تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت لیفت پیشانی

امروزه زیبایی چهره افراد، به یک موضوع بسیار مهم برای آنها تبدیل شده است. با پیشرفت تکنولوژی راهکارهای زیادی برای به دست آوردن زیبایی و جوانی در همه افراد به وجود آمده است. یکی از این راهکارها لیفت پیشانی می‌باشد. به همین علت قصد داریم در این مقاله با همه چیز در این رابطه از جمله قیمت لیفت پیشانی و شرایط استفاده از آن بپردازیم با ما همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت لیفت صورت نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

لیفت پیشانی چیست؟

لیفت پیشانی یک پروسیجر زیبایی است که در آن با استفاده از روش‌های مختلف چین و چروک ناحیه ابروها و پیشانی از بین می‌روند. قیمت لیفت پیشانی با توجه به روش انتخاب شده و خدمات ارائه شده متغیر است. این عمل زیبایی محدودیت سنی و جنسی ندارد. بنابراین همه افراد می‌توانند از این راهکار برای جوانتر کردن چهره خود استفاده کنند. در ادامه به معرفی انواع لیفت پیشانی خواهیم پرداخت.

انواع لیفت پیشانی

به طور کلی لیفت پیشانی از طریق 5 روش قابل انجام است. در ادامه با این روش‌ها و قیمت لیفت پیشانی با هر روش آشنا خواهیم شد. البته ممکن است پزشک شما از مجموعه ای از این روش‌ها را به صورت ترکیبی برای از بین بردن چین و چروک پیشانی شما به کار ببرد.

استفاده از نخ

لیفت پیشانی با نخ یکی از ساده ترین روش‌ها برای لیفت کردن پیشانی به شمار می‌رود. این روش ساده، یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای از بین بردن خطوط روی پیشانی می‌باشد. در این روش از نخ‌های نخ های مخصوصی استفاده می‌شود که با اتصال به بافت چربی زیر پوست، باعث بالا کشیده شدن پوست می‌شوند. این روش به صورت استاندارد در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌پذیرد. معمولا در این روش پزشک معالج نیاز به اتصال 3 تا 12 نخ به نواحی مختلف دارد که این تعداد با توجه به ویژگی‌های هر شخص و میزان خطوط چین و چروک تعیین می‌شود. ماندگاری این روش با توجه به شرایط مراقبت از پوست بیمار پس از انجام پروسیجر تعیین می‌شود.  یکی از مهمترین مزایای این روش به سایر روش‌ها وجود نداشتن اسکار یا رد زخم روی پوست است. به همین علت شما می‌توانید پس از انجام این کار بلافاصله نتایج اولیه را مشاهده نمایید.

قیمت لیفت پیشانی با نخ

قیمت لیفت پیشانی با نخ حدود 5 میلیون تومان است. البته این هزینه می‌تواند با توجه به تعداد جلسات، لوازم استفاده شده و تعرفه کلینیک‌های مختلف مقداری متفاوت باشد. بنابراین بهتر است در جلسه مشاوره از پزشک خود قیمت حدودی این کار را پرس و جو کنید.

لیزر

لیفت پیشانی با لیزر روشی نسبتا جدید است که با پیشرفت تکنولوژی استفاده از آن ممکن شده است. در این عمل زیبایی پزشک متخصص با استفاده از دستگاه مجهز به لیزر اقدام به لیفت پیشانی شما خواهد کرد. لیزر استفاده شده در این روش معمولا اشعه فروسرخ یا مادون قرمز در مقادیر کنترل شده به پوست تابانده می‌شود. این کار سبب تحریک کلاژن سازی توسط سلول‌های پوستی می‌شود. با افزایش کلاژن، پوست استحکام بالاتری پیدا می‌کند و به این صورت شل بودن پوست و ایجاد چروک پیشانی از بین می‌رود.

قیمت لیفت پیشانی با لیزر با توجه به نوع دستگاه استفاده شده، تعداد جلسات مورد نیاز، تعرفه کلینیک و استفاده از مواد دیگر متغیر می‌باشد. اما به طور کلی می‌توان هزینه لیفت پیشانی با استفاده از لیزر را در حدود 10 الی 20 میلیون تومان دانست.

لیفت با تزریق ژل یا فیلر

تزریق کردن ژل صورت یا فیلر می‌تواند سبب لیفت پیشانی شود. این تزریق در یک یا چند جلسه صورت می‌گیرد. تزریق با رعایت اصول بهداشتی و به شکل استریل توسط پزشک صورت می‌گیرد. به طور معمول این تزریق در کلینیک‌های زیبایی و در مدت زمان کوتاهی صورت می‌گیرد. عوارض این نوع لیفت صورت بسیار کمتر از روش‌های جراحی می‌باشد. به همین علت این روش نیز مشتریان بسیار زیادی دارد. البته لازم به ذکر است ژل صورت پس از مدت زمانی جذب پوست می‌شود و متقاضیان این روش نیازمند تزریق مجدد هستند

قیمت لیفت پیشانی با تزریق به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل نوع ژل تزریق شده است. برندهای مختلف ژل قیمت‌های مختلفی دارند. بخش عمده هزینه لیفت پی  شانی با این روش مربوط به ماده تزریقی و تعرفه کلینیک است. عوامل دیگری که روی این هزینه‌ها تاثیر می‌گذارند عبارتند از: مقدار ژل تزریق شده و تعداد جلسات تزریق. تعرفه استاندارد برای تزریق ژل 2 میلیون و 500 هزار تومان به ازای هر سی سی است.

