تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو

هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو

مزوتراپی ابرو یکی از موثرترین و رایج‌ترین روش‌های تقویت و اصلاح ابرو، افزایش میزان رشد و جلوگیری از ریزش ابرو است. طبق تحقیقات گسترده انجام شده توسط متخصصان، هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو به منظور اصلاح مشکلات ابرو و پر پشت کردن آن مقرون به صرفه است.

افراد به دلایل مختلفی همچون استرس، عدم تغذیه مناسب، عدم خواب کافی، ناتوانی در جذب ویتامین‌ های مورد نیاز، عدم رعایت بهداشت، نامتعادل بودن هورمون‌ ها و پاک نکردن آرایش هنگام خواب، درماتیت‌های پوستی، آلوپسی، باکتری‌ها، افزایش سن، کمبود مواد مغذی، تصادف به مشکلاتی همچون ریزش ابرو و کم پشتی ابرو مبتلا می‌شوند. بروز این مشکلات اثرات منفی بسیار زیادی در ساختار ابرو دارد و باعث کاهش تراکم ابرو می‌شود. همواره پزشکان به دنبال یافتن راه حلی برای این مشکلات بوده‌اند. یکی از روش‌های مقابله با این مشکلات و بهبود آن مزوتراپی می ‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت مزوتراپی لک صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

عوامل موثر بر هزینه و قیمت مزوتراپی

روش درمانی مزوتراپی ابرو نیازی به بیهوشی و عمل جراحی ندارد و با تزریق کوکتل‌ های حاوی مواد ویژه توسط سرنگ به ابرو انجام می‌شود. بهترین مارک مزوتراپی ابرو دارای ترکیبات خاصی مانند انواع ویتامین‌ها، آنزیم، آمینو اسیدها، مواد مغذی، مواد معدنی، آهن و سایر فاکتورهای تاثیر‌گذار در رشد موی ابرو، داروهای اتساع دهنده عروق، داروهای مغذی، داروهای هورمونی، کلسی تونین می‌باشد. به علاوه به قسمت میانی ابرو که دربردارنده بیشترین حجم پیاز مو است، داروهای درمانی، مینرال‌ها، داروهای تقویتی به وسیله مبدل‌های بسیار ظریف تزریق می‌شود. در این صورت فولیکول‌های ابرو به مواد لازم برای رشد دسترسی خواهند داشت. حتی فولیکول‌های غیر فعال ابرو با انجام این عمل و تغذیه از مواد مغذی، فعالیت خود را دوباره شروع می‌کنند.

اگر عوامل مختلف موثر بر هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو را در نظر بگیریم، می‌توان این هزینه ها را تعیین کرد.

عوامل موثر بر هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو عبارتند از:

برند داروهای تزریقی

داروهای تزریقی دارای برندهای مختلف و قیمت‌های متفاوتی هستند. از جمله برند کوکتل‌های مزوتراپی به ابرو:  می توان به فیوژن، درماهیل ساخت کشور کره جنوبی، آنابیس ساخت کشور ایتالیا، رویتاکر ساخت کشور فرانسه اشاره کرد که هر کدام قیمت‌های متفاوتی دارند. اگر می‌خواهید به نتیجه دلخواه دست یابید بایستی کوکتل با برند مناسبی برای مزوتراپی ابرو را انتخاب کنید در نتیجه سرعت رسیدن به نتیجه افزایش می‌یابد و از عوارض جانبی خطرناک، جلوگیری می‌شود.

دوز داروهای تزریق شده

میزان دوز تزریق شده به ابرو متفاوت می ‌باشد و به درخواست و دلخواه فرد متقاضی و بررسی پزشک معالج وابسته است. با افزایش میزان آن با افزایش قیمت مزوتراپی ابرو مواجه خواهیم بود.

نوع داروهای استفاده شده

داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص برای هر فرد طبق شرایط و درخواست بیمار متفاوت است. نوع و میزان این داروها در تعیین هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو موثر است و برای رسیدن به نتیجه دلخواه بایستی طبق نظر پزشک استفاده شوند.

میزان آسیب دیدگی ابرو

اگر میزان آسیب وارده به ابروها بیشتر باشد بایستی منتظر هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو بالاتری باشید.

