تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت مزوتراپی مو

هزینه و قیمت مزوتراپی مو

بیشتر افراد در هنگام مواجه با مشکل ریزش مو تمایل دارند در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه دست یابند و شاهد قطع ریزش مو باشند. امروزه یکی از راه حل‌ها و روش‌های پرکاربرد درمان ریزش مو، مزوتراپی مو است. روش درمانی مزوتراپی بدون جراحی و با درد کم و بدون درد انجام می‌ شود. برای انتخاب بهترین راه حل برای درمان ریزش مو بایستی به پزشکی با تخصص مرتبط و با تجربه برای مشاوره در این زمینه مراجعه کنید. در صورتی که انتخاب شما برای درمان ریزش مو مزوتراپی مو باشد، به اطلاعات در مورد هزینه و قیمت مزوتراپی مو و تعداد جلسات نیاز دارید.

برای به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد مزوتراپی مو و هزینه و قیمت آن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مزوتراپی مو از جمله درمان‌ هایی است که به تکرار نیاز دارد تا نتیجه دلخواه حاصل گردد. به همین دلیل می ‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در هزینه و قیمت مزوتراپی مو تعداد جلسات آن می ‌باشد.

این هزینه در افراد مختلف متفاوت است و همچنین  به موارد مختلفی وابسته است که عبارتند از:

برند کوکتل مزوتراپی مو

مواد مصرفی محلول‌های مزوتراپی و شرکت ‌های تولید کننده آن‌ ها متفاوت هستند. مارک کوکتل مزوتراپی یا داروهای تزریقی مزوتراپی در هزینه و قیمت مزوتراپی مو موثر هستند. برخی از انواع مختلف برند کوکتل مزوتراپی مو عبارتند از:

 • درماهیل تولید کشور کره
 • آنوبیس تولید کشور اسپانیا
 • رویتاکیر تولید کشور فرانسه

قیمت هر یک از این برندها  متفاوت هستند. برندی که از کیفیت و اعتبار بالاتری برخوردار باشد، هزینه و قیمت بیشتری خواهد داشت؛ اما از بروز عوارض جانبی خطرناک جلوگیری می‌کند. بهتر است، توجه داشته باشید که از برندهای چینی و کره‌ای که قیمت ارزان ‌تری دارند به دلیل دارا بودن کیفیت پایین خودداری کنید.

کلینیک انتخابی و پزشک مورد نظر

اگر می ‌خواهید عوارض ناگوار و تزریق مواد غیر مرغوب را کاهش دهید، توجه داشته باشید که بهتر است برای انجام مزوتراپی مو به کلینیک استاندارد و معتبر که دارای تجهیزات پزشکی پیشرفته و به روز و لازم برخوردار باشد، مراجعه کنید. همچنین از مراجعه به مراکز غیر مجاز به علت هزینه کم‌تر و ارزان‌تر جلوگیری شود. به علاوه پزشک مورد نظر بایستی از مهارت و تجربه پزشکی کافی برای انجام این درمان برخوردار باشد.

گستردگی ناحیه مورد درمان

یکی از عواملی که بر هزینه و قیمت مزوتراپی مو موثر است، وسعت ناحیه ریزش مو است که هر چه افزایش یابد بایستی هزینه بیشتری پرداخت کنید.

میزان وخامت ریزش مو و سطح آسیب پوستی فرد

تعداد جلسات مزوتراپی مو با استفاده از میزان وخامت ریزش مو تعیین می‌شود. بنابراین میزان ریزش مو بر هزینه و قیمت مزوتراپی مو در سال ۱۴۰۱ تاثیر گذار است. در صورتی که ریزش مو کم باشد منجر به نازک شدن حجم موها می ‌شود که برای بهبودی به تعداد جلسات کم‌تری نیاز است اما هر چه میزان ریزش مو بیشتر شود باعث طاسی سکه‌ای و یا بیشتر می‌شود و تعداد جلسات مزوتراپی مو افزایش می‌یابد.