تزریق بوتاکس برای لیفت پیشانی

بوتاکس یک ماده سمی است که در صنایع پزشکی از آن برای فلج کردن ماهیچه‌ها استفاده می‌شود. این سم به طور معمول از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ترشح می‌شود. این باکتری و سم آن دلیل لزوم جوشانده شدن تن ماهی پیش از مصرف می‌باشد. تزریق بوتاکس به ماهیچه‌های صورت سبب فلج شدن آنها به مدت طولانی می‌شود. به همین علت لازم است تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص انجام پذیرد تا به عضلات اشتباه تزریق صورت نگیرد. تزریق بیش از حد یا در ناحیه اشتباه می‌تواند موجب فلج شدن دائمی ماهیچه‌های صورت شود. همچنین باید از کیفیت ماده تزریقی اطمینان داشته باشید. مواد تقلبی و غیر اورجینال می‌توانند عوارض پزشکی زیادی داشته باشند. بنابراین اگر قصد استفاده از این روش را دارید ابتدا یک کلینیک مورد اعتماد را پیدا کنید و سپس اقدام به تزریق بوتاکس کنید.

قیمت لیفت پیشانی با بوتاکس به عواملی از جمله تعرفه کلینیک و نوع و حجم تزریقی دارد. اما به طور کلی هزینه لیفت پیشانی با بوتاکس از 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می‌تواند باشد.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت لیفت سانترال لب نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

استفاده از فرکانس رادیویی

لیفت پیشانی با امواج رادیویی یک روش جدید است که معمولا به عنوان روش ترکیبی با تزریق ژل صورت یا بوتاکس تجویز می‌شود. در این روش از یک دستگاه که از خود امواج رادیویی ساطع می‌کند استفاده می‌شود. این امواج که در فرکانس‌های خاصی هستند باعث سخت تر شدن کلاژن شده و در نتیجه از شل بودن پوست جلوگیری می‌کند.

قیمت لیفت پیشانی با امواج رادیویی به علت ترکیبی بودن این روش با روش‌های دیگر، به صورت مجزا مشخص نیست اما شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک مد نظر خود از هزینه لیفت پیشانی با این روش اطلاعات مناسب را کسب کنید.

جراحی برای لیفت پیشانی

جراحی برای لیفت پیشانی به دو روش کم تهاجمی  و تهاجمی امکان پذیر است.

لیفت پیشانی با برش‌های کوچک

در این روش که یک روش کم تهاجمی است، برش های کوچکی در ناحیه بالا و گوشه پیشانی ایجاد می شود. به علت کوچک بودن برش‌ها و نبودن آنها در معرض دید، این جراحی زیبایی یکی از روش‌های پرطرفدار برای لیفت پیشانی به شمار می‌رود. برای این جراحی ابتدا دستیار جراح موضع عمل را با مواد ضد عفونی کننده تمیز می‌کند. سپس جراح با استفاده از تیغ‌های جراحی روی سطح پوست برش‌های کوچکی ایجاد می‌کند و در ادامه فرایند لیفت پیشانی صورت می‌گیرد.

قیمت لیفت پیشانی با برش‌های کوچک بستگی به تعرفه کلینیک و دستمزد جراح دارد. اما به طور کلی لیفت پیشانی با این روش حداقل 10 میلیون تومان در یک کلینیک معتبر خرج خواهد داشت

عمل‌های تهاجمی لیفت پیشانی

عمل های جراحی متفاوتی برای لیفت کردن پیشانی وجود دارد. یکی از این جراحی‌ها، روش کرونال (crownal) می‌باشد. این روش یک برش بزرگ و عرضی در محل رویش مو زده می‌شود و جراح از طریق این برش عضلات پیشانی را آزاد کرده و عمل لیفت انجام می‌‌پذیرد. در پایان عمل مقداری از پوست اضافه نیز برش داده می‌شود تا پیشانی از خطوط چین و چروک پاکسازی شود. جراحی با روش اندوتاین به اینصورت است که یک نوار پلاستیکی نازک زیر پوست پیشانی قرار داده می‌شود. این نوار دارای دندانه‌هایی است که در پوست فرو رفته‌اند. جراح می‌تواند با استفاده از این ابزار پوست را بالا بکشد.

قیمت لیفت پیشانی با این راهکار، بستگی به بیمه شما، تعرفه مراکز درمانی و ابزارهای استفاده شده دارد. به طور کلی این عمل جراحی بیش از 10-15 میلیون تومان هزینه خواهند داشت.