تعداد جلسات درمانی

تعداد جلسات درمانی مزوتراپی ابرو با توجه به نتایج هر عمل مشخص می‌شود و هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو را تعیین می‌کند.

امکانات کلینیک مورد نظر

بهتر است به حرفه‌ای‌ترین و مجهزترین کلینیک برای انجام این عمل مراجعه کنید که ارائه خدمات مزوتراپی ابرو به بهترین شکل ممکن انجام ‌شود. همچنین دارای تجهیزات و امکانات پیشرفته و تکنسین کار آزموده و مجرب باشد. با این حال موقعیت شهر و منطقه کلینیک بر هزینه و قیمت مزوتراپی صورت موثر است.

دستمزد پزشک

به دلیل حساسیت و شرایط مزوتراپی لازم است برای این عمل به پزشک با تجربه و با تخصص مرتبط مراجعه کنید تا به نتایج مطلوب دست یابید و پروسه درمان را آغاز کنید. همچنین این روش درمانی به دقت بالایی نیاز دارد.

قیمت مزوتراپی ابرو

مهم‌ترین محافظ چشم، ابرو است که از نفوذ عرق به داخل چشم جلوگیری می‌کند. ابرو یکی از عوامل تعیین کننده زیبایی صورت است. به همین دلیل بیشتر بانوان تمایل به داشتن ابروهای پر و سالم دارند و با آرایش آن این زیبایی را دو چندان می‌کنند.

مزوتراپی ابرو یکی از جدیدترین تکنیک‌های جهانی است. هزینه مزوتراپی با وجود فواید آن به صرفه و مناسب است.

 فواید مزوتراپی ابرو

 • کمک به خون‌رسانی در فولیکول‌های مو: تزریق کوکتل توسط پزشک متخصص به صورت میکروسکوپی و مستقیم به رگ‌های خونی پوست ناحیه ابرو می‌باشد. در این صورت با افزایش جریان خون در اطراف فولیکول‌های مو مواجه شده و به خون‌رسانی فولیکول‌های مو کمک می‌کند. همچنین ریشه ابرو با تغذیه رسانی تقویت می‌شود.
 • عوارض جانبی کم: ترکیبات دارویی این روش درمانی ضد حساسیت است و کم‌ترین عوارض را دارد. همچنین ضخامت سوزن‌های مورد استفاده برای تزریق کم است تا احساس درد مراجعه کننده را کاهش دهد. برای کاهش عوارض مزوتراپی ابرو بایستی به نکات اساسی قبل و بعد از عمل توجه کنید تا حداقل شود و هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو کاهش یابد.
 • اثرگذاری بسیار سریع: سطح اثرگذاری این روش درمانی بسیار سریع و مطلوب است. با تزریق کوکتل مزوتراپی ابرو، فولیکول‌های غیر فعال ابرو فعال شده و تراکم ابرو بیشتر می‌شود.
 • کمک به تعادل سازی هورمون‌ها: اختلالات هورمونی یکی از دلایل ریزش ابرو است. ترکیبات مزوتراپی میزان هورمون‌های سطح فولیکول‌ها را متعادل می‌کند و باعث توقف ریزش ابرو می‌شود.

این روش درمانی از ایمنی بالایی برخوردار است. بنابراین می‌توان گفت این روش عوارض جانبی بسیار کم، زودگذر و موقت دارد.

برخی از عوارض جانبی مزوتراپی ابرو

 • قرمزی پوست اطراف ابرو: تزریق کوکتل مزوتراپی ابرو به وسیله سوزن به ناحیه مورد نظر انجام می‌شود. به همین دلیل معمولاً تا چند روز بعد از این عمل با قرمزی پوست اطراف ابرو مواجه خواهیم شد.
 • تورم پوست: یکی از عوارض زودگذر و موقت مزوتراپی ابرو تورم پوست پیشانی است که بعد از چند روز برطرف خواهند شد. اما توجه کنید که از فشار بر ناحیه مورد نظر خودداری کنید تا با درد و ناراحتی مواجه نشوید.
 • ایجاد کبودی: ایجاد کبودی در ناحیه مورد نظر از عوارض زودگذر است که بعد از ۷ تا ۱۰ روز برطرف می‌شود.
 • تعداد جلسات زیاد این روش درمانی: اگر می‌خواهید به نتیجه دلخواه دست یابید بایستی از تعداد جلسات تزریق بیشتری حدوداً ۱۰تا ۱۵ جلسه استفاده کنید.

