تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، بعد از چهار راه خسرو، پلاک ۹۱۰ ، طبقه ۱، واحد ۲

دکتر ابراهیمی فر

دکتر ابراهیمی فر

9 مورد از مراقبت های بعد از سانترال لب

سانترال لب همانند تمام جراحی های زیبایی دوران نقاهت تا بهبود و رسیدن به نتیجه نهایی را دارد، همانطور که میدانید مراقبت های این دوره تاثیر زیادی بر نتیجه نهایی داشته و در صورت عدم مراقبت و بی توجهی به نکاتی که پزشک به شما گوشزد میکند نتیجه جراحی دلخواه نخواهد شد. و پس از انجام سانترال لب (central lip piercing)، نیاز است تا مراقبت‌های مناسب را برای جلوگیری از عفونت و تسریع فرآیند بهبود انجام دهید. در زیر تعدادی از نکات مراقبتی پس از سانترال لب را مرور می‌کنیم:

  1. بهداشت دهان و لب: پس از سانترال لب، شستشوی منظم دهان و لب با آب داغ و نمک می‌تواند به جلوگیری از عفونت کمک کند. از مسواک های کوچک و نرم استفاده کنید و پیش از هر وعده غذایی و قبل از خواب دهان و لب را شستشو دهید.
  2. استفاده از محلول ضدعفونی: استفاده از محلول ضدعفونی به عنوان یک پاک‌کننده ملایم می‌تواند به جلوگیری از رشد باکتری‌ها و عفونت مکان بخیه شده کمک کند. پیش از استفاده، اطمینان حاصل کنید که محلول دارای مواد ضدعفونی مناسب است و با دستورات پزشک خود عمل کنید.
  3. خوابیدن روی صورت: تا زمان بهبود کامل محل جراحی سانترال لب از خوابیدن بر روی صورت خودداری کنید زیرا در این صورت به علت فشار وارد شده بر محل بخیه ها امکان پاره شدن بخیه و خونریزی وجود دارد.
  4. حرکات صورت را محدود کنید: پس از جراحی سانترال لب بهتر است که حرکات صورت محدود شود، از خندیدن بیش از حد، صحبت کردن، جویدن، محصوصا جویدن غذا های سفت، خمیازه کشیدن و عظسه کردن در هفته اول پس از جراحی خود داری کنید تا نتیجه دلخواه حاصل شود.
  5. لب های خود را مرطوب نگه دارید: از دیگر مراقبت های بعد از لیفت سانترال لب، مرطوب نگه داشتن لب ها است. برای این منظور می توانید از لوسیون ها و کرم های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.
  6. جلوگیری از مصرف مواد آلکلی و تنباکو: مصرف مواد آلکلی و تنباکو باعث تحریک و التهاب در ناحیه جراحی می‌شود و ممکن است عملکرد سیستم ایمنی را ضعیف کند. بهتر است در این دوره از مصرف موادی که سیستم ایمنی بدن را ضعیف میکند اجتناب کنید.
  7. اجتناب از غذاهای سخت و گازدار: در روزهای اول پس از سانترال لب، بهتر است از غذاهای سخت، چیپس و موادی که می‌توانند به سانترال لب آسیب برسانند، اجتناب کنید. همچنین، مصرف نوشیدنی های گازدار نیز اجتناب کنید.
  8. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید: پوستی که هنگام جراحی برش داده می‌شود، بسیار حساس هست. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث قرمزی و کبودی ناحیه تحت جراحی شود .سعی کنید با دستور پزشک از ضدآفتاب های مناسب برای پوست خود هنگام بیرون آمدن از خانه استفاده نمایید.
  9. داروها و مسکن های تجویز شده را به موقع مصرف کنید: هنگام رعایت مراقبت های بعد از لیفت سانترال لب، مصرف داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها بسیار مهم است و باعث می شود تا علاوه بر کاهش درد از بروز عفونت نیز پیشگیری شود.

مراقبت های بعد از لیفت سانترال لب در کنار بهره مندی از تخصص یک پزشک مجرب، متعهد و با دانش مانند خانم دکتر ابراهیمی فر باعث می شود تا شما بتوانید یک جراحی موفقیت آمیز بدون عوارض لیفت سانترال لب را تجربه کنید.

Share this post

پیمایش به بالا