تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت بوتاکس زیر بغل

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل

اگر از تعریق بیش از حد زیر بغل رنج می برید بایستی به فکر درمان منطقی آن باشید. از این طریق هزینه های سرسام آور آن را کنترل خواهید کرد. بهترین روش درمانی برای رفع تعریق بیش از حد زیر بغل، بوتاکس زیر بغل است. هزینه و قیمت بوتاکس زیر بغل نسبت به این هزینه ها که برای پیشگیری تعریق و برطرف کردن مشکلات ایجاد شده در اثر تعریق بیش از حد هستند، ناچیز و به صرفه تر است. بنابراین توصیه ما تزریق بوتاکس زیر بغل برای رفع این مشکل و بهبود آن توسط پزشک متخصص در کلینیک استاندارد می باشد.

هزینه های رایج این بیماری(هایپرهیدروزیس) گسترده است که عبارتند از:

 • هزینه ای که برای تهیه محصولات شوینده برطرف کننده لکه های عرق از لباس متحمل می شویم.
 • هزینه تعویض لباس و لوازم دیگری که بوی عرق گرفته اند.
 • هزینه ای که برای تهیه محصولات درمانی ضد تعریق و ضد قارچی بدون نسخه پزشک همچون دئودورانت، آنتی پرسپیرانت صرف می شود.
 • هزینه ای که برای تهیه محصولات کنترل، جذب و پنهان کردن تعریق همچون لباس های مخصوص، پد و حوله می پردازید.
 • در صورت تعریق بیش از حد  چشم انداز شغلی محدودی خواهید داشت و با فقدان درآمد مواجه می شوید.
 • هزینه ای که برای مراجعه به پزشک متخصص برای درمان می پردازید.

قیمت بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس روشی جدید برای کنترل تعریق است که مورد تایید FDA است. اگر از تعریق بیش از حد زیر بغل رنج می برید، از روش درمانی تزریق بوتاکس زیر بغل حتماً استفاده کنید. از این روش درمانی گزارشات مبنی بر رضایت بیماران تا اکنون بسیار بالا بوده است.

همچنین هزینه و قیمت بوتاکس زیر بغل را نسبت به این مشکلات و هزینه های این بیماری اولویت می دهند. در این روش سم ضعیف شده ای به نام باکتری بوتولینم استفاده می شود تا با اتصال به ناحیه ای خاص درون سلول ها، ترشح استیل کولین کنترل شود و به این ترتیب از تعریق بیش از حد جلوگیری شود. این تزریق توسط پزشک به وسیله ی آمپول های مخصوص که نوعی سوزن ریز هستند، در زیر پوست نواحی زیر بغل انجام می شود. اگر پزشک دارای تجربه کافی و تبحر لازم باشد، می تواند از این ماده جادویی برای درمان بیماری ها و زیبایی استفاده کند.

ویژگی های تزریق بوتاکس زیر بغل

این روش درمانی دائمی نمی باشد و فقط به مدت ۳ تا ۶ ماه تعریق را کاهش می دهد. بنابراین تزریق بوتاکس زیر بغل به صورت مکرر رفع کننده تعریق بیش از حد می باشد.

بهتر است بدانید که امروزه شرکت های بیمه تزریق بوتاکس زیر بغل را پوشش می دهند،  بنابراین قیمت بوتاکس زیر بغل کاملا مناسب است.

با آگاهی و شناخت کافی از هزینه و قیمت بوتاکس زیر بغل و اطمینان کامل از این روش می توانید برای این روش درمانی اقدام کنید. اگر به کلینیک و پزشک مورد نظر به صورت حضوری و یا آنلاین مراجعه کنید از هزینه های این روش درمانی مطلع خواهید شد. در صورتی که خدمات ارائه شده کلینیک و پزشک انتخابی با کیفیت و با قیمت مناسب ارائه شود، گزینه مناسب و مطلوبی برای شما خواهد بود.

