازم شود.

برند دیسپورت تزریق بوتاکس

بوتاکس هم مانند همه ی مواد اولیه‌ی عمل های زیبایی انواع مختلفی در بازار دارد. کشور سازنده، مواد اولیه ی به کار رفته در محصول و هم چنین کیفیت ساخت و تولید بر هزینه‌ی تزریق بوتاکس تاثیر گذار هستند. این برند دارای دو ویال ۳۰۰ و ۵۰۰ واحدی میباشد‌. یکی از اولین برند های بوتاکس دیسپورت است‌. این دارو اولین برند بوتاکس است که به صورت قانونی وارد کشور شد. دیسپورت ماندگاری بسیار بالایی دارد. البته هزینه‌ی تزریق بوتاکس دیسپورت نسبت به سایر برند ها بیشتر است‌. افرادی که حساسیت خیلی زیادی دارند یا پوست و بدن حساس تری دارند می‌توانند بوتاکس دیسپورت را انتخاب کنند‌. چونکه این برند بوتاکس عوارض جانبی کمتری دارد. البته متاسفانه این روزها این برند به دلایل تحریم ها کمتر در بازار پیدا می‌شود.

برند مسپورت تزریق بوتاکس

بحث تحریم ها و خود کفایی باعث شد تولید کنندگان داخلی بوتاکس مسپورت را تولید و عرضه کنند. این برند بوتاکس در بین مصرف کنندگان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. می‌توان گفت مسپورت به شدت در حالت رقابت با برند دیسپورت و هم چنین سایر برند های قوی ایرانی است. تا حد زیادی هم در این رقابت ها موفق بوده است. چونکه مسپورت باعث کاهش هزینه‌ی تزریق بوتاکس میشود. علاوه بر آن سرعت تاثیر گذاری بالا و ماندگاری مناسبی دارد. البته ماندگاری مسپورت به اندازه ی دیسپورت نیست‌. سایر برندهای بوتاکس عبارتند از: بوتاکس، زئومین، ژوو، نورونوکس، کنیتوکس، درماتوکس، آزالور، دیستون. این برند ها یا از تولید کنندگان داخلی هستند یا از کشور‌های مختلف در بازار ایران به فروش میرسند. به همین دلیل مانند دیسپورت افزایش تحریم ها ممکن است در واردات بعضی از این برند ها خلل ایجا کند.

بوتاکس مسپورت
بوتاکس مسپورت

مقدار بوتاکس

میزان مورد نیاز مواد برای تزریق بوتاکس به ناحیه ی تزریق، پوست شما و میزان چین و چروک های شا بستگی دارد. اما به دلیل اینکه ماده‌ ای که برای تزریق بوتاکس به کار می‌رود یک نوع سم است، حداکثر میزان تزریق بوتاکس با توجه به ناحیه‌ی تزریق نکته حائز اهمیتی میباشد. حتی اگر شما با حداکثر میزان تزریق بوتاکس نتیجه ی دلخواهتان را نگیرید. در ایران نواحی که بیشترین تقاضای تزریق بوتاکس را در بین مردم دارند خطوط اخم بین چشم‌ها و خطوط پیشانی هستند. برای خطوط اخم بین چشم حداکثر واحد مجاز برای تزریق بوتاکس ۲۰ واحد است. همچنین برای خطوط پیشانی هم حداکثر واحد مجاز ۲۰ میباشد. البته این مقدار حدکثر میزان بوتاکس مورد نیاز است و لزوما شما به 20 واحد تزریق برای پیشانی خود نیاز ندارید.

