تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

هزینه و قیمت میکرونیدلینگ صورت

هزینه و قیمت میکرونیدلینگ صورت

قیمت میکرونیدلینگ صورت برای افرادی که به دنبال جوان‌سازی پوست صورت خود هستند، دغدغه‌ای بسیار با اهمیت است. با بالا رفتن سن، تابیدن شدید نور خورشید بر روی صورت، پوست صورت افراد اغلب دچار ناراحتی‌هایی از جمله چین و چروک و ایجاد لک شدن پوست صورت می‌شود. بنابراین با مراجعه به پزشک معمولا به این افراد توصیه می‌شود که به سراغ میکرونیدلینگ صورت بروند.

میکرونیدلینگ صورت3

این نکته قابل ذکر است که هزینه میکرونیدلینگ صورت بسیار کمتر از سایر عمل‌های جراحی زیبایی نظیر جراحی لیفت است. بنابراین، با توجه به اهمیت ذکر شده، در این نوشتار بر آن شدیم تا به بررسی هزینه و قیمت میکرونیدلینگ صورت بپردازیم.

برای آگاهی بیشتر از قیمت میکرونیدلینگ مو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

میکرونیدلینگ صورت چیست؟

پیش از آن که وارد بحث هزینه و قیمت میکرونیدلینگ شویم، در ابتدا لازم است تا تعریفی از میکرونیدلینگ صورت داشته باشیم. این تعریف عبارت است از: روشی پزشکی است که در آن با ایجاد سوراخ‌های ریز در پوست افراد متقاضی، به ترمیم پوست صورت، گردن، پوست سر و دست و پا پرداخته می شود. همچنین جهت سفت شدن بافت پوست صورت افراد نیز از این روش استفاده می شود.

عوامل اثرگذار بر هزینه میکرونیدلینگ صورت

قیمت میکرونیدلینگ صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این بخش، به بررسی عواملی خواهیم پرداخت که بر هزینه میکرونیدلینگ صورت افراد اثرگذار خواهند بود. این عوامل عبارت است از:

تاثیر روش انتخابی انجام میکرونیدلینگ بر قیمت میکرونیدلینگ صورت

 نوع روشی که در عمل میکرونیدلینگ صورت اتخاذ می‌شود بر میزان قیمت میکرونیدلینگ صورت افراد اثر خواهد گذاشت. برای مثال، در برخی از موارد پزشک متخصص ممکن است در عمل جراحی میکرونیدلینگ فردی، بنا به تشخیص خود از سرم‌های موضعی تقویت‌کننده نظیر اسید هیالورونیک بهره بگیرد. همچنین پزشک می تواند میکرونیدلینگ صورت را با تزریق پی آر پی و نیز با بهره‌گیری از فرکانس‌های رادیویی نیز انجام دهد.

میکرونیدلینگ صورت

بر این اساس، هزینه میکرونیدلینگ صورت برای هر فرد با توجه به نوع روش اتخاذ شده، متغیر خواهد بود. قابل توضیح است که قیمت میکرونیدلینگ صورت به همراه سرم یا ژل هیالورونیک در هر جلسه حداقل 240 دلار، قیمت میکرونیدلینگ صورت با تزریق پی آر پی و فرکانس‌های رادیویی نیز متغیر است. در ضمن، جهت دستیابی به نتیجه بهتر، فرد مراجعه کننده نیاز به سه جلسه میکرونیدلینگ صورت با فاصله چند هفته دارد، همین امر نیز منجر خواهد شد تا قیمت میکرونیدلینگ صورت افراد افزایش پیدا کند.

تاثیر مهارت و تجربه پزشک متخصص بر قیمت میکرونیدلینگ صورت

مهارت و تجربه پزشک متخصص انتخابی شما بر میزان قیمت میکرونیدلینگ صورت اثرگذار است. هر چه مهارت و تجربه پزشک شما بیشتر باشد، هزینه میکرونیدلینگ صورت نیز افزایش خواهد یافت. اما ارزش آن را دارد که بعدا یک عمر دچار عوارض نامطلوب نشوید.

تاثیر کلینیک انتخابی بر هزینه میکرونیدلینگ صورت

کلینیکی که شما انتخاب می کنید، بسته به اینکه در خیابان فرعی قرار دارد یا خیابان اصلی، ممکن است بر میزان قیمت میکرونیدلینگ صورت شما اثرگذار باشد. بدین معنا که احتمال دارد به دلیل گرفتن عوارضی و اجاره بیشتر در خیابان‌های اصلی، قیمت ویزیت پزشک و هزینه میکرونیدلینگ صورت نیز افزایش یابد.