هزینه هر یک از جلسات مزوتراپی مو

برای رفع ریزش مو و ایجاد علائم بهبودی بایستی حدوداً ۷ تا ۱۵ جلسه مزوتراپی مو انجام داد. هزینه هر جلسه نیز به میزان وخامت ریزش مو بستگی دارد. در صورتی که برای تقویت مو اقدام به انجام این عمل کرده‌اید، هزینه کم‌تری را نسبت به زمانی که برای رفع ریزش موی کل سر اقدام می کنید می پردازید.

 قیمت مزوتراپی مو

بسیاری از زنان و مردان در سنین مختلف با دلایل متعددی با ریزش مو مواجه می‌شوند. به همین دلیل تمایل دارند از قیمت مزوتراپی مو اطلاع یابند.

برخی از دلایل ریزش مو عبارتند از:

 • فشار روحی و استرس.
 • جراحی، بیماری، تصادف.
 • مصرف بیش از حد ویتامین A.
 • کمبود پروتئین که با مصرف ماهی، گوشت، تخم مرغ و انواع حبوبات برطرف می‌شود.
 • کم خونی، کم کاری تیروئید، کمبود ویتامین B.
 • تغییرات هورمونی(به خصوص در دوران یائسگی)، سندروم تخمدان پلی کیستیک.
 • استفاده نادرست و بیش از اندازه از سشوار و اتو مو و بابلیس.

در صورتی که تحت تاثیر هر یک از این عوامل به ریزش مبتلا شده‌اید، بهتر است بدانید که ریزش مو بایستی خیلی سریع درمان شود. در روش مزوتراپی مو مواد دارویی مناسب به داخل پوست سر تزریق می‌شود.

هزینه و قیمت مزوتراپی متاثر از مواد دارویی است که  شامل انواع ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های طبیعی گیاهان و داروهایی مانند فیناستراید، ماینوکسیدیل می ‌باشند. این مواد دارویی باعث تقویت و رفع ریزش مو می‌ شود و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

مراحل انجام مزوتراپی مو عبارتند از:

 • ابتدا جستجو کنید تا به کلینیک استاندارد و معتبر و پزشک با تجربه مراجعه کنید تا از عوارض جانبی خطرناک جلوگیری شود و قیمت مزوتراپی مو افزایش نیابد.
 • در جلسه اول مراجعه به پزشک مورد نظر بایستی انتظارات خود را از انجام این عمل اعلام کنید و همچنین وضعیت شما توسط پزشک بررسی شود.
 • در جلسه بعدی که پس از پرداخت هزینه مزوتراپی مو، پزشک به نشانه‌گذاری بر روی نواحی تزریق می‌پردازد و نکات ضروری را به شما توضیح می‌دهد که بایستی به نکات قبل و بعد از عمل توجه شود.
 • در روز عمل پزشک بر روی ناحیه‌ی مورد نظر داروی بی حسی استفاده می کند تا درد ناشی از مزوتراپی کاهش یابد. سپس با توجه به نشانه گذاری‌هایی که از قبل انجام شده است، اقدام به عمل مزوتراپی مو می ‌کند. این تزریق به وسیله یک سوزن‌ کوتاه مخصوص که به یک دستگاه مکانیکی متصل شده است، به صورت تزریق‌های متوالی انجام می‌شود. سوزن ‌ها به صورت زاویه دار در اعماق مختلف پوست سطح سر حدوداً ۱ تا ۴ میلی متر تزریق می ‌شوند.

اگر با پرداخت هزینه و قیمت مزوتراپی مو مشکلی ندارید و می خواهید از این روش درمانی استفاده کنید مطمئنا  شاهد مواردی که این روش درمانی موجب اصلاح آن ها می شود خواهید شد.