برای آگاهی بیشتر از قیمت بوتاکس دور چشم نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

عوامل موثر بر مقدار هزینه و قیمت بوتاکس زیر بغل

 • میزان بوتاکس مصرفی: هزینه و قیمت بوتاکس زیر بغل به تعداد واحدهایی از ماده موثر و یا بوتاکس که تزریق می شود وابسته است. معمولاً به هر یک از آن ۵۰ واحد تزریق می شود که در کل به ۱۰۰ واحد می رسد.
 • نوع ماده مصرفی: یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر قیمت بوتاکس زیر بغل نوع و برند ماده موثر و یا بوتاکس مصرفی است که توسط کلینیک مراجعه شده تعیین می شود. بنابراین در ابتدای مراجعه به کلینیک می توانید قیمت و برند بوتاکس را سوال کنید.

دستمزد و هزینه خدمات ارائه شده توسط کلینیک ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین دستمزد پزشک متخصص نیز بر میزان هزینه این روش درمانی موثر می باشد.

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل

هایپرزیدوریس یک اصطلاح پزشکی است که برای تعریق بیش از حد و غیر طبیعی استفاده می شود. این بیماری با آمدن فصول گرم سال در بین افراد بیشتر می شود و افراد زیادی را نگران کرده است. علائم ایجاد این بیماری شامل تعریق بیش از حد، اختلالات در زندگی روزمره، احساس شرم و خجالت می باشد که در سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی نمایان می شود که به دلیل عوامل وراثتی و یا ژنتیکی است.

کاندیدای تزریق بوتاکس زیر بغل دارای ویژگی های زیر است که پرداخت هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل را بدون دغدغه می کند، عبارتند از:

 • در هر یک از نواحی زیر بغل ( دو طرفه) تعریق بیش از حد را شاهد باشید.
 • در هنگام فعالیت از تعریق بیش از حد زیر بغل رنج می برید و بیشتر فعالیت های روزمره شما به علت تعریق بیش از حد مختل شده باشند.
 • قبل از سن ۲۵ سالگی شاهد تعریق بیش از حد زیر بغل باشید.
 • به هنگام خواب با کاهش قابل توجهی در میزان تعریق را شاهد باشید.
 • تعریق بیش از حد زیر بغل را در سوابق خانوادگی و ارثی خود بیابید.

 مراحل تزریق بوتاکس زیر بغل

 • ابتدا با جستجو و مداومت، پزشک متخصص را که در زمینه تزریق بوتاکس زیر بغل تبحر و تجربه کافی را دارد، جستجو کنید.
 • سپس برای مشاوره در مورد تزریق بوتاکس زیر بغل به کلینیک و پزشک مراجعه کنید تا با مشخص شدن میزان ماده موثر مورد نیاز قیمت و هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل مشخص شود.
 • پزشک در این مراجعه نواحی که برای تزریق بوتاکس مناسب است، علامت گذاری می کند.
 • پزشک بر روی مناطقی که قرار است بوتاکس در آن تزریق شود، بی حس کننده موضعی اعمال می کند. با این وجود در هنگام تزریق بوتاکس زیر بغل هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

فواید تزریق بوتاکس زیر بغل

برخی افراد حتی در فصول سرد نیز به دلیل فعالیت بیش از حد غده های تعریق با مشکل مواجه هستند که با تزریق بوتاکس زیر بغل قابلیت درمان دارد. این روش درمانی، فواید فراوانی دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این روش درمانی بدون درد و بدون عوارض جانبی خطرناک است.

با استفاده از این روش درمانی به گذراندن دوران نقاهت نیازی نخواهید داشت.

در این روش نیازی به مراقبت های سخت نیست.