تاثیر موقعیت استانی کلینیک بر قیمت میکرونیدلینگ صورت

بسته به اینکه شما قصد دارید در چه استانی به عمل زیبایی میکرونیدلینگ صورت بپردازید نیز به احتمال زیاد قیمت میکرونیدلینگ صورت را تحت تاثیر قرار دهد. منظور از هزینه کل یعنی هزینه رفت و آمد، هزینه دستیاران پزشک و غیره که هزینه میکرونیدلینگ صورت شما در کل می‌باشد.

میکرونیدلینگ صورت1

اندازه و حجمی از صورت که عمل میکرونیدلینگ روی آن صورت گرفته

اندازه و مقدار حجمی که پزشک قرار است روی آن عمل میکرونیدلینگ را انجام دهد بر میزان قیمت میکرونیدلینگ صورت افراد متغیر است. چرا که اگر اندازه توده مورد نظر در صورت زیاد باشد، لازم است تا میزان حجم دارویی مورد استفاده و نیز تعداد جلسات انجام میکرونیدلینگ افزایش پیدا کند که خود منجر به افزایش هزینه میکرونیدلینگ صورت شما خواهد شد.

برای آگاهی بیشتر از قیمت میکرونیدلینگ ابرو نیز می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

سؤالات متداول

ابزاری که در عمل زیبایی میکرونیدلینگ استفاده می‌شود، چیست؟

ابزاری که در عمل زیبایی میکرونیدلینگ توسط پزشک جراح مورد استفاده قرار می گیرد یک غلطک است. پزشک جراح این غلطک را روی پوست بیمار حرکت می دهد تا ضمن تحریک پوست، میکروکانال‌ها در زیر پوست به وجود بیایند. در نتیجه فرد متقاضی بعد از عمل زیبایی میکرونیدلینگ شاهد جوان شدن و شادابی پوست خود است.

هزینه میکرونیدلینگ شکم چقدر است؟

 هزینه میکرونیدلینگ شکم متغیر است. عواملی که بر میزان قیمت تمام شده میکرونیدلینگ شکم اثرگذار است عبارت است از: 1) میزان مهارت و تجربه پزشک متخصص

2) موقعیت جغرافیایی کلینیک مراجعه شده

3) اندازه قسمتی که باید مورد جراحی میکرونیدلینگ قرار بگیرد

4) تعداد جلسات

5) روشی که در میکرونیدلینگ توسط پزشک اتخاذ می‌شود. قابل توضیح است که برای آشنایی بهتر با موارد مذکور می‌توانید به بخش عوامل اثرگذار بر قیمت میکرونیدلینگ صورت در نوشتار مذکور مراجعه کنید.

آیا عمل زیبایی بوکال فت با میکرونیدلینگ متفاوت است؟

بله، بوکال فت، عمل جراحی محبوبی است که در آن، پزشک چربی‌های گونه افراد را بر می دارد. این امر تا زمانی ادامه پیدا خواهد کرد که صورت بیمار به شکل قلبی یا مثلث زاویه دار در بیاید. بنابراین بیشتر افرادی که صورت گرد و پر چربی دارند متقاضی این نوع عمل زیبایی هستند تا بتوانند به طبع آن صورت جذابی پیدا کنند. در همین راستا به عمل بوکال فت به عمل جراحی چربی دهان نیز مشهور است. این در حالی است که در میکرونیدلینگ پزشک با استفاده از ابزار غلطک و روش‌های متفاوتی نظیر تزریق پی آر پی یا بهره‌گیری از فرکانس‌های رادویی و یا استفاده از سرم‌های موضعی اسید هیالورونیک به جوانسازی پوست افراد می پردازد بدون آنکه چاقو یا تیغه‌ای به دست بگیرد و خونی از بیمار خارج شود. به همین دلیل هزینه میکرونیدلینگ صورت و سایر میکرونیدلینگ‌ها به نسبت عمل زیبایی بوکال فت پایین‌تر است.