هزینه مزوتراپی ابرو

اگر تصمیم به مزوتراپی ابرو گرفته‌اید بایستی به صورت اساسی اقدام به آن کنید. مراحل انجام مزوتراپی ابرو عبارت است از:

 • در ابتدا با انجام تحقیقات لازم به کلینیک استاندارد و معتبر و پزشک با تجربه مراجعه کنید. جلسه ابتدایی می‌تواند به صورت مشاوره آنلاین باشد.
 • پزشک با بررسی وضعیت و درخواست دلخواه شما از انجام این عمل، هزینه مزوتراپی ابرو را به شما اعلام می کند.
 • سپس شما بایستی این هزینه را با توجه به هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو واریز کنید تا در جلسه بعدی زمان انجام مزوتراپی مشخص شود.
 • قبل از عمل پزشک معالج نکات اساسی را که بایستی رعایت کنید به شما می‌گوید. رعایت این نکات هزینه و قیمت مزوتراپی ابرو را کاهش خواهد داد.
 • در روز عمل پزشک با توجه به نشانه گذاری‌های قبلی به انجام مزوتراپی ابرو می‌پردازد.
 • انجام این عمل توسط پزشک در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و به دوره نقاهت نیازی ندارد.

اگر می‌خواهید هزینه مزوتراپی ابرو به هدر نرود و با عوارض جانبی خطرناک مواجه نشوید و به نتایج مطلوب دست یابید، بایستی به مراقبت‌های لازم پیش از مزوتراپی ابرو توجه کنید.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت مزوتراپی زیر چشم نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

مراقبت های پیش از مزوتراپی

 • ابتدا با مشاوره با پزشک از مفید بودن این روش درمانی مطمئن شوید.
 • سه روز قبل از انجام مزوتراپی از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • قبل از انجام این روش درمانی از استعمال دخانیات و سیگار و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • روز انجام مزوتراپی صورت خود را با آب و صابون شسته و از آرایش کردن خودداری کنید.

 

به علاوه برای کاهش هزینه و قیمت مزوتراپی صورت، مراقبت‌های لازم بعد از انجام این عمل را رعایت کنید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

 • تورم و کبودی از عوارض جانبی زود گذر است و با گذاشتن کیسه یخ بر روی آن کاهش می‌یابد.
 • بلافاصله بعد از عمل از شستشوی ناحیه مورد نظر خودداری کنید و تا ۴۸ ساعت بعد آن از رفتن به حمام، سونا، استخر خودداری کنید.
 • تا دو هفته، مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف داروهای رقیق کننده خون جلوگیری شود.

سوالات متداول

آیا مزوتراپی ابرو با درد همراه است؟

این روش درمانی به طور طبیعی در هنگام تزریق با کمی درد همراه است که دلیل آن ترکیبات آن است که حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی است. برای رفع نگرانی می‌توانید از پزشک بخواهید قبل از انجام این عمل در ناحیه مورد نظر بی حس کننده موضعی استفاده کند تا دردی را احساس نکنید.

تعداد جلسات مزوتراپی ابرو چقدر است؟

تعداد جلسات مزوتراپی ابرو به نتایج به دست آمده از هر یک از جلسات مزوتراپی ابرو وابسته است. اگر نتایج به دست آمده با توجه به نظر پزشک معالج و درخواست‌های فرد متقاضی مثبت و مناسب تلقی شود، دیگر نیازی به تکرار این عمل نیست. اگر می‌خواهید به نتیجه دلخواه برسید بایستی ۱۰ تا ۱۵ جلسه مزوتراپی ابرو را تکرار نمایید.

مدت زمان انجام عمل مزوتراپی ابرو چه قدر است؟

انجام عمل مزوتراپی ابرو حدوداً ۲۵ تا۴۰ دقیقه است که این زمان به میزان تجربیات و تبحر پزشک بستگی دارد. البته این مدت زمان لازم برای انجام بی حسی موضعی را شامل نمی‌شود.

Share this post

پیمایش به بالا