 کل دوز تزریق بوتاکس پیشانی

به طور متوسط بین ۸ تا ۲۰ واحد ماده برای تزریق بوتاکس پیشانی به کار می‌رود. برای مثال در ۵ ناحیه ی پیشانی شما ۲۰ واحد دوز تزریق میشود. یعنی هر ناحیه ۴ واحد بوتاکس تزریق میشود. البته بدن افراد مختلف نسبت به تزریق بوتاکس نتایج متفاوتی نشان می‌دهد. افرادی که برای اولین بار تزریق بوتاکس را انجام می‌دهند ممکن است نیاز به مراجعه ی مجدد داشته باشند. چونکه پزشک بنا‌بر صلاح دید خود یک میزان  از بوتاکس را تزریق می‌کند و در صورت کوتاه بودن مدت اثر مجددا توصیه به تزریق بوتاکس می‌کند. چرا که ممکن است تزریق حداکثر بوتاکس برای شما حساسیت زا باشد.

نواحی تزریق بوتاکس

زمانی که قرار است شما هزینه‌ی تزریق بوتاکس را پرداخت کنید، بهتراست درمورد نواحی که مناسب تزریق هستند اطلاع داشته باشید. به طور کلی بهترین ناحیه ی تزریق بوتاکس یک سوم بالای صورت است. البته این به این معنا نیست که بقیه ی قسمت های صورت نباید بوتاکس تزریق کرد. اما تزریق بوتاکس در یک سوم بالای صورت تاثیر گذاری بیشتری دارد. همچنین از نظر سلامتی و کمتر بودن ریسک ناحیه‌ی تزریق، این قسمت از صورت مناسب تر است.

برای آگاهی بیشتر از قیمت تزریق بوتاکس برای میگرن نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

نواحی مناسب تزریق بوتاکس

پیشانی یکی از بهترین و پر درخواست ترین نواحی برای تزریق بوتاکس است. ممکن است چین و چروک های اطراف چشم برای شما ناراحت کننده باشد. بوتاکس یک انتخاب عالی برای رفع این مشکل است. هم چنین برای از بین بردن چین های ابرو تزریق بوتاکس مناسب است‌. تزریق در بین دو ابرو چهره ی شمارا شاد تر نشان میدهد‌. چونکه چین و چروک های بین ابرو حالت عصبی به چهره ی ما می‌دهد. در کل تزریق بوتاکس در هر ناحیه ای به شادابی صورت کمک میکند‌. از نواحی پایین تر از یک سوم بالای صورت که کاندیدای بوتاکس است اطراف لب است. البته خود لب‌ها گزینه‌ی مناسبی برای تزریق بوتاکس نیستند.

قسمت های ممنوعه برای تزریق کردن بوتاکس

اگر شما ناحیه ی نامناسبی را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید، علاوه بر اینکه هزینه‌ی تزریق بوتاکس بی فایده میشود، ممکن است به صورتتان آسیب برسانید. تزریق بوتاکس اصلا عمل ساده ای نیست. بلکه یک فرایند حساس و مهم است. چون همانطور که می‌تواند به شما زیبایی و جوانی بدهد خطرناک هم میباشد. افرادی که افتادگی پلک دارند ممکن است به فکر تزریق بوتاکس در بالای چشم بیفتند‌. اما بوتاکس اصلا راهکار مناسبی برای افتادگی پلک نیست. چونکه یکی از حساس ترین نواحی صورت است. دهان و گردن هم به دلیل احتمال بروز مشکل در بلع و حرف زدن جزو نواحی ممنوعه برای تزریق  هستند‌. همچنین ناحیه ی زیر چشم چندان برای تزریق مناسب نیست، مگر اینکه با احتیاط فراوان انجام شود.

کاربردهای تزریق بوتاکس در زیبایی

همانطور که در قسمت های قبلی هم اشاره کردیم بوتاکس هم کاربرد زیبایی و هم درمانی دارد. از بین بردن چین و چروک های صورت و خط اخم از بیشترین موارد تزریق بوتاکس هستند. اما بوتاکس در زیبایی کاردبرهای بیشتری دارد. بالا کشیدن گوشه های لب های آویزان، جلو گیری از دیده شدن لثه هنگام خندیدن و بالا بردن نوک بینی بدون عمل جراحی بینی( رینو پلاستی) از موارد دیگر تزریق بوتاکس در زیبایی هستند.