تفاوت مزوتراپی با میکرونیدلینگ در چیست؟

مزوتراپی روشی درمانی است که به جوانسازی پوست، رفع مشکلات شل شدگی پوست و از بین بردن چربی‌های اضافه پوست کمک می کند. نحوه کار این روش بدین صورت است که موادی نظیر مواد معدنی، ویتامین‌ها، اسید هیالورونیک‌ها و مواد مغذی به پوست سر تزریق می‌شوند تا کمبودهای موجود در بدن بیمار برطرف شود و هورمون‌های فرد بیمار به حالت عادی برگردد. مزوتراپی انواع مختلفی دارد که می توان به مزوتراپی مو، مزوتراپی زیر چشم، مزوتراپی غبغب را نام برد. این در حالی است که در میکرونیدلینگ صورت به طور ویژه به جوانسازی پوست پرداخته می شود بدون آنکه خونی از بیمار خارج شود و در این روش پزشک با غلطک سلول‌های غیرفعال فرد بیمار را فعال می کند تا سبب جوان‌سازی و شفافیت پوست فرد متقاضی شود.

قابل ذکر است از آنجا که خونی از بیمار در عمل میکرونیدلینگ خارج نمی شود و از جانبی هم این روش کم هزینه نیز هست، نسبت به عمل مزوتراپی مورد استقبال افراد قرار می گیرد.

مزوتراپی مو با میکرونیدلینگ مو چه تفاوتی دارند؟

مزوتراپی مو عملیاتی است که با هدف تقویت ریشه مو و جلوگیری از ریزش مو، پزشک به طور مستقیم دارویی را که حاوی مواد مغذی است به پوست سر تزریق می کند. با انجام مزوتراپی، ممکن است خارش در سر بیمار تحت درمان ایجاد شود که بعد از 3 تا 4 روز از بین خواهد رفت. به علاوه امکان عفونت باکتریایی وجود دارد که احتمال آن بسیار کم است. همچنین حالت تهوع، ایجاد حساسیت، برجستگی سطح پوست نیز از دیگر عوارض جانبی انجام مزوتراپی مو است. در حالی که در میکرونیدلینگ مو اغلب با فرو بردن سوزن هایی به داخل ریشه مو، پزشک به بهبود پوست سر و به طبع آن بهبود ضخامت موی سر اقدام خواهد کرد. قابل توضیح است که در کل عمل‌های میکرونیدلینگ نسبت به سایر عمل‌های زیبایی دیگر مرتبط، پرطرفدارتر و کم هزینه‌تر هستند.

بوتاکس چیست و چه تفاوتی با میکرونیدلینگ دارد؟

بوتاکس نوعی سم طبیعی است که دارای توانایی ضد چین و چروکی را دارد. با این حال، از این ماده سمی برای از بین بردن چین و چروک در بخش‌های مختلف بدن نظیر ابرو، دور چشم و پیشانی استفاده می کنند. قابل توضیح است که این ماده برای اهداف زیبایی و پزشکی بی خطر است و امروزه جزء محبوب‌ترین روش‌های زیبایی و پزشکی محسوب می شود. زیرا در آن بدون نیاز به عمل جراحی در بازده بسیار پایین، به جوانسازی و ترمیم پوست پرداخته می شود.

تزریق بوتاکس توسط پزشک بدین صورت است که ماده بوتاکس با مارک مورد نظر خریداری شده، توسط پزشک متخصص زیبایی به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. این ماده باعث می شود که عملکرد سلول‌های عصبی آن ناحیه متوقف می شود. در نتیجه، این امر منجر به صاف شدن پوست فرد متقاضی تزریق بوتاکس و از بین رفتن چین و چروک‌های ناحیه تزریق شده‌ی او می شود.

در حالی که در روش میکرونیدلینگ، جراح متخصص از ابزار غلطک برای جراحی استفاده می کند، بدین صورت که غلطک را روی پوست فرد متقاضی عمل جوانسازی پوست، می کشد و با فعال کردن سلول های غیرفعال پوست فرد متقاضی، سبب شادابی و جوانسازی پوست این افراد می‌شود. قابل ذکر است که در عمل میکرونیدلینگ، روشی نیز از بین روش‌های تزریق پی آر پی یا بهره‌گیری از فرکانس‌های رادیویی و یا استفاده از سرم‌های موضعی اسید هیالورونیک توسط پزشک برگزیده می شود که به نسبت روش انتخابی هزینه آن برای فرد متقاضی متغیر خواهد بود.

Share this post

پیمایش به بالا