 چه روشی برای لیفت پیشانی ماندگاری بیشتری دارد؟

مسلما روش‌های جراحی ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارند. به همین علت قیمت لیفت پیشانی با این روش بالاتر از بقیه می‌باشد. ماندگاری روش جراحی به طور متوسط از 8 تا 15 سال می‌باشد که بستگی به رعایت اصول مراقبتی دارد. تزریق ژل و بوتاکس ماندگاری کمتر از یک سال دارند. بنابراین پس از گذشت این زمان نیاز به تزریق مجدد خواهید داشت. البته این روش‌ها عوارض کمتری نسبت به جراحی دارند که باعث جذب مشتریان به این روش شده است.

 عوارض

لیفت پیشانی از طریق راه‌های مختلفی امکان پذیر است و هر یک از این راه‌ها عوارض خود را دارند. هر زیباجویی که هزینه لیفت پیشانی را پرداخت می‌کند باید از این عوارض نیز آگاه باشد. در تزریق مواد ممکن است به علت تزریق نا به جا و بیش از حد، شکل و فرم صورت شما به هم بریزد. به همین دلیل لازم است این کار توسط پزشک متخصص و در کلینیک‌های تخصصی انجام شود. همچنین جراحی می‌تواند باعث به جا ماندن اسکار یا رد زخم، بروز کبودی و خون مردگی زیر پوست، عفونت، التهاب و تورم شدید و آسیب‌های عصبی شود. پس بهتر است هرگونه علائم غیر طبیعی را به پزشک خود در همان ساعات اولیه گزارش دهید.

مزایا

لیفت پیشانی از طریق راه‌های مختلفی امکان پذیر است و هر یک از این راه‌ها مزایای خود را دارند. به طور کلی همه این روش‌ها یک سری مزایای مشترک دارند. یکی از مزایای لیفت کردن پیشانی، از بین بردن خطوط چین و چروک در ناحیه پیشانی می‌باشد که این عملکرد دلیل اصلی انجام دادن این کار می‌باشد. لیفت پیشانی باعث از بین رفتن خطوط اخم و چین و چروک بین ابروها نیز می‌شود. از بین بردن تمامی این چین و چروک‌ها، باعث جوانتر به نظر رسیدن شما و زیبایی چهره شما خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه لیفت ابرو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

 اقدامات قبل از لیفت پیشانی

قبل از هر چیزی، شما در یک جلسه مشاوره با پزشک خود روش لیفت، هزینه لیفت پیشانی و میزان لیفت را خواهید فهمید. سپس با توجه به روش انتخابی شما، یک روز برای عمل زیبایی تعیین می‌شود. شما باید در این روز بدون آرایش و با پوستی تمیز به کلینیک یا مرکز درمانی مراجعه کنید تا پس از مدتی کوتاه و استریل کردن پوست شما توسط دستیار پزشک، عمل لیفت کردن پیشانی توسط پزشک متخصص صورت بگیرد. اگر روش جراحی را انتخاب کرده باشید ممکن است پزشک از شما بخواهد پیش از عمل به مدت 8-12 ساعت چیزی نخورید.

 مراقبت ها و توصیه های بعد از لیفت پیشانی

لیفت کردن پیشانی با روش‌های مختلف نیازمند برخی مراقبت‌های خاص می‌باشد که پزشک شما به اطلاعتان خواهد رساند در ادامه به مهم‌ترین این مراقبت‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • ممکن است پس از لیفت پیشانی با علائمی مانند تورم و کبودی در پیشانی مواجه شوید. اگر پس از 48 ساعت از شدت این علائم کاسته نشد به پزشک خود مراجعه کنید.
  • بهتر است تا 72 ساعت پس از لیفت پیشانی از روش جراحی استحمام نکنید.
  • در صورت تجویز داروهای مسکن و آنتی بیوتیک آنها را به موقع مصرف کنید. همچنین به هیچ عنوان خود درمانی انجام ندهید.
  • معمولا بخیه‌های جراحی در این روش پس از 7 تا 10 روز کشیده می‌شوند.
  • تا دو هفته انجام فعالیت‌های سنگین نظیر ورزش ممنوع است و نباید بدن تحت فشار قرار گیرد.
  • هنگام خواب بهتر است سر کمی بالاتر از بدن باشد. همچنین خوابیدن باید به روش طاق باز و به پشت باشد.
  • معمولا پس از کشیده شدن بخیه‌ها فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد.

 قیمت لیفت پیشانی در تهران

قیمت لیفت پیشانی در تهران وابسته به موقعیت مکانی کلینیک می‌باشد. همچنین دستمزد پزشک‌های مختلف متفاوت می‌باشد و روش انتخابی شما نیز روی قیمت تاثیرگذار می‌باشد.

 هزینه لیفت پیشانی در سال 1401

هزینه لیفت پیشانی در سال 1401 نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. به طور کلی این هزینه وابسته به تعرفه کلینیک و روش انتخابی می‌باشد. اما این هزینه به طور معمول بین 5 تا 30 میلیون تومان متغیر است.

Share this post

پیمایش به بالا