این متد غیر تهاجمی است.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس زیر بغل

همانطور که اشاره شد تزریق بوتاکس زیر بغل عوارض جانبی خطرناکی ندارد. اما برای انجام این روش درمانی، بایستی در یک کلینیک استاندارد و معتبر که دارای تجهیزات و لوازم پزشکی مدرن و پیشرفته باشد، صورت گیرد تا از بروز این عوارض جلوگیری شود. به علاوه بهتر است این درمان توسط پزشک با تجربه با دقت بالا و به درستی انجام شود تا نتایج رضایت بخش بوتاکس زیر بغل را شاهد باشید.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس زیر بغل شامل موارد زیر است:

 • در اثر تزریق نادرست ممکن است، بافت پوستی زیر بغل آسیب ببیند.
 • اگر در روزهای ابتدایی بر روی نواحی تزریق بوتاکس زیر بغل فشار وارد کنید، سم جا به جا شده و به نقاط دیگری انتقال می یابد.
 • اگر تزریق نامناسب باشد، به راحتی نمی توانید دست خود را تکان دهید و با استفاده از آن احساس درد می کنید.
 • اگر تزریق با دقت انجام نشود، عضلات تضعیف شده و در نواحی زیر بغل شاهد تورم شدید خواهید بود.
 • اگر تزریق نامناسب باشد با درد و عفونت و خونریزی و کبودی شدید در نواحی تزریق بوتاکس زیر بغل مواجه خواهید شد و به هدف دلخواه خود از تزریق نخواهید رسید.

نکات مهم قبل و بعد از انجام بوتاکس زیر بغل

اگر تصمیم به تزریق بوتاکس زیر بغل برای کنترل تعریق و کاهش هزینه های ناشی از آن دارید بایستی قبل و بعد از انجام آن به مواردی که در زیر به آن اشاره می شود، توجه کنید تا هزینه و قیمت بوتاکس زیر بغل به هدر نرفته باشد:

 • ۳ تا ۴ روز قبل از انجام بوتاکس زیر بغل از تراشیدن این ناحیه جلوگیری کنید.
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، بایستی توجه داشته باشید در جلساتی که برای مشاوره به پزشک متخصص مراجعه می کنید، حتما به پزشک اعلام کنید.
 • از استعمال الکل و دخانیات قبل و بعد از این درمان جداً خودداری کنید.
 • به مدت ۴ ساعت بعد از این تزریق از حرکت و تکان دادن دست خودداری کنید.
 • به مدت ۱۲ ساعت بعد از این تزریق از ویتامین E استفاده نکنید.
 • در روز اول بعد از تزریق بوتاکس از استفاده دئودورانت و دیگر موارد بهداشتی جلوگیری کنید.
 • در روزهای آغازین بعد از انجام این روش درمانی از ایجاد فشار و ماساژ دادن بر روی ناحیه تزریق بوتاکس جلوگیری شود‌.
 • در روزهای آغازین بعد از انجام آن بایستی از شنا کردن و ورزش های کششی و سونا رفتن خودداری کنید.
 • از انجام میکرودرم ابریژن، الکترولیز، لیزر درمانی و روش های درمانی زیبایی الکتریکی بعد از انجام تزریق بوتاکس زیر بغل تا بعد از یک هفته جلوگیری کنید.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تزریق بوتاکس پیشانی نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل خطرناک است؟

خیر، این روش درمانی کاملا بی خطر است و توسط منابع بین المللی تایید شده است.

بوتاکس زیر بغل تا چه مدتی ماندگاری دارد؟

هر شخصی نسبت به شخص دیگر از لحاظ سن کاملا متغیر است و با توجه به نوع بوتاکس می توان نتیجه گرفت ماندگاری آن نیز کاملا متفاوت است. اما معمولا ماندگاری آن سه تا شش ماه گزارش شده است.

آیا در این روش تزریق بوتاکس، تعریق کاملا قطع می شود؟

افرادی که دچار تعریق زیاد می شوند تقریبا تا حدود 90 درصد با کاهش تعریق رو به رو خواهند شد.

Share this post

پیمایش به بالا