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

کاربرد های درمانی بوتاکس

از کاربردهای درمانی تزریق بوتاکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. ۱: رفع تعریق زیاد در کف دست و پا و زیر بغل. ۲: درمان کجی گردن. ۳: درمان بعضی از کمر درد ها. ۴: درمان دردهای میگرنی ۵:رفع اسکار های برجسته ای که از جوش بر روی  صورت می‌ماند. ۶: درمان شقاق مقعد. ۷: رفع سفتی و انقباض و اسپاسم بیش از حد عضلات بعد از سکته. ۸: درمان پلک زدن غیر قابل کنترل. ۹: رفع آشالازی یا شل شدگی اسفنکتر تحتانی مری ۱۰: درمان لوچی چشم. هزینه‌ی تزریق بوتاکس برای کاربرد های مختلف، متفاوت است. تعدادی از پزشکان به صورت تخصصی تزریق بوتاکس درمانی در نواحی خاص را انجام میدهند.

توصیه های بعد از تزریق بوتاکس

برای یک نتیجه ی خوب بعداز تزریق بوتاکس، باید مراقبت های لازم انجام شود. برای دیدن بهترین نتیجه بالا بودن هزینه‌ی تزریق بوتاکس شما یا انتخاب بهترین برند و پزشک یک امر لازم است اما کافی نیست. بهتر است بعداز انجام بوتاکس در ساعات ابتدایی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. هم چنین از ورزش‌های سنگین بعداز تزریق دوری کنید‌. محل تزریق را تا ۴ ساعت بعد از تزریق لمس نکنید. تا ۴ ساعت بعد از تزریق سر خود را مستقیم نگهدارید و نخوابید. داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، وارفارین و هم چنین خوراکی هایی مانند چایی سبز یا  زنجبیل مصرف نکنید‌. صورت خود را تا ۴ساعت بعداز تزریق نشویید. سعی کنید تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق حمام نروید. از انجام حرکاتی که باعث می‌شود سر خود را خیلی خم کنید تا ۲۴ ساعت خودداری کنید.

دستمزد پزشک

تزریق بوتاکس یک عمل بسیار حساس و مهم است‌. علاوه بر نواحی مناسب و غیر مناسب تزریق، نوع تزریق کردن هم بسیار مهم است. پزشک برای تزریق صحیح بوتاکس دوره های مختلفی را میگذراند‌. همچنین تجربه ی کاری و دقت و حساسیت پزشک در انجام صحیح تزریق بسیار تاثیر گذار است. میانگین هزینه‌ی تزریق بوتاکس تقریبا ۵۰۰ هزار تومان بدون دستمزد پزشک است. اما براساس نوع برند و حساسیت ناحیه ی تزریق دستمزد پزشک متفاوت است. بدیهی است که انتخاب یک پزشک حاذق که دقت کار بالایی دارد در انجام بوتاکس خیلی مهم است‌. صرفا انتخاب یک برند گران دلیل بر خوب انجام شدن عمل بوتاکس نیست‌.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت بوتاکس برای بالا بردن ابرو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

هزینه‌ی تزریق بوتاکس در کیلینک دکتر ابراهیمی فر

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره کردیم، بالا بودن هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی تزریق بوتاکس یا گران بودن برند بوتاکس برای دیدن بهترین نتیجه لازم است اما کافی نیست. انتخاب یک کیلینک خوب و یک پزشک حاذق در این امر بسیار حائز اهمیت است. کیلینک دکتر ابراهیمی فر در انجام اینگونه عمل‌های زیبایی ید طولایی دارد. اگر زیبایی و جوانی پوستتان برایتان مهم است، و همچنین خیلی نگران درست انجام شدن عمل تزریق بوتاکس هستید، کیلینک دکتر ابراهیمی فر همان جاییست که باید بروید.

Share this post

پیمایش به بالا