اصلاحیات مذکور عبارتند از:

 • اصلاح کننده تعادل هورمون ‌های اطراف فولیکول‌ های مو
 • تامین کننده تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای رشد مو
 • بهبود دهنده و افزایش دهنده گردش خون در ناحیه‌ی مورد نظر

اما بهتر است بدانید که شواهد و بررسی که نشان دهنده‌ی اثربخشی روش درمانی مزوتراپی مو بر رفع ریزش مو هستند، ناقص و کم است. بنابراین نمی ‌توان به طور قطع گفت که مزوتراپی مو برطرف کننده ریزش مو است.

هزینه مزوتراپی مو در سال 1402

اگر می‌خواهید هزینه مزوتراپی مو در سال 1402 را به حداقل برسانید، بهتر است به نکات اساسی قبل و بعد از عمل توجه داشته باشید.

نکات اساسی قبل از انجام این عمل عبارتند از:

 • قبل از انجام عمل به خوبی موها و سطح سر را تمیز کنید.
 • از یک هفته قبل از انجام این عمل از مصرف آسپیرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی جلوگیری شود. چون این تسکین دهنده‌ های درد، موجب بروز خونریزی یا کبودی در ناحیه مورد نظر در طی جلسه مزوتراپی مو می‌ شوند.
 • از یک هفته قبل از انجام این عمل بایستی از مصرف رقیق کننده خون خودداری کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.
 • برای حاصل شدن نتیجه بهتر بایستی از مکمل‌ ها، شامپو، تونیک، ماسک مو و … که توسط پزشک تجویز شده است، استفاده کرد.

نکات اساسی بعد از این عمل عبارتند از:

 • با این که این عمل نیازی به دوره نقاهت ندارد اما بهتر است بعد از عمل استراحت کافی داشته باشید.
 • بعد از عمل از مواردی همچون حمام، سونا، استخر خودداری کنید.
 • از فشار و ماساژ بر روی نواحی تزریق جلوگیری کنید.
 • بعد از تزریق برای بررسی وضعیت خود به پزشک مراجعه کنید تا نیاز مجدد به تزریق بررسی شود.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه مزوتراپی صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی مو چقدر است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی مو توسط پزشک با بررسی وضعیت و درخواست دلخواه فرد متقاضی تعیین می ‌شود. همچنین نتیجه حاصل شده بعد از هر جلسه مزوتراپی مو عامل دیگری است که تعیین کننده تعداد جلسات مزوتراپی مو است. تعداد جلسات مزوتراپی مو حدوداً بین ۷ تا ۱۵ جلسه می ‌باشد.

آیا مزوتراپی مو  نیاز به تمدید دارد؟

بعد از اتمام جلسات مزوتراپی مو و به دست آوردن نتیجه دلخواه تا مدت‌ها پس از درمان نیازی به تمدید مجدد نیست، چون آثار این روش درمانی ماندگار است. اما پیشنهاد ما این است که به صورت سالانه از این روش درمانی استفاده کنید.

بهترین مارک کوکتل مزوتراپی مو در سال 1402 چیست؟

برای انجام مزوتراپی مو بهتر است از برند های معتبر کوکتل استفاده شود تا از بروز عوارض جانبی خطرناک جلوگیری شود و بهبودی سریع‌تر حاصل شود. اگر علاوه بر قیمت کوکتل مزوتراپی مو به کیفیت آن نیز توجه شود برند معتبری تهیه خواهد شد.

آیا مزوتراپی مو دارای عوارض است؟

در صورتی که به نکات پزشک تجویز شده توجه کنید با کم‌ترین عوارض مواجه خواهید شد. ولی اگر به این نکات دقت نکنید، با عوارض جانبی خطرناک مواجه خواهید شد که هزینه مزوتراپی مو را افزایش می‌ دهد. برخی از عوارض جانبی این روش درمانی عبارتند از:

 • خارش در نواحی که تزریق در آن انجام شده است.
 • پوسته پوسته شدن نواحی تزریق که بعد از گذشت مدتی برطرف خواهد شد.
 • همچنین ممکن است با قرمزی و کبودی در ناحیه مورد نظر مواجه شوید که بعد از گذشت چند روز برطرف خواهد شد.

Share this post

پیمایش به بالا